Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да си направя датчик за маслото на Уно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да си направя датчик за маслото на Уно

    На моето уно 1.3 му се развали таблото, на което има нарисувано купето, с лампички за информация.там се намира и лампичката за маслото , аз си ги карам така, вече 4 години, но за маслото май било важно. Та се питам дали не бих могъл да си направя сам една схемка, да ми показва. Всъщност какво показава тази лампичка?Когато дам контакт - свети, като запаля, след малко гасне.Така беше, когато работеше.

    #2
    Re: Как да си направя датчик за маслото на Уно

    Proidze написа:
    Та се питам дали не бих могъл да си направя сам една схемка, да ми показва. Всъщност какво показава тази лампичка?
    Ами показва налягането на маслото дали е нормално ... ами .. разглоби старото и там към съответната фасунга/крушка която преди е светила има кабелче .... на наго върби нова крушка а другия и край към +12V и си готов ...
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Май е по-сложно

      Аз обаче в таблото, зад километражите имам нещо, като контролер (компютър-силно казано)и през него минава всичко, ако го сваля, ми спират да светят и стоповете.Трябва ми начин да вържа нещо към датчика за маслото. може би лампичка, директно към клемата да датчика. А той къде се намира забучен?Отпред на двигателя, вдясно от щеката има нещо, но не знам дали не е за температурата на двигателя?

      Коментар


        #4
        Re: Май е по-сложно

        Proidze написа:
        Аз обаче в таблото, зад километражите имам нещо, като контролер (компютър-силно казано)и през него минава всичко, ако го сваля, ми спират да светят и стоповете.Трябва ми начин да вържа нещо към датчика за маслото. може би лампичка, директно към клемата да датчика. А той къде се намира забучен?Отпред на двигателя, вдясно от щеката има нещо, но не знам дали не е за температурата на двигателя?
        а тази лампичка всъщнос какво трябва да показва 1.нивото на маслото в картера?2.налягането на маслото в двигателя?ако е 1 трябва да се намира на самия картер ако е 2 най вероятно на тялото/корпуса/на масления филтър
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Re: Май е по-сложно

          stef написа:
          Proidze написа:
          Аз обаче в таблото, зад километражите имам нещо, като контролер (компютър-силно казано)и през него минава всичко, ако го сваля, ми спират да светят и стоповете.Трябва ми начин да вържа нещо към датчика за маслото. може би лампичка, директно към клемата да датчика. А той къде се намира забучен?Отпред на двигателя, вдясно от щеката има нещо, но не знам дали не е за температурата на двигателя?
          а тази лампичка всъщнос какво трябва да показва 1.нивото на маслото в картера?2.налягането на маслото в двигателя?ако е 1 трябва да се намира на самия картер ако е 2 най вероятно на тялото/корпуса/на масления филтър
          2

          Коментар


            #6
            Re: Май е по-сложно

            [quote="jorko"]
            stef написа:
            Proidze написа:
            най вероятно на тялото/корпуса/на масления филтър
            2
            Но не е на корууса на филтъра а на блока ....
            Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

            Коментар


              #7
              Виждам датчика...

              Двигателя е на фиат уно 1.3. Вдясно от щеката за маслото, под свещите има завит датчик, с кабелче и "Г" образно гумено чехълче отгоре.Предполагам, че е това. Другото е на скоростната кутия за задно осветление.Та ако хвана кабелчето и му вържа една лампа и после маса, ще действа ли като лампата на маслото на таблото, или е нужно друга електроника.При мен минава през една платка, която е развалена.

              Коментар


                #8
                Re: Как да си направя датчик за маслото на Уно

                ivo написа:
                Proidze написа:
                Та се питам дали не бих могъл да си направя сам една схемка, да ми показва. Всъщност какво показава тази лампичка?
                Ами показва налягането на маслото дали е нормално ... ами .. разглоби старото и там към съответната фасунга/крушка която преди е светила има кабелче .... на наго върби нова крушка а другия и край към +12V и си готов ...
                Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                Коментар


                  #9
                  Re: Виждам датчика...

                  Proidze написа:
                  Вдясно от щеката за маслото, под свещите има завит датчик, с кабелче и "Г" образно гумено чехълче отгоре.Предполагам, че е това.
                  точно ....
                  Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                  Коментар


                    #10
                    Re: Виждам датчика...

                    ivo написа:
                    Proidze написа:
                    Вдясно от щеката за маслото, под свещите има завит датчик, с кабелче и "Г" образно гумено чехълче отгоре.Предполагам, че е това.
                    точно ....
                    И това завито нещо разбира дали има налягане на маслото ли?Ако има нялагане, какво прави?

                    Коментар


                      #11
                      Re: Виждам датчика...

                      Proidze написа:
                      И това завито нещо разбира дали има налягане на маслото ли?Ако има нялагане, какво прави?
                      Да ... като намалее налягането дава на маса .... и светва лампата .... на която от другия край и се подава +12в .....но от место след ключа ... иначе ще свети постоянно при угасен двигател .....
                      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                      Коментар


                        #12
                        Ok. Ще пробвам

                        Ще се заема аз и с този проблем. То на стари години Фиата ще стане като нов :D

                        Коментар


                          #13
                          Датчика не работи.

                          Взех аз да се занимавам с лампата на маслото, но се оказа, че датчика , забит в двигателя не работи. Та питам дали става такъв от лада.

                          Коментар

                          Working...
                          X