Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Петима загинаха в катастрофи за няколко часа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Петима загинаха в катастрофи за няколко часа

    След почивката около бавното каране поради падналият сняг, лудницата отново започва. Двете от катастрофите са в старозагорско, снощи дори ги даваха двамата общинари в болницата заради начупени крайници от леда, но явно и това не стига да се опесъчи района. Ето и материала...:Петима загинаха в катастрофи за няколко часа14 януари 2008 / News.dir. bgПетима загинаха в катастрофи в страната сутринта. На много места в страната има мъгла и заледени участъци по пътищата. Една от катастрофите стана на пътя Стара Загора - Димитровград, край село Бъдеще, съобщи "Фокус". При нея се удариха ТИР и две леки коли. Загина един човек, пострадаха шестима. По-тежко пострадали са дете на 6 години и майка му, която е бременна в 7 месец. Те са настанени в МБАЛ-Стара Загора. Другите четирима пострадали са мъже, с различни травми, без опасност за живота. Втората катастрофа е станала на пътя Стара Загора-Нова Загора при село Подслон. Инцидентът е станал около 8,25 часа. Има още двама пострадали - майка на 32 години и дете на 7 години с различни контузии без опасност за живота. Двама души са загинали при тежка катастрофа, станала около 8 часа на пътя Силистра-Русе край разклона за село Нова Попина, община Ситово, съобщиха от Националния медицински координационен център (НМКЦ). Поради заледен участък, шофьор на лека кола е загубил контрол върху управлението на автомобила и се е блъснал в автобус. На място са загинали двама пътници в леката кола - жена на 52 години и съпругът й на 55 години. Синът им на 24 години е с мозъчно сътресение и черепно-мозъчна травма, приет в МБАЛ-Силистра. Няма пострадали пътници от автобуса.44-годишен велосипедист загина при катастрофа в Кюстендил. Произшествието е възникнало около 7,10 ч на пътя с. Пиперков чифлик-Кюстендил. Велосипедистът, който се движел към Кюстендил, бил застигнат и блъснат от 32-годишна шофьорка на мазда. 19-годишен младеж е с опасност за живота след катастрофа заради несъобразена скорост в Бургас, пострадал е и 14-годишният му спътник. Водачът е ударил автомобила в крайпътно дърво, след което возилото се е разцепило, по чудо шофьорът и спътникът му оцелели. Инцидентът е станал снощи около 20.10 ч. на бургаския булевард «Демокрация» на изхода на хотел «Аква», поради движение с несъобразена с пътните условия скорост, самостоятелно катастрофира, блъскайки се в крайпътно дърво, лек автомобил «Хонда сивик», със софийска регистрация, управляван от 19 г. Д.Г. от Бургас. От инцидента автомобила се е разцепил на две части. Пострадали са водачът, който е с фрактура на три ребра вляво, комоцио и кръвоизлив в стомаха, и е настанен за лечение в МБАЛ Бургас, с опасност за живота. Ранен е и неговия спътник 14 годишно момче от Бургас, което е получило контузия на стомаха, настанен в МБАЛ Бургас, без опасност за живота.

    #2
    Ето снимките без коментар...
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      Re: Петима загинаха в катастрофи за няколко часа

      Авео написа:
      44-годишен велосипедист загина при катастрофа в Кюстендил. Произшествието е възникнало около 7,10 ч на пътя с. Пиперков чифлик-Кюстендил. Велосипедистът, който се движел към Кюстендил, бил застигнат и блъснат от 32-годишна шофьорка на мазда.
      То по пътищата че е лудост, две мнения няма. Но къде е мястото на велосипедистите в тия снегове, убий ме не мога да ти кажа... Болен народ.
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #4
        Лудница си е ... Мене вече не ми се кара в големите градове.В Чирпан немога да кажа ,че карам градско ,тъй като нямаме и 1 светофар и т.н.Доста спокойно е и няма кой чак толкова да ме изнерви.Докато в големите градове е лудница,всеки сече пътя ,всеки кара както той си иска и както му е удобно.Никой не зачита правата на другия и всичко идва от там, пък има и голяма доза невнимание.Това трябва да бъде променено,може да се вземе пример от Франция.Те постигнаха голям успех с ПТП и изобщо с държанието на пътя.Кога ще ги стигнем ние - незнам.Дано успея да го видя с очите си , въпреки ,че съм на 19 г. почти.

