Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Водната помпа!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Водната помпа!

    Здравейте отново!Преди известно време писах че нещо не ми е наред добрата и мила колица!Бълбукаше от парното яко и се оказа ВОДНАТА ПОМПА!!!Е в това никога не бих се усъмнил за да булбука!Тиа се работеше ниама проблеми с нея само кадето малко изведнаж както писах за 2 дни изгубих 1.5л антифриз.тя е просълзяла яко и я смених няма как!и бълбукането спря!Никой до сега и в сервизите не бяха и споменали че може да бъде от помпата!Така че всичко в една система не бива да бъде отхвърляно!Благодаря ви за помощта все пак и успех с нашите скъпи количкиps. дайте малко мнения в темата "Колко сте вдигали с нашите колички" АЕ
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Да съгласен съм че ти е дефектна помпата но имам съмнение че бълбукането е от нея.Бълбукането ти се е чувало защото антифриза ти е намалял и помпата като го нагнетява към радиаторчето на парното и то като е празно се чува това бълбукане .Като си долял антифриз е спряло да бълбука.А вече щом течноста ти се губи от помпата то тя е дефектна по това няма спор.Предполагам че ме разбираш какво имам в предвид.При положение че охладителната ти система е пълна с течност то помпата не би издавала звуци на бълбукане.Така си мисля аз пък то е божа работа знае ли човек.
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #3
      Аз вече казах че е от нея!Смених Я!Ама бълбукането не е от намаляване на течност, защото аз ги следа тези неща!То си бълбукаше ей така като колата е пълна до горе с антифриз, и аз точно за това се чудех от какво може да е -въздух, гарнитури, всичко ми мина през главата но не- водна помпа тиа си губеше вода ама 200-300 грама на 2000км което нали сесесташ че не е ряскоама за един ден изведнъж изгуби 1 литър видях помпата и тя сълзи и я смених като не очаквах че ще спре бълбукането ама-оп и се оправи всичко!!И НЕЩО МНОГО СТРАННО!!!- Вече ми загрява колата до 90С по-бързо което е много странно нали?!!
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Да и според моите науки температурата вече по бързо се вдига защото при смяната на помпата сте изпуснали течноста и после след наливането на новата и обезвъдушаването вече охладителната система работи нормално.Нали сега ти работи добре е те това се иска.
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #5
          не че се фаля ама я виж кой ти каза че е от помпата..... ха ха бре знам си аз и при мене беше същото.....

          Коментар


            #6
            колега колко ти струваше помпата
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #7
              Аз също сменях помпа! При мен колата прегряваше и започваше да излиза пара изпод разширителния съд! Нова помпа във Ванотрейд-80лв. Предполагам на друго място към 60лв.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                ХехеОт къде изкарахте тази тема бе! Значи "хубавите" помпи от Ал. Ауто ми изкара точно 1 година и преди 3 месеца пак я смених.Старата е на има няма 10000км и лагера започна да ручи, а мен ме дразнят такива неща и пак я смених!Цената със смяната е 95лв.Ако си закъсал тази помпа мога да ти я дам и ще изкара още поне 20000км (може би)
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар

                Working...
                X