Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АБС за Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    АБС за Брава

    Имам Брава 1.6 , но без монтиран АБС. Дали е възможно да се направи нещо ако се обиколят моргите (сервизите) или е невъзможно. Трябва ли да се препрограмира електрониката?
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    #2
    а колко би струвало начинанието?

    Дали ще се побера в 1000лв, иначе няма смисъл. Някой въобще правил ли го е? Преди време ми бяха казали че във фирмен сериз на Бош монтирали АБС на произволен автомобил, но не знам дали е възможно.
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    Коментар


      #3
      Къде се намира централата за АБС

      Днес сменях зимни гуми и погледнах че от спирачките на Бравата излиза кабел? Това кабел за АБС-а ли е или е датчик за износване на спирачните дискове? И още отделно устройство ли е централата за АБС или е в ECU-то? Питам защото не ми свети лампа на таблота че има АБС и не знам дали е монтиран в колата или причинта е в предпазител, неизправна крушка и т.н.
      Брава 1.6 16V ELX
      Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

      Коментар


        #4
        Контролера за ABS-а е отделно от ЕСU-то устойство. На моделите Брава/Браво преди края на 98-ма е монтирано в сентралната част на таблото ниско долу под радиатора на парното. Затова често, когато радиатора протече си отива и контролера. След края на 98-ма мисля, че се монтира другаде... май под жабката, но не съм 100% удебен Старата система работи с датчици взимащи импулси от карето. На по-новите модели (от края на 98-ма) датчика е по-различен и мери магнитни импулси подавани от магнитния лагер. В този ред на мисли нормален лагер за главината на колето стружа 30-40лв. а магнитен 70-100лв. По-новата система е доста капризна на точност при монтирането. В този ред на мисли... как ще си захванеш датчика към главината? Според мен 1 500лв. ще те оправят, но не и 1 000. Все пак сметни само смяната на 4 карета, или другият вариянт 4 магнитни лагера... това все пак са части, които е несериозно да търсиш втора употреба, трябват нови.P.S. Брава с АBS е с два кабела от главината на колелото най-близко до шофьорската врата. Единият за датчика, другия за износването на накладките. Останалите 3 главини са с по един кабел - за датчиците на ABS-a.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          Контролера за ABS-а е отделно от ЕСU-то устойство. На моделите Брава/Браво преди края на 98-ма е монтирано в сентралната част на таблото ниско долу под радиатора на парното. Затова често, когато радиатора протече си отива и контролера. След края на 98-ма мисля, че се монтира другаде... май под жабката, но не съм 100% удебен Старата система работи с датчици взимащи импулси от карето. На по-новите модели (от края на 98-ма) датчика е по-различен и мери магнитни импулси подавани от магнитния лагер. В този ред на мисли нормален лагер за главината на колето стружа 30-40лв. а магнитен 70-100лв. По-новата система е доста капризна на точност при монтирането. В този ред на мисли... как ще си захванеш датчика към главината? Според мен 1 500лв. ще те оправят, но не и 1 000. Все пак сметни само смяната на 4 карета, или другият вариянт 4 магнитни лагера... това все пак са части, които е несериозно да търсиш втора употреба, трябват нови.P.S. Брава с АBS е с два кабела от главината на колелото най-близко до шофьорската врата. Единият за датчика, другия за износването на накладките. Останалите 3 главини са с по един кабел - за датчиците на ABS-a.
          Благодаря за изчерпателното обяснение! Отказвам се да правя каквото и да е!
          Брава 1.6 16V ELX
          Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

          Коментар


            #6
            Моля! Във всеки случай нищо не и пречи да поразпиташ светнати майстори (много малко са за съжаление) по въпроса. А пък, ако имаш ходене по автоморгите може да питаш за чарколяци. Ако опираше въпроса само до електрониката, датчиците и блока с електромотора и винтилите щеше да се вместиш в 1 000лв. но смяната на чарколяци по ходовата част ще вземе много пари. Успех в разучаването!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Един майстор ми каза, че най-лесния начин да провериш дали работи АБС е рязко да "набиеш" спирачките и ако ABS работи нормално, ще усетиш поредица от удари върху спеирачни педал. Отнася ли се това за Бравата?
              Брава 1.6 16V ELX
              Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

              Коментар


                #8
                bright написа:
                Един майстор ми каза, че най-лесния начин да провериш дали работи АБС е рязко да "набиеш" спирачките и ако ABS работи нормално, ще усетиш поредица от удари върху спеирачни педал. Отнася ли се това за Бравата?
                Според мен това изказване влиза в категирията "пълни глупости". При такова "набиване", разбирам "рязко натискане" на спирачките, ако АБС-а работи последицата би трябвало да бъде колелата да не блокират (повличат), а автомобилът да спре плавно и обратното. Такъв тест правих на служебното БМВ и нямаше никаква "поредица от удари", пък АБС-а си работи, т.е. колата спира плавно без блокиране на колелата.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  kiro_of_the_day написа:
                  bright написа:
                  Един майстор ми каза, че най-лесния начин да провериш дали работи АБС е рязко да "набиеш" спирачките и ако ABS работи нормално, ще усетиш поредица от удари върху спеирачни педал. Отнася ли се това за Бравата?
                  Според мен това изказване влиза в категирията "пълни глупости". При такова "набиване", разбирам "рязко натискане" на спирачките, ако АБС-а работи последицата би трябвало да бъде колелата да не блокират (повличат), а автомобилът да спре плавно и обратното. Такъв тест правих на служебното БМВ и нямаше никаква "поредица от удари", пък АБС-а си работи, т.е. колата спира плавно без блокиране на колелата.
                  Съжалявам че се включвам толкова късно, но чак сега прочетох тази тема. Та майсторът правилно е казал, макар и с недотам изтънчени думи, че при силно натискане на спирачния педал се усещат многократни удари върху спирачния педал. Възможно е да има и ABS-и, при които възпрепятстването на блокирането на колелата да става без удари, но аз лично не съм чувал за такива. Принципът на ABS-a е следния: При рязко натискане на спирачния педал колелата за миг блокират, датчиците на колелата регистрират това блокиране и подават сигнал към клапанче за спиране подаването на спирачна течност към съответното колело. В резултат на това колелото се отблокира, но пък отново трябва да се пусне спирачна течност, за да продължи ефективно спирането. Тук на помощ идва електрическата помпа на ABS-a, която поддържа постоянно налягане около 140 атмосфери (което налягане се поддържа постоянно докато колата е на контакт и моторчето на помпата се включва само да допомпа малко когато е задействан ABS-a). Тази помпа подава спирачна течност под налягане към вече отблокираното колело, то отново блокира, след което отново се спира притока на спирачна течност. Именно това многократно включване и изключване на клапана на спирачната течност се отразява като тракане в педала на спирачките. Това не е вредно, просто си е част от механизма на действие на ABS-a.
                  Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                  Коментар

                  Working...
                  X