        Коментар


          #5
          MrElectro написа:
          Лудница си е ... Мене вече не ми се кара в големите градове.В Чирпан немога да кажа ,че карам градско ,тъй като нямаме и 1 светофар и т.н.Доста спокойно е и няма кой чак толкова да ме изнерви.Докато в големите градове е лудница,всеки сече пътя ,всеки кара както той си иска и както му е удобно.Никой не зачита правата на другия и всичко идва от там, пък има и голяма доза невнимание.Това трябва да бъде променено,може да се вземе пример от Франция.Те постигнаха голям успех с ПТП и изобщо с държанието на пътя.Кога ще ги стигнем ние - незнам.Дано успея да го видя с очите си , въпреки ,че съм на 19 г. почти.
          Аз мисля че всичко това зависи най-вече от нас - 18-19 годишните.Точно ние сме хората които з вбъдеще трябва да покажем на настоящите и бъдещи шьофьори,че пътя и улиците не са място за изразяване на агресия.Да им покажем че бързите автомобили не са за да се хвалим с тях по пътищата,за това си има писти.Това е от мен - мисля че "Ние сме на ход"

          Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

          Коментар


            #6
            mitenceto89 написа:
            MrElectro написа:
            Лудница си е ... Мене вече не ми се кара в големите градове.В Чирпан немога да кажа ,че карам градско ,тъй като нямаме и 1 светофар и т.н.Доста спокойно е и няма кой чак толкова да ме изнерви.Докато в големите градове е лудница,всеки сече пътя ,всеки кара както той си иска и както му е удобно.Никой не зачита правата на другия и всичко идва от там, пък има и голяма доза невнимание.Това трябва да бъде променено,може да се вземе пример от Франция.Те постигнаха голям успех с ПТП и изобщо с държанието на пътя.Кога ще ги стигнем ние - незнам.Дано успея да го видя с очите си , въпреки ,че съм на 19 г. почти.
            Аз мисля че всичко това зависи най-вече от нас - 18-19 годишните.Точно ние сме хората които з вбъдеще трябва да покажем на настоящите и бъдещи шьофьори,че пътя и улиците не са място за изразяване на агресия.Да им покажем че бързите автомобили не са за да се хвалим с тях по пътищата,за това си има писти.Това е от мен - мисля че "Ние сме на ход"
            Така е, ние сме на ход, ама я погледни точно шофьорите като нас/на нашата възраст какво правят по пътищата Е го, тоя си разцепил Хонда-та на 2...Смятай с колко е карал Мене вече ме е страх да изляза с колата на някъде, а ми се налага да пътувам по 2пъти на ден в София, по възможно най-готиния маршрут в града. А това, което ми прави вече убийствено впечатление, е че хора на възрастта на баща ми, на които се предполага че отдавна им е минал мерака да се ръчкат и състезават и би трябвало вече да са поулегнали, правят такива идиотщини по пътя, че направо ме оставят без думи Хора осъзнайте се Не е важното кой ще си на светофара, или дали ще си спестиш 5-10-15 мин като си тръгнал на някъде, като цената на всичко това може да са човешки животи
            Fiat Punto 1.7TD
            Mazda 626 2.0
            Fiat Croma 2.4 Multijet

            Коментар


              #7
              Просто по такива теми не ми се пишат никакви коментари.На всеки му е ясно къде е проблема,но никой не взима мерки да го реши.Единични случаи само "аз внимавам,не бързам,не карам пил,не взимам предимство" и т.н. , но не е достатъчно то си е в манталитета на българина..."Първи съм на светофара,сега ше го дръпна оня другия като светне зеленото,може и на червено да мина,щото съм много голям шофер" ... Не ми се коментира , ама как да не коментирам, като е навсякъде около нас Писнало ми е вече от проблемите на тая държава...И всичко това върху плещите на новото поколение,ние трябва да оправяме грешките на другите.Разбира се , преди да сме започнали да правим същите грешки.

              Коментар


                #8
                Не знам ама с такива като велосипедиста.....ако бех го забърсал само щях да го вкарам после в болницата изкривен....не знам там мъгла ли е било ама тук в Костинброд на 3 пъти отстрани тротоар и то позачистен (няма да шляпат) те нашите по пътя.Дето е баси мъглата 10 метра ако виждаш евала и да карам бавно което го правя пак ше дойда по бързо до него...И ходят 2ма един до друг....Малоумници!! как не слезнах и на 3мата и аз незнам...Искам да върнат уроците по безопасност в училищатата - още си пазя 1 книжка в която се указва как се ходи от къде се ходи и такива...за деца и колони от хора.
                Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                Коментар


                  #9
                  за съжаление момичето от бялото поло, което е починало е колежка на сестра ми от института...а там дето се е разцепила хондата има едни много гадни пропадания на пътя. сигурно са карали доста бързичко / мчи да се разцепи колата няма да е с 20-30 км/ч. / и като са хлътнали после не са могли да овладеят колата... а има едни хубави кленове посадени преди 30-40 г. там....
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар

                  Working...
                  X