Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задържане на предно дясно колело-проблема решен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задържане на предно дясно колело-проблема решен

    Здравейте. Преди време ви писах, че имам проблрем, предно дясно колело ми задържа. Ходих на сервиз смениха ми накладките и спирачните маркучи. всичко се оправи за малко, пак ми прояви този проблем, но го имаше от време на време, онзи ден когато падна сняг карах колата нямаше проблем. оставих е навън за 2 часа горе долу и пак се появи.сега като се замисля се сещам,че преди пак така се получи. това със задържането се получава само след като времето е много студено(студено или вали сняг). моля дайте някакви съвети.Редактирано: Модераторски екип на fiat-bg.org
    FIAT PUNTO 1,7TD ELX

    #2
    А спирачната течност смениха ли?Тя е хигроскопична и събира влага.
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    Коментар


      #3
      Ми не, ама възмогни ли пък от нея да е това. смисъл да се получава само на едното колело, ако е така както казваш не трябва ли пак като цяло да се получава, а не само на едното колело, ама ако казваш, че е така ще сменя спирачната течност, а ако може и да ме опътиш как става. и после обезвуздушаването. кое колело първо кое второ и.т.н.
      FIAT PUNTO 1,7TD ELX

      Коментар


        #4
        Ако си сигурен че маркучите са сменени,накладките и дисковете са добре и водачите да супортите се движат си вземи компания някой приятел и почвай.Почва се от най-близкото до помпата колело.Приятеля помпи педала до твърдо,задържа и ти отвиваш пробката да изтече в половинка шише от 0,5литра.Като потъне педала,завиваш.После пак,докато потече само спирачна течност.Не забравяй да доливаш в казанчето горе.И те така четирите.Според производителите спирачната течност е консуматив и се сменя на 2 години.Вероятно има въздух някъде по системата.За всеки случай виж водачите на супортите-да са добре гресирани.Пази маншончетата да не се скъсат.Успех.В тоя студ си е кофти.Предно ляво,предно дясно,задно ляво,задно дясно.
        FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

        Коментар


          #5
          По- скоро е от задържане на водачите на супорта.в студа и смазката е станала твърда, има и замръзнал конденз и т.н.ПП. Ако е въздух- по- вероятно е да няма спирачки, отколкото да задържа.
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            аха ясно за обезвъздушаването ама:как първо да махна старата течност-като помпам първо от едното колело после другото в реда в които си ми дал докато изтече течноста или има друг начин?горе долу колко течност триабва да купя.а и вазмохно ли е това което казва Кими Раиконен и ако е така какво мога да направя?
            FIAT PUNTO 1,7TD ELX

            Коментар


              #7

              Коментар


                #8
                Добре, ако той е прав,какво мога да направя аз. смисал може ли да се направи нещо въобще и ако може моля дайте съвет. мерси за отговорите.
                FIAT PUNTO 1,7TD ELX

                Коментар


                  #9
                  На първо време ще ти трябва учебник по български...Иначе за другото има и сервиз.

                  Коментар


                    #10
                    е какъв сервиз, къде да го намеря. питал съм на две места и ме гледат доста странно. кажи какво да правя, ако не знаеш въобще не пускай такива съобщения.
                    FIAT PUNTO 1,7TD ELX

                    Коментар


                      #11
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=11396.
                      FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                      Коментар


                        #12
                        мерси tinalex.не са едно към едно с пунто-то, ама схващам идеята.мерси много за снимките и указанията.
                        FIAT PUNTO 1,7TD ELX

                        Коментар


                          #13
                          счупих каре.смених го и сега е добре.поне за сега.
                          FIAT PUNTO 1,7TD ELX

                          Коментар

                          Working...
                          X