Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За шофьорите на градския транспорт - ........ или нищо!?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За шофьорите на градския транспорт - ........ или нищо!?!

    До сега в повечето случаи им влизам в положението, никак не им е лесно, но след тази случка...... не знам какво да кажа, изводите да си ги направи всеки сам.Случката е следната:Миналия петък, тръгвам си от работа по-рано, действието се развива около 15.30-16.00ч. в отсечката след Подуене, посока Сточна гара (така и не запомних името на този булевард). Задръстването е стабилно, малко преди последния сфетофар преди този на Сточан гара, аз си пълзя по средната лента, от дясната ми страна е лентата за автобусите, от лявата още една, също задръстена от коли. Така, пълзейки и предпоследна кола към момента от колоната, виждам, че в дясната лента за автобусите, две коли са се подпряли и съответно никой не минава, поглеждайки в страничното огледало виждам автобус на градския транспорт, който яко беше настъпил газта и вече присветва на на дълги да му се освободи платното. Минава ми мисъл през главата "Този да не е сляп, на всичкото отгоре гледа от високо, хората са се ударили и гледат кой какви поражения има, що не вземе да намали" - да, ама не! И докато си го мисля това, гледам го този ЛУД хич и няма намерение да спира, вече и на клаксона стъпил и ще връхлети върху мен, защото просто неговата лента е заета. За секунди явно този зад мен се е спасил и някак си се е мушнал в съседната лява колона, аз няма къде да отида - от дясно са тези дето са се ударили, отляво колона, пред мен колите не мърдат. Ако щете ми вярвайте, не изтръпнах, .... не знам какво да кажа..... само и аз натиснах клаксона, дано някой отпред се усети какво се случва и някак си направи място, а ненормалника зад мен на дълги, бучи с клаксон - накъде да му...... що не вземе да спре или е решил да смаже няколко коли в колоната пред него и да изтрепе хората вътре????????? Не знам как - чудо някакво, колоната пред мен тръгна бавно, колегата пред мен се мушна в лявата лента, явно хората около мен настърхнаха...... и някак си минах две коли напред и забих муцуна на косъм от предната кола. Автобуса (поне късмет, че беше от късите) мина, веднага зави в неговата лента и спря успоредно на мен и....... о човешка идиотия, простотия и не знам какво да кажа още - с цялата си наглост отвори прозореца и започна да ги нарежда едни, от които, да ме прощавате, ама и каруцар не знам дали ги знае. Без коментар!!! Е, не ми издържаха нервите, бога ми, позволих си да му кажа, че е идиот и е належащо да се прегледа, защото ще изтрепе сума ти народ, едва ли ме е чул, защото продължаваше да бълва умнотии от сорта на това къде карам и дали имам акъл!!! ............................Каквото и да кажа, мисля, че няма да има смисъл, съжалявам само, че не му записах номера, но изтрещях от шока.Оставям изводите за всеки от вас и го споделям, за да си имате по едно на ум и за тях - "образцовите", костюмирани, мустакати или не шофьори на автобуси на столичния транспорт.
    Bravo 1.6/16V ... и на газ

    #2
    Бившия ми шеф, с един Нисан Примера по подобен начин чака за ляв завой и гледа наляво кога ще светне зеленооо... По едно време вика: усещам земетресение, а то какво се оказва, един Икарус се намества вдясно от него (застава в средната лента), цялата дясна страна - двата калника + вратите 10 санта навътре, беше помлян... Помня че му стъпи 1200 ремонта, застраховката покри част от щетите... Иначе не е имало бой, само са се карали (хем шефа беше 1.90, 130 кила)...Просто да не ти се случва... Аз като видя автобус на СКГТ и заобикалям от далече, вярно че са супер опитни, но... понякога грешат в преценката си за разстоянието...

