Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

CD Плейър - Фиат Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    CD Плейър - Фиат Брава

    Здравейте!Поздравления за чудесния Форум! От месец и половина съм притежател на Фиат Брава. Имах радио-касетофон, но преди дни случайно попаднах на оригинален CD Плейър. Всичко му работи без проблем, но не мога да настроя часовника! На стария си имаше бутони "h+ h- m+ m-", но на сиди-то няма. Пробвах хиляди варианти с комбинации от копчета - не се получи...Питах няколко "майстори", никой не знаеше. Само един от тях ме ориентира, че след 24 часа щял автоматично да се свери чрез RDS-а. Минаха 5 дни - не се сверява... Другия вариант който мисля да направя, е да откача клемите точно в полунощ за да стартира часовника от 00:00. Но и това не ме устройва, защото пак ще примигва постоянно (което е леко дразнещо).Някой може ли да помогне? Плейъра е производство на Grundig, Portugal.
    1997 Brava 1.6, 16V

    #2
    От къде го намери този CD player и аз търся? Дай координати.
    Bravo 1.6 16V '97

    Коментар


      #3
      Някакъв тип внасял автомобили, и оставил един касетофон и едно CD на едни майстори. Абсолютна случайност...
      1997 Brava 1.6, 16V

      Коментар


        #4
        Пропуснах да добавя нещо!Освен че не мога да сверя часовника, има някаква икономична функция може би, която изключва CD-то при изгасен двигател, след около 15 минути... Това също не мога да разбера как да изключа!
        1997 Brava 1.6, 16V

        Коментар


          #5
          Оригиналните CD-та са абсолютна рядкост. Дано се намери някой колега о форума с такова та да ти обясни.Съвета който мога да ти дам е да се поровиш в http://bravo-guide.co.uk/

          Коментар


            #6
            Alexius, не намерих решение на проблема...Остава да се надявам както казваш, някой колега да има такъм плейър за да обясни... Между другото: Може ли да се сложи чип за mp3 на такъв плейър??? :D
            1997 Brava 1.6, 16V

            Коментар


              #7
              Я и аз да кажа - новите плейъри настройват часовниците си автоматично през RDS-а - така е и моят МП3 плейър.... Лошото е, че непрекъснато е с един час назад - явно в някое от радиата просто не знаят, че има и лятно време. Колкото до функцията за икономичност - там не мога да помогна, дори не съм чувал да има такова нещо - сигурен ли си, че не е дефект?Иначе - добре дошъл
              Alles in Ordnung

              Коментар


                #8
                Re: CD Плейър - Фиат Брава

                Crash73 написа:
                Grundig, Portugal.
                А модел някакъв има ли написан някакви букви цифри .... ако не на предния панел някъде по корпуса ....
                Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                Коментар


                  #9
                  Re: CD Плейър - Фиат Брава

                  ivo написа:
                  Crash73 написа:
                  Grundig, Portugal.
                  А модел някакъв има ли написан някакви букви цифри .... ако не на предния панел някъде по корпуса ....
                  Трябва да погледна какво пише и ще ти кажа...Имаш нещо предвид ли?
                  1997 Brava 1.6, 16V

                  Коментар


                    #10
                    ...

                    Коментар


                      #11
                      От месец и половина съм притежател на Фиат Брава. Имах радио-касетофон, но преди дни случайно попаднах на оригинален CD Плейър. Всичко му работи без проблем, но не мога да настроя часовника! На стария си имаше бутони "h+ h- m+ m-", но на сиди-то няма. Пробвах хиляди варианти с комбинации от копчета - не се получи... Питах няколко "майстори", никой не знаеше. Само един от тях ме ориентира, че след 24 часа щял автоматично да се свери чрез RDS-а. Минаха 5 дни - не се сверява...
                      Настройването на часовника не е вьзможно да се осьществява рьчно! То е направено за невежите от старата Европа, да не се мьчат мозьците с настройки-става автоматично, с радиосигнал!Само, че в БГ, много зависи на кое радио си, и отделно пьк на това радио на какво време му е заспал часовника! Така, че като си караш и се сменя автоматично радиото с най-добьр сигнал, се сменя и часа + - 1час!Иначе, плеера е интелигентен, с таймер и ако го забравиш да работи без вкл. мотор се изключва след зададено време! Но с натискане на копчето за усилване , можеш да го активираш отново за сьщото време!

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря за съветите! Ще пробвам.Снимка ще направя, но нямам usb кабел за гсм-а... малко ще я забавя. Все пак ще пробвам да се справя, и ако не стане тогава ще кача снимка.hit-ko, в Добрич има 8-9 радиа. Всички са с РДС но не се сверява... А ауто-офф функцията може ли да се изключи, и как точно ако може?
                        1997 Brava 1.6, 16V

                        Коментар


                          #13
                          е тука: http://www.bravo-guide.co.uk/ice.htmима мануал за това ЦД.
                          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                          Коментар


                            #14
                            А, би трябвало да си има и рьчни настройки, но аз без много да сьм прецизирал, поне до сега не сьм успял! Говорил сьм с един германец по вьпроса, който продава ФИАТ и той ми каза: Аллес аутоматише !

                            Коментар


                              #15
                              mariobg написа:
                              п.с. Вескооооооооооооууууууууууууууу, да си беше купил Голфче и щеше да си имаш преграсен часовник вместо оборотомер!!! хахахахахха
                              A, нищо не ми пречи да поглеждам ’прекрасните часовници’ на голфовете, които изпреварвам - и без това са толкова много, че мога във всеки един момент да разбера колко е часа Ама това с този Голф стана наистина диагноза - та какво означава това? Просто количка, с която да изминеш 100-те метра до игрището за голф ли? А Поло-то - пък до съседното игрище??? Хехех...
                              Alles in Ordnung

                              Коментар

                              Working...
                              X