Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да сложа ABS и задни дискови на Типото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да сложа ABS и задни дискови на Типото

    Искам да направя Типото си с ABS но си нямам нищо на идея как става. Предпочитам тук да питам отколкото в някой сервиз където и за това ще ми вземат парите. Типото ми е със серво управление и предни дискови. Отзад е с барабани. Така де аз искам и отзад да сложа дискови спирачки но доколкото знам за тази цел трябва да сменя всичките чарколяци отзадницата а незнам кое какви пари е.Накратко кое какви пари ми е и какво точно ми трябва. А ако ме насочите и към някой магазин ще е суперБлагодаря предварително
    Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
    Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

    #2
    Цял обурудван заден мост от седичи (2.0) ти трябва. Това включва моста с дискове и апарати. С ABS-а е малко по трудна работата защото ти трябват датчици, блокове и други и инсталацията е значително по сложна!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Re: Как да сложа ABS и задни дискови на Типото

      Тони_Казичане написа:
      Искам да направя Типото си с ABS но си нямам нищо на идея как става. Предпочитам тук да питам отколкото в някой сервиз където и за това ще ми вземат парите. Типото ми е със серво управление и предни дискови. Отзад е с барабани. Така де аз искам и отзад да сложа дискови спирачки но доколкото знам за тази цел трябва да сменя всичките чарколяци отзадницата а незнам кое какви пари е.Накратко кое какви пари ми е и какво точно ми трябва. А ако ме насочите и към някой магазин ще е суперБлагодаря предварително
      Ако никога не си имал АБС става много лесно.Просто сменяш колата с друга на която си ги има тия екстри.Вярвайми ще ти излезе два пъти по евтино.
      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


      http://vbox7.com/play:124bedab

      Коментар


        #4
        Re: Как да сложа ABS и задни дискови на Типото

        lov написа:
        Ако никога не си имал АБС става много лесно.Просто сменяш колата с друга на която си ги има тия екстри.Вярвайми ще ти излезе два пъти по евтино.
        и поне ТРИ ПЪТИ ПО-НАДЕЖДНО !! все пак говорим за спирачки.

        Коментар


          #5
          Executer написа:
          Цял обурудван заден мост от седичи (2.0) ти трябва. Това включва моста с дискове и апарати.
          Да ме залъжеш с някаква цена, та поне да знам какво ми трябва приблизително за моста. Не съм виждал никъде да продават такива мостове, а където питах все нямаха от 2.0 кубиков
          Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
          Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

          Коментар


            #6
            Тони_Казичане написа:
            Executer написа:
            Цял обурудван заден мост от седичи (2.0) ти трябва. Това включва моста с дискове и апарати.
            Да ме залъжеш с някаква цена, та поне да знам какво ми трябва приблизително за моста. Не съм виждал никъде да продават такива мостове, а където питах все нямаха от 2.0 кубиков
            Еми да ти кажа, те не са много разпространени в БГ Пробвай при "италянеца", може да има
            BMW E90 320D
            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

            Коментар


              #7
              и аз бях мислил за нещо такова, но колегите са много прави като наблягат на сигурноста и на цената. и точно по тази причина и аз се отказах. ефектът ще е поразителен ако само за около 250 лева си подмениш всичко по спирачките. мембрани и гумички по сервото, по главният спирачен цилиндър, всички маркучета заедно със почистване на кантарчето отзад. И след това нови накладки и нови спирачни цилиндърчета навсякъде. Ако вече си ентусиаст относно парите може да влозиш и в ноди дискове отпред и нови барабани отзад. нямаш си на идека как ще почне да ти спира колата. е естествено след напасването на накладките. един познат направи така ан една Фиеста и сега като набие спирчките и "изхвърчаме през предното стакло". а колата е 1.1.
              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
              182A4.000 IAW49F
              LPG - Lovato EasyFast
              ----------------------------
              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

              Коментар


                #8
                мост става от бая коли типо,темпра,браво,брава 1.8 и 2.0 16в мисля че и 2.0 8в е с дисковедедра,делта пак същите мотор + 1.9 дизелитеако не се лъжа стават и бая алфимостове има под път и над път,не търсиш достатъчно,иначе цена от 80 до към 150 по мой наблюдения

                Коментар


                  #9
                  Понеже и аз търся, ама се отказах за сега преди време колега от форума предлагаше целия заден + дискове и апарати за около 200.
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар

                  Working...
                  X