Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ще стане ако смеся DOT3 и DOT4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво ще стане ако смеся DOT3 и DOT4

    всъщност не съм сигурен с каква спирачна течност съм, но поради по-ниската цена предполагам, че съм с ДОТ3. Днес сутринта докато пътувах и ми премигваха лампичките за спирачна течност/ръчна спирачка и другата дето е за накладките горе долу изглежда така (О) та въпроса ми е, ако долея ДОТ 4, а е имало ДОТ 3 ко ше стане? и по принцип само от ниско ниво ли може да примигват тези лампички? А как мога да разбера с каква спирачна течност съм?
    Недвижими имоти - продава, купува, наема, отдава.....

    Радвайте се

    #2
    колега, отвратително е просто, да не прочетеш единствената важна тема в този раздел!!!!

    Коментар


      #3
      "колега"!! още по-отвратително просто е да се обаждаш без конкретен отговор на дадените въпроси. Ако си толкова услужлив колкото звучиш би ли ми показал къде точно в тази Важна Тема пише какво става след смесване на ДОТ3 и ДОТ4, или къде пище как се разбира ква е спирачната течност, или на някой друг въпрос.П.П. прочел съм "Важната тема" и щом задавам въпроси значи не съм открил никъде нещата които ме интересуват.така че или помагай или мълчи!!!Весели празници
      Недвижими имоти - продава, купува, наема, отдава.....

      Радвайте се

      Коментар


        #4
        щом смяташ да спестиш няколко лева (какъв хубав аватар имаш!) от спирачна система, вместо да промиеш и да налееш нова ДОТ 4, нямам какво повече да кажа за теб освен "весели празници и на теб" и успех!

        Коментар


          #5
          не знам на теория кое как се води и какво казва теорията за смесването на видовете течности, но досега никога не съм се интересувал каква течност имам в резервоарчето и като ми се е налагало да долея съм доливал каквато има. никога не съм имал проблем. вече това дали отговаря напълно на въпроса ти не знами да - от ниско ниво присветка лампата.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            аз казал ли съм че искам или че ще спестявам от такава операция? НЕ не съм просто попитах за консултация. Това твое мнение дава до някъде отговор на въпросите ми. благодаря ти за което. сега остана да разбера и къде и как точно се промива системата.П.П. досега не съм спестил 1 стотинка относно качеството на обслужване на автомобила ми.и за напред ще е така.!!П.П.П благодаря на пакумба
            Недвижими имоти - продава, купува, наема, отдава.....

            Радвайте се

            Коментар


              #7
              Re: Какво ще стане ако смеся DOT3 и DOT4

              Grigor_j написа:
              всъщност не съм сигурен с каква спирачна течност съм, но поради по-ниската цена предполагам, че съм с ДОТ3. Днес сутринта докато пътувах и ми премигваха лампичките за спирачна течност/ръчна спирачка и другата дето е за накладките горе долу изглежда така (О) та въпроса ми е, ако долея ДОТ 4, а е имало ДОТ 3 ко ше стане? и по принцип само от ниско ниво ли може да примигват тези лампички? А как мога да разбера с каква спирачна течност съм?
              Нищо няма да стане,колега.Аз направих точно така,дори и без да промивам спирачната с-ма.Тука някъде във форума прочетох,че няма страшно,ако смесиш ДОТ3 и ДОТ4.Важното е да не ги смесваш с ДОТ5.Успех.Апропо,ДОТ3 е зеленикав на цвят,а 4 е жълт.

              Коментар


                #8
                благодарско колега
                Недвижими имоти - продава, купува, наема, отдава.....

                Радвайте се

                Коментар


                  #9
                  Променяш температурата на кипене на течността.

                  Коментар


                    #10
                    Абе вижте сега, аз лично съм на мнение че опасностите при смесването на спирачните течности са повече ’градски легенди’ околкото истина, аз аз лино винаги гледам под вежда препоръките на производителите, щото и тези дето правят лекарства ме карат да пия Панадол вместо парацетамол, уж бил полезен, а са едно и също...Да не говорим за антибиотиците и др..Просто производителите искат да продават новите и натоварени с по-висока цена продукти.Лично аз съм наливал винаги кавата намеря на бензиностаницията и досега никоя кола не ми е спряла да спира от това.Възможно е най-новите модели като ДОТ5 да не понасят по-старите, ама 3 и 4 са си съвместими.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      Marea Bipower написа:
                      Променяш температурата на кипене на течността.
                      което значи какво точно? вече 2 пъти наливам ДОТ4 и нищо не е станало. интересно че след като налях първия път след известно време пак светна лампата и пак доливах а няма видими течове. Между другото е възможно и да е била ДОТ4 старата. Просто предположих че е ДОТ3 защото е по ефтинйа и предния собственик може да е налял такава.
                      Недвижими имоти - продава, купува, наема, отдава.....

                      Радвайте се

                      Коментар


                        #12
                        по принцип, ако са ти износени накладките - спирачната течност в казанчето намалява... тъй че виж си погледни накладки първо... после....по принцип не е лошо профилактично да се сменя спирачната течност на 2 г. или 60 000 км...п.п. туй "по принцип" като го кажа или напиша винаги се сещам за Краси Радков
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          xaxaxa да и на мен на него ми напомня. ще я промия напролет. а налкадки и дискове сменях преди да започне зимата.... ноември ли беше или декември? не помня.
                          Недвижими имоти - продава, купува, наема, отдава.....

                          Радвайте се

                          Коментар


                            #14
                            Единственото нещо което си спомням по науките е че спирачната течност е на спиртна основа по просто казано няма нищо общо с маслата и най лошото което мжеш да направиш е да налееш някакво масло в спирачната система щото гумичките не са маслоустойчиви. А ако двете спирачни течности малко така да се каже са не съвместими в най лошия случай ще се размътят но нищо лошо няма да стане със спирачната система ако покараш малко така.Е все пак тогава ще ти се наложи да я подмениш при първия удобен случай изцяло а и както писа колегата по горе е за предпочитане да се подменя от време на време.Все пак и тя старее а и от гумените детаили се отделят по малко частици и имат склонноста да се утаяват и ако са много да правят бели.
                            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                            http://vbox7.com/play:124bedab

                            Коментар

                            Working...
                            X