Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голяма глупост - за малко автобуса да ме "събере"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Голяма глупост - за малко автобуса да ме "събере"

    Оня ден направих голяма глупост - тръгвам и стигам тука до едно място на което въртат автобусите. На това място, автобуса от 2 ленти за движение, завива наляво и леко се изнася в насрещното. А от дясната му страна - спряла кола, да си чака нещо. И аз в първия момент си стоя и си чакам рейса да се махне, ама той много се забави. И в един момент реших че има място и ще мина м/у двамата. Съответно тръгвам и стигам до м/у двамата , наляво плътно съм до рейса, останаха около 2 пръста място от огледалото до него. На дясно..... ОГЛЕДАЛА! половин ширина на огледало не ми достигна за да мина. И тамън правя маневрата "отваряне на прозорец и прибиране на дясно огледало" когато рейса тръгва и прави относително остър ляв завой. В тоя момент си викам "ееее разгеле" , когато изведнъж неприятна мисъл нахлу в главата ми: Задницата на рейса се изнася! Въпросът вече беше колко...... Затворих очи и зачаках удара и вътрешно се псувах. Тук май се казва "Стори ми се цяла вечност"? Господ здраве да им дава на тези които са го измислили този рейс по-добре от трамваите - Там където му беше най-външната част от ламарините, от там мина и най-издадената част на задницата - на 2 пръста от огледалото ми! Пълен ляв за да избегна онази кола отдясно, газ, втора, трета, девета бърза..... Къв е извода от цялата работа? - Правете дадена маневра само когато предварително сте напълно убедени че ще стане, а ако сте несигурни - по-добре изчакайте! Не знам защо но когато допусна грешка при шофиране, както сега, после цял ден го мисля. За съжаление често грешките при шофиране са непоправими.....

    #2
    бих казал браво на шофьора на рейса - те си знаят че задницата им се изнася настрани и така взимат завоя че да е минимално това изнасяне.Иначе аз специално като попадна в някаква такава ситуация и си викам "защо да се мушкам, не че няма да мина, ама защо, до 1-2 мин ще стане раздвижване и ще мина" и като цяло избягвам да се мушкам, както и понякога заставам така че да не може някой друг да се измушка точно с цел да не ме удари - всякакви ги има.
    Audi 1.8S златен талон

    Коментар


      #3
      Не е бил Икарус иначе щеше да си за сериозен ремонт!Карах една служебна Опел Омега преди години и имах поне половин метър от автобуса който беше до мен на светофар. Неговата колона тръгна първа и той тръгна да си завива - задницата се изнесе, аз нямаше къде да се преместя и като се започна едно стържене задна врата, шофйорска врата, огледало и малко калник - 850 лева щети плати застрахователя. КАТ каза много ми е неприятно да пиша актове на Градкия транспорт (защото имат една юристка ...) ама тук ще пиша. Водача на автобуса е длъжен да се увери че няма да причини ПТП преди да предприеме маневрата! Водача си загуби премията за тази година!Е твоя случай не е баш така ама си извадил късмет!
      F31 BMW 320d

      Коментар


        #4
        Абсолютно късмет, добре че наистина не беше икарус, че на тях задния мост както им завива, задницата ме отнасяше 1000 %. Повече няма да правя такива глупости. Аз не знам и тогава защо го направих това... уж за да се направа на шафьор , че си знам габаритите и мога да се завра в тясното.... Е така си ги знам, че трябваше да ме събере, за да не се права на интересен друг път!!!А иначе и аз винаги така гледам да застана че или да може да се мине покрай мен свободно, или пък изобщо да не може, за да не тръгне някой да се завира и да ми свали огледалата.

        Коментар

        Working...
        X