Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нагревател на задното стъкло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нагревател на задното стъкло

    Знае ли някой къде се намира релето , което включва нагревателя на задното стъкло на Бравата. Дали е това реле, което е на платката на копчето? Но то ми се вижда много малко и сработва при включването на допълнителните светлини за мъгла отзад. Затова си мисля , че има друго голямо реле, но изобщо не можах да го открия. Това вече два дена ме мъчи. Ако някой е имал същия проблем ще съм много благодарен ако сподели!

    #2
    Търси го на блока с бушоните.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Търсих го , не е там

      Коментар


        #4
        Еврика

        Еврика, наистина се намира на таблото с бушоните , но е от задната страна ,Има три релета, а въпросното е средното. Наложи се да се свали цялата платформа с бушоните. И след замерване установих че моето реле даже липсва. Съвсем обикновенно е , сложих това на алармата и пасна перфектно и сега всичко е наред. Дано да помогна на някой. ЧАО

        Коментар


          #5
          Предполагам че твоето е изчезнало когато са ти слагали алармата

          Коментар


            #6
            Аз си я слагах точно преди месец, така че....................

            Коментар


              #7
              А на някой да му се е случвало като си пусне нагревателя и колата директно да гасне? Колата е Мареа Уйкенд 99’ 1.6 16V. Релето си е там, цъка си, бушон си има. Всичко изглежда отлично. Но включа ли го колата гасне. Ако е само на контакт като го включа и премигва таблото и остава да свети само лампата за маслото и акомулатора. Като го изключа ми се появява веднага всичко + проверката за кода на запалване. Пълен фарс до тук. Днес мисля да ходя на майстор да я погледне ама искам да съм подготвен. Някакви идеи?
              KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
              Land Rover Discovery 2.5TD '94
              EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
              EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
              EX: Fiat Regata 1.7D '84

              Коментар


                #8
                Имаш късо някъде колега, и бушона явно е много як и не може да изгори веднага - затова ти гасне колата - претоварва се ел.системата - ако съм на тебе няма да го пусна копчето хич... а бързо ще се захвана да търся късо по веригата... щото знаеш ли какви бели стават така!
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  И на бравото от подписа ну му работи нагревателя. Установи се по дъждовете, естествено. Иначе копчето си светна и всичко Все още нямам време да го погледна. Много е възможно да няма реле
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Yavor написа:
                    Имаш късо някъде колега, и бушона явно е много як и не може да изгори веднага - затова ти гасне колата - претоварва се ел.системата - ако съм на тебе няма да го пусна копчето хич... а бързо ще се захвана да търся късо по веригата... щото знаеш ли какви бели стават така!
                    Мерси за инфото, ще ходя сега да я видят. Все си мисля, че алармаджията нещо е сгафил. Иначе реле си има. Цъка си. А бушона е 30А, точно какъвто си пише в книжлето. Сега съм го махнал. Иначе бая проби правих и нищо не стана. Дори на изгоряло не е замерисало. . Ако е късо се чудя къде може да е станала белята. Гледах схемата с ел. инсталацията и не виждам къде може да се окъси. От зад при релетата буксите и кабелите не са пипани. Релето изглеждаше като чисто ново.ЕДИТ:Погледнаха го и утре в 9 трябва да я откарам да я разхварлят да видят какво е направено. Най-вероятно нещо е объркано или при монтажа на алармата или при монтажа на газовия инжекцион. Дори и да е включено ключето като се изключи от контакт и ключето за нагревателя гасне. Така, че най-вероятно нещо е объркано. А иначе късо няма според майсторите защото ако има би трябвало ако не гръмне бушона нещо да изгори друго. А такова поне на пръв поглед няма. Утре ще се разбере. Да видим кой ще си отнесе малко хранилка след това
                    KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                    Land Rover Discovery 2.5TD '94
                    EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                    EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                    EX: Fiat Regata 1.7D '84

                    Коментар


                      #11
                      надявам се да не звуча супертъпо, но бихте ли ми казали от кое копче се включва този нагревател на задното стъкло при Брава ELX 2001?
                      Brava 1.6 16V, Бензин

                      Коментар


                        #12
                        Megadeth написа:
                        надявам се да не звуча супертъпо, но бихте ли ми казали от кое копче се включва този нагревател на задното стъкло при Брава ELX 2001?
                        Правоъгълник с три вълнообразни стрелки - копчето е правоъгълно, първото вдясно под бутона за аварийните светлини. Поне при мен е то.
                        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                        Среден разход на газ

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря. Това копче мислех, че е за климатика.При все че в жабката на колата намерих оригиналната книжка с инструкции за потребителя на бравата, нищо не разбрах, защото е само на италиански.
                          Brava 1.6 16V, Бензин

                          Коментар


                            #14
                            Megadeth написа:
                            Благодаря. Това копче мислех, че е за климатика.При все че в жабката на колата намерих оригиналната книжка с инструкции за потребителя на бравата, нищо не разбрах, защото е само на италиански.
                            За климатика е по-долу - със снежинката.Доста неща можеш да си свалиш от тук - повечето са на английски.
                            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                            Среден разход на газ

                            Коментар


                              #15
                              И така проблема се оказа от алармаджията който довечера ще бъде посетен от мен за кратък и съдаржателен разговор! При положение, че изрично му казах, да не ми слага имобилайзери и тем подобни глупости а само аларма да отключва колата и да плаши наркоманите, той вързал нещо си дето ми гаси бензина и кода на запалване! И така го вързал, че като натисна копчето на нагревателя всичко това става! Бесен съм! 20лв. дадох за откриването на проблема. И сега довечера мисля да си ги върна тези пари!П.С. И за да е пълен кефа някой ми е минал от едната страна на колата с ключ! Явно прекалено лъскава е! Да му изсъхнат рачичките и бял ден да не види ако го е направил нарочно някой!
                              KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                              Land Rover Discovery 2.5TD '94
                              EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                              EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                              EX: Fiat Regata 1.7D '84

                              Коментар

                              Working...
                              X