Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Липсващ датчик за външна температура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Липсващ датчик за външна температура

    Привет.Когато си купувах Мареята ми направи впечатление че на дисплея за външна температура ми показва -30 градуса.Така реално през зимата май не мога да си позлвам нормално климатроника,защото духа само студено,дори и копчето да е на HI.Отворих триъгълното капаче на вратата и се оказа че липсва датчика - отрязан е.Искам да попитам има ли възможност вместо да слагам датчик,да сложа съпротивление за някакъв градус за да може климатроника да си работи както трябва през всички сезони или ако не е възможно какъв точно датчик да закупя.Благодаря предварително ! Весели празници!

    #2
    сигурен ли си че датчика ти води до духането на студено?ако лъже че е -30 градуса, би трябвало да грее като за -30 вънка... а не да охлаждааз лично, не го пускам климатика, само си глася температурата и цъкам на auto, пък клапите и вентилатора си се оправят...п.с. пускам го все пак отвреме на време, или да разпотя джамците, или ако не съм го пускал отдавна, за да се раздвижи там каквото има за раздвижване и да на се разсъхне
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=101168

    Коментар


      #3
      Може би именно че липсва датчика да ми прави проблеми.Освен че показва -30 ми ми изписва и грешка.

      Коментар


        #4
        тъп въпрос но да не би да ти изписва "Error-30" ? Това, според таблицата за грешки, е повреда в съответния кръг (кръг 3 - датчик за външна темп.) - в твоя случай грешката е 0, т.е. липса на каквото и да е, нито маса, нито късо, нито .... абе няма датчик все едно , безкрайно голямо съпротивление. няма логика дори и навън да е -30, да ти духа студено. духането на студено по скоро е от неработеща смесителна клапа, непостъпващ горещ антифриз в радиаторчето. виж другата тема, "въпрос за работата на климатроника" може да изкопчиш нещо. там е и таблицата с грешките и процедурата за диагностика. като я извикаш, ще ти даде всички текущи грешки. успех!

        Коментар


          #5

          Коментар


            #6
            Освен повреда в актуатора (смесителната клапа) и запушване в радиаторчето, студено духа и при повреда във вътрешния датчик, разположен между копчетата за рециркулация на въздуха и това за включване на климатика. Възможна е и некоректна информация от потенциометъра (врътката за градусите).
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Много се извинявам за тъпия въпрос но къде се намира точно въпросния датчик за външната температура. При мен като натисна бутона за да ми покаже температурата не се случва нищо.
              Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
              2000г.
              Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

              Коментар


                #8
                chaki написа:
                Много се извинявам за тъпия въпрос но къде се намира точно въпросния датчик за външната температура. При мен като натисна бутона за да ми покаже температурата не се случва нищо.
                Датчика се намира на дясното огледало, отдолу!Има нещо като пъпчица!Именно това е датчика!А като натиснеш бутона за външна температура, би трябвало на дигиталният километраж, данните за километрите да се сменят със стойност на температурата навън!Там даже почва да мига ,котаго е по студено от - 3 градуса, и ти показва темп. автоматично - като предупреждение!
                Fiat Grande Punto

                Коментар


                  #9
                  когато е по-студено от 3 , а не от минус 3 , почва да мига 10-на пъти

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    когато е по-студено от 3 , а не от минус 3 , почва да мига 10-на пъти
                    Така де!То с тези минуси тези дни, само минуси са ни в главите :D
                    Fiat Grande Punto

                    Коментар


                      #11
                      на 75-ака също на борда пише -30, и не иска да стопля, а духа хладно, лятото май го оправиха за месец и пак се прецака, възможно ли е наистина да се влияе от този датчик за температурата, защото аз сега се сетих че е така !
                      FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

                      Коментар


                        #12
                        Аз да питам само Браво/Брава имат ли такъв външен датчик.
                        http://www.pljuvalnik.com
                        Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                        Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                        Коментар


                          #13
                          моя датчик е блокирал на +50.Като откачих буксата показа -30 и грешка
                          FIAT Marea 1.6,16v ELX.1997

                          Коментар


                            #14
                            thedon написа:
                            Аз да питам само Браво/Брава имат ли такъв външен датчик.
                            Моята има. Предполагам,че всички Браво/Брава имат.
                            SEAT Leon Cupra 300
                            Triumph Street Triple 765 R

                            Коментар


                              #15

                              Коментар

                              Working...
                              X