Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръчната спирачка замръзна!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръчната спирачка замръзна!

    Вчера сменях акумулатора и съм оставила ръчната спирачка вдигната Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 . Та така... Днес сутринта ставам, виждам ръчната , спускам я, тръгвам за фитнеса... Бравото не върви да му се не види - втора скорост, трета... пак втора... по-нагоре не качва... ама аз решавам, че е от 20-те см. сняг. Ръчната е спусната, на таблото свети иконата за ABS, ама аз си мисля, че е от студа (нали електрониката се прецаква понякога, по цяла нощ около нас вият аларми). Един час по-късно - излизам от фитнеса, подкарвам колата и някакви момчета ми светят с фаровете - "Задните ви гуми са блокирали, вижте си ръчната спирачка." Гледам - не е вдигната... значи е залепнала. Колата не е гаснала по пътя... ама явно е от ръчната спирачка Паркирах я на първото свободно място, за да не я мъча до вкъщи.Въпросът ми е - има ли изход от ситуацията или трябва да чакам пролетта, та да се размрази по естествен път?

    #2
    Има-пистолет за горещ въздух."Сешоар за тъщи" му викат.Има евтини модели по25лв.Нагряват се жилата на ръчната и барабаните отзад.Заради дскъсани маншончета се пълнят жилата с вода.
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    Коментар


      #3
      tinalex написа:
      Има-пистолет за горещ въздух."Сешоар за тъщи" му викат.Има евтини модели по25лв.Нагряват се жилата на ръчната и барабаните отзад.Заради дскъсани маншончета се пълнят жилата с вода.
      Къде се продава този сешоар?

      Коментар


        #4
        Във всеки магазин за инструменти и в практикер.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Във всеки магазин за инструменти и в практикер.
          Ще потърся в някой магазин, че до Практикер пеш... далече ми е. А под какво название да го търся (защото малко ме е срам да питам за "сешоар за тъщи" )

          Коментар


            #6
            armik написа:
            Tornado написа:
            Във всеки магазин за инструменти и в практикер.
            Ще потърся в някой магазин, че до Практикер пеш... далече ми е. А под какво название да го търся (защото малко ме е срам да питам за "сешоар за тъщи" )
            Пистолет за горещ въздух.

            Коментар


              #7
              riiid написа:
              ... Пистолет за горещ въздух.
              Благодаря. Ще потърся.

              Коментар


                #8
                Принципно не я оставяй никога през зимата (особенно като таз годишната) .... Ако си на баир или под наклон ...вземи некои друг камик и го мушни под гумата ...Пестиш си нерви и разходи....Безаварийна !!!!
                Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                Fiat Punto 1.2 16v LPG

                Коментар


                  #9
                  etorrent написа:
                  Принципно не я оставяй никога през зимата (особенно като таз годишната) .... Ако си на баир или под наклон ...вземи некои друг камик и го мушни под гумата ...Пестиш си нерви и разходи....Безаварийна !!!!
                  Е, досега го знаех само на теория, но си е друго да достигнеш до този неизбежен извод по пътя на емпирията

                  Коментар


                    #10
                    Дам така е....Важното е всичко да е ок и такаа ...Каране му е майката
                    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                    Fiat Punto 1.2 16v LPG

                    Коментар


                      #11
                      Аз също бях забравил ръчната. Пуснах я оставих колата да работи 15-тина минути малко да ауспуха да нагрее жилата първа-задна няколко пъти припука и тръгна. Покарах я 30 минути и ръчната пак си проработи.
                      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                      Коментар


                        #12

                        Коментар

                        Working...
                        X