Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги помагайте направо се побърквам!! проблемът е решен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги помагайте направо се побърквам!! проблемът е решен

    Здравейте от доста време имам Типо карам го около 90 000км. много съм доволен но преди година си купих браво 1.4 12v 97 г. много съм доволен, но от преди 2 седмици почна да ми се появява скапаният символ на FIAT CODE по време на движение прави ми впечетление, че се появява когато позагрее колата изгасям я и след около половин час като поистине разпознава ключа, иначе не иска да запали символа на ключа и дюзичката не изгасняват пробвах, но не пали иска да разпознае тъпия ключ четох всичко от форума, но не виждам нищо, което да ми помогне карах я при един на диагностика когато закачи компа и влезе в имото. му изписа, че е кодиран защото символа на кода беше на таблото дори и не изчака да разпознае ключа може ли да е грешка която той не може да види обажда се до софия до фирмата с която работи и му казаха за хлабави връзки за антенката на имото да я замери трябвало да бъде около 2 ома днес извади вс. вкл. и имото провери връзките до него и ми каза, че дотам вс. е било наред нещо му нямам доверие защото тая вечер пак се появи кода на таблото ходих и при още един който ми препоръчаха, но и той без да го закача взе да ми вади едни теории, че трябва да се ходи в София в представителството на Фиат, абе бръснари направо сам полудял, абе просто тук няма химици ебати накупили си компове за диагностика и вече са ГОЛЕМИТЕ МАЙСТОРИ, АМА БЕЗ ПОКРИТИЕ другата седмица мисля да ходя в сервиза на Фиат, но и там чувам, че не могат кой знае колко да ми помогнат. Има ли опастност, ако някой изстрие кода да се получат някакви др. грешки при промяната. Моля колеги които може да ми помогне с нещо да пише Мерси предварително!!!!! НАПРАВО ОТКАЧАМ.
    Kара Bravok 1.4 12V 97g.SX и Punto Mk2 1.9 jtd 00g.JTD ELX

    #2
    Свържи се с *кючаря от форума* той май ще ти помогне най-много. :D

    Коментар


      #3
      мерси много 4е ми писа

      но кой, защото има бая спецове, които се занимават от нашия форум, alexius, kluchar, или mirolock поне за тях знам, ако някой знае нещо или други да пише моля
      Kара Bravok 1.4 12V 97g.SX и Punto Mk2 1.9 jtd 00g.JTD ELX

      Коментар


        #4
        Kluchar търси.
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          Да точно.

          Коментар


            #6
            о.к

            по този проблем които съм ви описал можете ли да ми кажете нещо от какво и как може да се е полу4ило и как да стане без да се маха имото. но ако трябва ще го махна в краен слу4аи може ли като се махне кода и да се слу4и нещо с компа да прави др. аномалии питам защото не сам се сблъсквал с този шибан FIAT CODE ако има колеги с из4истени имота. нека се произнесат един авер ми каза 4е някакав негов 4овек които се занимава с аларми и музика му е казал 4е може да види имото. и ако не успее може да го скопим-цитат да го премахне може ли според вас да се справи или може по късно да възникне някакъв проблем моля пишете 4е от половин кутия цигарки днес сам ги заковал на две
            Kара Bravok 1.4 12V 97g.SX и Punto Mk2 1.9 jtd 00g.JTD ELX

            Коментар


              #7

              Коментар


                #8
                Няма как да се е "изтощила" ампулката - тя е пасивен елемент.При мен пролемите с имоилайзера бяха, когато ми беше слаб акумулатора, което ме навежда на мисълта, че е добре да се провери захранването му.Говорих с един бакшиш, който е махнал имото - каза, че точно 3 пъти е ходил на доктор за имото и чак третия път успели да го "изтрият" от паметта на компютъра. Обща стойност на упражнението - около 900лв. Според мен - всички проблеми по FIAT CODE са свързани с тоците - слаби такива и/или кофти връзки.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  Здравей tisho-21,Според моето скромно мнение Ти трярябва добра диагностика , проблема както го описваш не е свързан с имобилайзера а имобилайзера само дава информация че имаш проблем някъде в колата.Миро
                  Alfa Romeo ,146, 1.9JTD, '99

                  Коментар


                    #10
                    акумолатора ми е на 2 месеца а по връзките съм по4истил и притегнал плюсовете и минуса къде да гледам помагайте моля благодаря ви, че се отзовахте
                    Kара Bravok 1.4 12V 97g.SX и Punto Mk2 1.9 jtd 00g.JTD ELX

                    Коментар


                      #11
                      добре де, ама що ми излиза проблема като покарам малко примерно като позагрее излиза за пръв път си спомням, че се появи като я карах още първия ден с вериги в големия сняг на разстояние 5-6 км. откакто съм ги сложил и се появи тъпия FIAT CODE може и да е някакво шибано съвпадение, но като ги махнах пак същият проблем, ако има хлабава връзка къде да търся кажете като до имото оня дето рови мери и гледа но не знам колко разбира уж при диагностика що годе разбирал, но аз съм много разочарован пишете, че карам TIPO-ка, a BRAVO-ка, дано не остане на трупчета, защото много съм си го натокал, но май не заслужава вижте само какъв е хубавец, чак ми се къса сърцето.
                      Kара Bravok 1.4 12V 97g.SX и Punto Mk2 1.9 jtd 00g.JTD ELX

                      Коментар


                        #12
                        това е моя пич, които се ебава с мен , но след като съм го понатокал.
                        Прикачени файлове
                        Kара Bravok 1.4 12V 97g.SX и Punto Mk2 1.9 jtd 00g.JTD ELX

                        Коментар


                          #13
                          иначе си беше обикновен старец внесен от италия айде помагайте
                          Прикачени файлове
                          Kара Bravok 1.4 12V 97g.SX и Punto Mk2 1.9 jtd 00g.JTD ELX

                          Коментар


                            #14
                            Първата диагностика извършена по снимка показва че проблема е в червеният надпис на стъклото

                            Коментар


                              #15
                              кола

                              него шашкайте колегата :D далече е иначе може да му се помогне че така само по снимки няма да стане
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X