Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задни барабанни спирачки - пластинки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задни барабанни спирачки - пластинки

    Имало някакви пластинки на задните спирачни машинки, които връткали някакво колелце. Та при мен тези пластинки ги няма, и се оказа че задните спирачки (и най-вече ръчната) почти не спират. Как се казват, някой знае ли, и от къде мога да ги намеря? Оказа се, че тея пластинки масово липсват по типо/темпра машинките, и да се намери е някакво невероятно усилие и обикаляне. Нкяой може ли да помогне с инфо? Много ще съм благодарен.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    имаше едно време снимки от пунто. няма да намериш според мен. не знам как се казват, но регулират колко да са отворени накладките като е пуснат педала
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      и сега, нови апаратчета ли, от магазина??? не ми харесва Yellow_Flash_Colorz_PDT_21
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        това е част от саморегулиращият механизъм на задните спирачки. само пластинката я няма. или тябва да купиш целият механизъм или не знам дали върви с комплект накладки но се съмнявам. тези пластинки май се чупят по-често от колкото ги махат "майсторите". на мойта си ги има но пак почти нямам задни спирачки
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #5
          Колега спокойно и аз имах тоя проблем едвам намерих но знам каде ги има до ден два ще пусна снимки тъй като още не съм сложил новите накладки .Предполагам омаш предвид едни назъбени пластини които най вероятно регулират усилието.ето телефон на човека магазина е на симеон при него има и екзотики от типа на нови ТПС-и и тн. Петър Поликов0888319926
          Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
          Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

          Коментар


            #6
            Да, точно. Много ти благодаря. Ще го потърся
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар

            Working...
            X