Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да прелетиш по цариградско... 150+

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да прелетиш по цариградско... 150+

    Снощи бях на едно като имен ден, на патерица, на стефановден, пихме по едно питие, аз пих 1 сок от ананас и 2 кОлички. Към 1 часа си тръгнах, и пътя минаваше през Тодор Александров, Цар Освободител, Цариградско, завъртане на Незабравка при Външно, Шипченски проход.... На Орлов мост - зелено... пред мен един Сеат. Сеата - газ, аз на 2 кОлички - и аз газ, педала до долу, преди 4000 не сменях... вече бяхме пред печатницата, Сеата на 120 км/ч се отказа и мина вдясно. Пред мен - чисто, няма жива кола... минах 130, 5-та, газ.... а мотора все така "дърпа"... 140, 150... а беше мъгливо, мокро, -5 ... реших, че вече е крайно време да спра да се права на герой... инерция.... докато се усетя, подминах незабравка. Дотъркалях се до 4-ти км и от там бръм-бръм-бръм-бръм, та до слатина. Не че нещо, но обичам да го правя! Да прелетя по цариградско! Което през деня е невъзможно. Това JTD-то не е лош мотор. Добре, че не пих повече кОлички преди това.

    #2
    Няма нищо, това е от "спокойния" живот в столицата... стрес, такива работи. Ще ти мине... е, може би с малко помощ... добре е да поговориш със специалист.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      johnfound написа:
      Няма нищо, това е от "спокойния" живот в столицата... стрес, такива работи. Ще ти мине... е, може би с малко помощ... добре е да поговориш със специалист.
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #4
        Със СЕАТ е грехота да го дърпаш - тия имат комплекси, че колата им ръждясва и вози като каруца, а в допълнение и всеки ФИАТ ги бие на дръпка... съжалете ги, което не важи за голфаджийте - унижение за тях навсякъде! :D :D :D
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Абе недей така бе колега. Ще се пребиете. Парк-а е отстрани. Ще изкочи някое заблудено куче, и ще станете на пастет

          Коментар


            #6
            Мдам бие го... Като сеата е над 95 коня ще го бие ама друг път. И кой ви каза, че Сеата вози като каруца. Кой го казва. Фиата да не вози по-добре? Типото през малко по-неравен асвалт имаш чувството че караш с 1000 а бравата мине ли през дупка подскача цялата. А и спукаш ли гума си загубен! Много смелост. Браво. Един път ни изкочи един дрисльо с колело та едвам спряхме. Хубаво, че бяхме зад тролей.

            Коментар


              #7
              Там съм дърпал до 140, нагоре ме е страх. По принцип моята количка не е за дръпки. Но не е лошо от време на време да си проверява човек колко може. Стига да не е опасно. Оня ден се пробвах с една калибра, точно там, резултата си е плачевен, не че се очаква друго.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                GTipo написа:
                Там съм дърпал до 140, нагоре ме е страх. По принцип моята количка не е за дръпки. Но не е лошо от време на време да си проверява човек колко може. Стига да не е опасно. Оня ден се пробвах с една калибра, точно там, резултата си е плачевен, не че се очаква друго.
                Типото просто не е стабилно в големи скорости.Нашата цялата започва да вибрира-100-120 ги вдига без проблем на газ и е изпитвана до 170-180км. ама вече е стара и си е опасно.

                Коментар


                  #9
                  Coupe_S2 написа:
                  Мдам бие го...Като сеата е над 95 коня ще го бие ама друг път.И кой ви каза че сеата вози като каруца.Кой го казва.Фиата да не вози по- добре?Типото през малко по-неравен асвалт имаш чувството че караш с 1000 а бравата мине ли през дупка подскача цялата.А и спукаш ли гума си загубен!Много смелост.Браво.Един път ни изкочи един дрисльо с колело та едвам спряхме.Хубаво че бяхме зад тролей.
                  Ами колега , що си мислиш че ако е над 95 конявре няма да го тупне? А относно стабилноста , айде няма нужда. Моята упражнението 212км/ч си го прави много добре даже , скоро ще има и клип (като се постопли).На завои ми ги следва повече от отлично (прохода шипка) , а за вибрации - такова нещо п-ри мен няма :D
                  .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                  Коментар


                    #10
                    идеята ми беше не че съм дърпал сеата, а просто усещането.... както казах "обичам да го правя". Наистина - едно куче, и не на пастет, ами на ситно смляно кафе щяхме да станем, а и беше мокро. Ако са ме снимали, какво ли ще ми е наказанието... превишаване на скоростта с над 70 км/ч в градски условия! За последно "прелетях" една вечер около 8-9 часа, с ново пежо 407 - 2 литра дизелов мотор, мисля че 136 к.с., и тогава само един мерцедес е220 беше пред мен и ме "спираше" но пак достигнах близо 140, и то без да усетя... а в него се чувствах няколко пъти по-сигурен, отколкото в Бравата. Тая нощ сънувах че ми е открадната. А в края на съня се оказа че съм забравил къде съм паркирал

                    Коментар


                      #11
                      Да бе, и аз сънувах преди време че сами я разфасовали и на МЕН я продават на части...Баси, кви сме сдухани с тия коли...Ама любов,кво да се прави!
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Аз по Цариградско от Младост към Орлов мост съм карал най-много със 190
                        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                        Коментар


                          #13
                          Карал си със 190 защото си използвал нанадолнището преди Орлов мост :D

                          Коментар


                            #14
                            Tie написа:
                            Карал си със 190 защото си използвал нанадолнището преди Орлов мост :D
                            Може и да хване и нанадолното към Враня знаеш ли
                            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                            Коментар


                              #15
                              тази вечер ако сте били на цариградско м/у 21:18 и 21:22 в отсечката орлов мост - детелината за летището вероятно сте ме видели как правя това... дето е темата... Този път имаше и коли, не много, но достатъчно. Поне всички разбираха ясно сигнала "къси-дълги-къси-дълги" , включително един м/у градски автобус, който си пердашеше със 110 в крайно ляво, но все пак се дръпна. Не мога да ви обясня защо така става - реално осъзнаваш че една спукана гума, и всичко може да свърши за миг, но го правиш... кръвта ти закипява, става ти топло, сърцето ти бие бясно, а около теб всички предмети се движат бясно назад... някъде отпред се чува неистовото свистене на турбината - десетки хиляди обороти издавани от невероятния звук на натоварен JTD-мотор. Поглеждам стрелките - едната е някъде нагоре, а другата - надясно. Колко точно - нямам време да гледам, всичко се сменя за части от секундата. Миг невнимание и .... както казах - всичко може да свърши изведнъж.... но ми харесва!! Това ме пълни много повече отколкото да дръпна някой на светофара, който я разбрал, я не разбрал че се дърпаме, било то и с пасат 2.0 ТДИ 170 коня... майтапа се... зарков да не се обиди

                              Коментар

                              Working...
                              X