Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Печелене на дивиденти в любовта от всякакви ситуации

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Печелене на дивиденти в любовта от всякакви ситуации

    Идват от НВО. Уплаших се да не е Начално Военно Обучение, щото съм го минал. Майорът още ми вика Иванчо. Но това е друга тема.Идват двама, разбирковци, много уторени. Само дето не влязоха с касата на вратата. Много бързат, декодери поставят.Единият почна да ми тегли телевизора нанякъде, а другият застана мирно на средата на стаята и почна да оглежда с поглед "ей сега ще кихна".Зад телевизора има доста кабели. Има връзка с другия телевизор. Има евро жак към видеото. Има и кабели с чинчове, стерео уредбата, антенни кабели, сплитери, разклонител с 5 гнезда и т.н.- Кво става тук бе? Какво сте правили? Заели сте входа на декодера и няма как да го сложим. Ще трябва да махнем този за видеото.- Недейте - казвам аз, - има и друг евро вход или там както се вика.- Виж сега, явно не разбираш. Когато сигналът мине през транслатора, декодера... транзистори... диоди...Тук вече всичко ми се сля в едно. Онзи беше минал на китайски за начинаещи, изучаващ се в някой от курсовете на Техническия университет.... платки... пътечки... I/O честотни характеристики... 64 битово кодиране...- Извинете - опитах се да го изкарам от самовлюбената му лекция, твърдо решил да се направя на изключително тъп, - аз съм с икономическо образование и тези термини са ми чужди.- А си нашлякал кабели като изтърван, нали?- Ми то щото си работи...- Като не знаеш, няма да пипаш. А сега ме остави да го поставя.- Само да ви донеса едно мильо. За декодерчето. Според теб какво ще му отива - на една кука или на четири... от онези с андалуските мотиви?- Какво мильо бе? Уредът не трябва да се покрива!!!- Аз съм свикнал да си ги покривам. Имам и вазичка за телевизора.- Не се покрива-а...- Ми аз щото съм с икономическо образование, та... - вкретенясах се любезно.- Разбрах! Аз съм инженер!- От онези, дето са инж точка?- Да! Инж точка.Той взе да го поставя, а аз реших да питам:- А може ли да си измеря кръвното с уредчето тук, ако не ти трябва, щото пих един първак по първи петли... та...- Това е мултицет. Ама ти наистина ли не си виждал...?- Ми аз щото съм с икономическо образование. Добре, ти си работи...След кратък монтаж, нещо тестовете не сработиха. Аз се изкикотих, а жена ми вече се заливаше от смях. Инженерите ни спогледаха и ако нямаха инструменти в ръцете, щяха да се прекръстят.НВО си е пак кодиран, но вече и видеото не работи.- А ако натисна ето тук... - питам с увиснала устна и изражение "от скоро не съм на лекарства".- Не, не, сааааамо не пипай - каза баш инженерът и продължи да мисли.Онзи със скалъпеното изражение беше седнал на един стол и се опитваше да изиграе етюда "Mr. Bean пазач в музей".Излязох на балкона и се върнах с един чук. Жена ми помисли, че ще увековеча Мислителя-инженер от мрамор, защото той беше заел същата поза пред телевизора, а тя е с много асоциативно мислене относно изкуството. Той обаче демонстрира асоциативно мислене с хорор филмите, скочи и каза:- КАКВО ЩЕ ПРАВИШ С ТОЗИ ЧУК???- Мислех да начукам малко бадеми за гостите. Що?- Ох, помислих си, че ще ремонтираш нещо. Нали каза... нали си с икономическо образование...?- Аха...Тук живият труп се размърда и притисна гурели с палци. Поиска да разпишем приемно-предавателен протокол, в който пишеше, че има ръководство за изделието. Поисках си ръководството - не се полагало. А що го пише? Ми така, а и нямало какво да се пипа вътре или да се обслужва. Аз няма да се разпиша!Тук вече се изнервиха.Не стига, че кодирането не се беше разкодирало, а и аз не съм искал да разпиша. Събраха си нещата. Поискаха колегите им от другата група да дойдат довечера, да проверят те причината... Кимнах, а те изхвърчаха... На втория по би му ходило да го изнесат с краката напред, но това пак е друга тема...Принципно понеже са ми ясни нещата, а и те са дуракоустойчиви, та направих връзката сам, настроих ТВ-то, натиснах ОНОВАКОПЧЕКОЕТОНЕТРЯБВАШЕДАНАТИСКАМ, а от там ми излезе меню, което ме питаше на кой от видео стандартите да се гледа видео канала, където е НВО, избрах го... et voilà!!!Кристална картина!Набрах телефона им:- Ало, централата на MSAT ли е? Оправих се сам. Ами ако може да не идват онези нервните.- Що?- МИ ЩОТО СЪМ С ИКОНОМИЧЕСКО ОБРАЗОВАНИЕ...(кръкгх!)Тук жена ми вече ми висеше на врата и ме обсипваше с целувки и се радваше, че нейният мъж е тооооолкова умен и оправен. И каза, че пак би се оженила за мен.- Така ли? Защо? - примляснах от удоволствие аз.- Ми... щото си с икономическо образование

    #2
    М да!Като знам какъв съм инженер ме е страх да отида на доктор!
    F31 BMW 320d

    Коментар


      #3
      ахехеах екстра Ма тия дето не сме с такова ,а само средно-специално ко да чиниме
      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

      Коментар


        #4
        Аиде сега да не се обиждаме на инжинери че скоро май и аз ще съм инж точка И при това точно с видео техника :D
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар

        Working...
        X