Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не успях да си затворя вратата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не успях да си затворя вратата

    Колеги помагайте, не мога да си затворя шофьорската врата. Тази вечер съм се прибирал с отворена врата, завързана с кабел за ръчната. И въпреки кабела пак се отваряше на завоите по около 4 пръста и трябваше да я придържам. Няколко човека се опитаха да ме изпреварят, защото карах бавно, но като виждаха как се отваря вратата и се плашеха. И дръг път ми го е правела на студено, но винаги се е оправяла като лашна 3-4 пъти или в най-лошия случай като поработи парното 2-3 минутки. А сега и спрей против замръзване пръсках, и бравата със смаска пръсках и пак нищо. В момента ми е в гаража с отворена врата и не знам какво да я правя. Някой може ли да ми даде съвет какво да правя?Съжалявам ако има такава тема вече, но и с търсачката не я открих.
    "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

    Fiat Tempra 1.9 TDs
    Subaru Legacy 2.0i

    #2
    Имах същия проблем днес. Като сложиш на 4 парното, яко да хвърля настръни към вратите и се оправя.Гадно сторих дето сложих под задния капък пълначката за газта. Сега като замръзне задния капак....леле, мъкааа!
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      врата

      пробвай да загрееш самата брава / не с вода /поне си в гараж може да е напръскаш с VD-40 може дасе оправи ръзръчкай е /НО НА ОТВОРЕНО/натискаш все едно е лоста на на срешника иначе е мъка отваряш кората вадиш бравата и трябвада се разглоби там има една пружина тя може да е счупена
      Прикачени файлове
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        И на мен ми се случи миналата година след един концерт. Беше влажно и застудя изведнъж. Духнах 4-5 пъти в ключалката и вратата се затвори. Явно от ключалката блокира маханизма, защото той се движеше!
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          Имах същия проблем със задните вратите - на студено механизмите "блокират" и или не се отваря или не се затваря. Проблема го реших с WD-40 - ползвах го преди няколко седмици и от тогава насам (включително тея дни по големите снегове и студове) нямам грижи.
          Punto 1.1 SX 95г

          Коментар


            #6
            хех и аз бях писал по тая тема ама за пунтото централното не сработваше (вратата си се затваряше) но не се заключваше - та със сонакс (едни жълти спрейчета ) пръснах и от тогава проблеми няма ,а стана и по студено.Пръскаш и раздвижваш пък дано се оправи...
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #7
              Като вкарах колата в гаража и се постопли нещата се нормализираха. Сега вече се отваря и затваря, но ме е страх отново като я изкарам на улицата, как ли ще се кача после вътре. Тия дни ще си взема от някъде ВД-40 и ще пробвам, дано оправи нещата за по-дълго. А възможно ли е, както ми каза един приятел, да замръзне греста в бравата, защото аз до сега за такова нещо не съм чувал?
              "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

              Fiat Tempra 1.9 TDs
              Subaru Legacy 2.0i

              Коментар


                #8
                вд - или сонакс Аз от работата си взимам сонакс (има и на локтайд - ама не ги раздават тях мн мн ) Иначе от тоя студ напоследък стават доста странни неща - възможно е.
                Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                Коментар

                Working...
                X