Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна спирачна помпа Типо..?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна спирачна помпа Типо..?

    Здравейте.Лесно ли се сменя спирачната помпа на Типо? Ако някой е сменял ще съм благодарен на подробно обяснение...!Проблема е че като натисна и задържа педла на спирачката, колкото колата да намали, а не да закове...потъва много бавано ,но се усеща, като отпусна леко без да го пускам нацяло и пак натисна, хлътва по-надолу и така ако отпускам и натоскам, все едно намалям по-отрано на сфетофар накрая педала опира в ламарината и колата не спира....Ако отпусна и натисна рязко заковава....Това ми изглежда на повредена спирачна помпа, която при рязко натискане кове, а при последователно леко изтърва...Може и да не съм прав...затова пускам тема тук...
    Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

    #2
    струва към 50 лв. развиваш всичките щуцери, което може да се окаже проблем/голям/. след това развиваш 2-те гайки към сервото и това е. слагаш новата по обратния ред. следва обезвъздушаване. забравихме и казанчето трябва да се премести. аз лично не обезвъздушавам понякога, а пълня новата помпа с течност, но не винаги става номера.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      струва към 50 лв. развиваш всичките щуцери, което може да се окаже проблем/голям/. след това развиваш 2-те гайки към сервото и това е. слагаш новата по обратния ред. следва обезвъздушаване. забравихме и казанчето трябва да се премести. аз лично не обезвъздушавам понякога, а пълня новата помпа с течност, но не винаги става номера.
      Значи е стандартна смяната...но какво имаш предвид под преместване на казанчето? Само да се сложи на новата помпа , нали? Не си спомням как точно е монтирано а сега е тъмно да го гледам....Още един въпрос...може ли да се сменят само гумичките на цилиндъра? Ако няма някаква язва по него разбира се....Трудно ли е?
      Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

      Коментар


        #4
        Vlado написа:
        pakumba написа:
        струва към 50 лв. развиваш всичките щуцери, което може да се окаже проблем/голям/. след това развиваш 2-те гайки към сервото и това е. слагаш новата по обратния ред. следва обезвъздушаване. забравихме и казанчето трябва да се премести. аз лично не обезвъздушавам понякога, а пълня новата помпа с течност, но не винаги става номера.
        Значи е стандартна смяната...но какво имаш предвид под преместване на казанчето? Само да се сложи на новата помпа , нали? Не си спомням как точно е монтирано а сега е тъмно да го гледам....Още един въпрос...може ли да се сменят само гумичките на цилиндъра? Ако няма някаква язва по него разбира се....Трудно ли е?
        новата помпа идва без казанчето за течността- то се крепи там посредством едни гумички. на новата помпа ги има, само трябва да боднеш щуцерите на казанчето на новата помпа. напълно възможно е да се сменят само гумичките, но колкото пъти съм сменял само гумички след има няма месец пак се случва същото- изглежда винаги има някоя много малка язвичка, а там наляганията са сериозни. според мен няма да имаш дълготраен ефект от смяна само на гумички
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Хващаш казанчето и го теглиш яко нагоре. Излиза доста трудно. Можеш да си помогнеш и с отверка, но внимателно, че се чупи. Към помпата трябва да има нови гумички, специално за него. След като монтираш новата помпа я напълни със спирачна течност и започни обезвъздушаването от нея. Завий четирите метални тръбички, без много голямо усилие, напълни казанчето с течност, един череп вътре на педала да помпа, а ти леко разхлабваш щуцера за предно ляво колело, докато изхвърли течност от процепа, затягаш и продължаваш с предно дясно и задните по същия начин. След това правиш и стандартното обезвъздушаване на всяко колело, само че започваш със задно дясно, ляво и т.н. по обратния ред.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар

          Working...
          X