    Коментар


      #3

      Коментар


        #4
        ...случка от преди около 6 години. Дъщеря ми беше още мъничка, някъде към 2 годинки. Тогава живеехме в студентски град в София и отивах някъде с нея. Не помня къде, но бях без колата. Стоя на зимният дворец на спирката и чакаме с нея, като аз я държа на ръце, защото както казах беше доста мъничка да си стои на краката. Пристига 280 и се качваме. Точно в момента в който се качвах, онзи затвори вратата и ми затисна якето и естественно тръгна. Стоях заклещен там, почти без равновесие, клатейки се с две годишно дете на ръце и в този момент някакво момче се развика да спре. Помня че крещях като ненормален и се чудех как да запазя равновесие. В тоз момент онзи малоумник отвори вратата в движение, при което само личният ми англел-хранител / или на дъщеря ми / ме задържа да не падна назад с нея в ръце през отворената врата в движение....Същото момче, което извика на шофера, хукна към кабината, а аз се опитвах да успокоя ревящото дете, че и себе си. Не знам яде ли бой оня, ама помня, че поне 5 човека хукнаха към него и стана страшна олелия....Това, което си спомням много добре, защото после се смях, беше че една госпожа каза следното "-идиот, щеше да убиеш детето бе.....ама какво ли се учудваме, то ако имаше повече мозък, нямаше да въртиш геврека по цял ден".....

        Коментар


          #5
          Бил съм свидетел на две ситуации, в които водачите на масовия транспорт бяха налагани сериозно на работните им места. И в двата случая си го заслужаваха и никой не се опита да ги защити. Дори във втория случай в автомобила, който беше забърсан отзад имаше дете, а оня простак не можа да изчака две минути да преместят колата, а продължи през нея. Е, дано не обидя някой колега, ама на втория етаж има само първичен инстинкт..., нищо друго!
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
          Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
          Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

          Коментар


            #6
            На тия от когато им вдигнаха заплатите им дреме на щъркелчето. На какви ситуаций съм се нагледал в центъра с тия глупаци просто си нямате идея. Една от случките. На Дондуков и Веслец. Всички трамваи като излизат се изнасят отзад. И един ватман вижда и нарочно се изнесе та забърса една кола. А беше очевадно че ще го закачи. За негов лош късмет обаче в колата се возиха 2 бабанки и като излезнаха докато дотърчи полицая от пред Министерски Съвет го бяха награбили. Отделно пък как си минават на червено и им дреме. Смеят се на полицаите по кабинките и не им пука. Един път бях свидетел как един катаджия (евала му правя между другото) на Васил Левски и Гурко мина един тролей на червено и запуши и кръстовището. Просто нямаше къде да отиде и не стига че мина на червено пък и запуши напречното. Слезна полицая от кабинката паркира го на спирката, каза му да си свали щеките и почна да му пише акт. Дойдеха линейни на СКГТ започнаха да го заплашват че щели да викнат новините и да снимат полицейски произвол, и т.н. На него обаче не му пукаше и си го отвърте като стой та гледай. Ама шофьора през това време караше хората от тролея да ходят и да дуднат на главата на катаджията. Заради него не можел да ги закара навреме. Да не говорим и за куп случай на пострадали пътници от шофирането на тия лумпени. Карат все едно не возят хора ами картофи.

            Коментар


              #7
              На мен също ми е писнало от вмирисани шофьори на автобуси. Сутрин в 7часа в най-големия гъч..пуши цигара..кара бързо, набива кучките в последния момент и в автобуса става мазало и за капак, нарочно не спира на спирката пред училище, спира чак на другата..която е на 300-400 метра.

              Коментар


                #8
                Една скорошна случка от събота. Седя и чакам за десен завой на Евлоги Георгиев посока Орлов мост. Там има ушиерние за десен както знаете. Някъв 76 ме задминава и след това прави десен от втора линия (която е само за напред) при което аз и още една кола пред мен оставаме между тая огромна тресяша се гъсеница и бордюра. Той ни притиска зверски за да се престрой към спирката (тип както каза един колега "Аз ще те притисна, а ти ще ме пуснеш") при което на мен ми кипна свирнах един два пъти на колегата пред мен да мине напред след, което го задминах свирнах му на предната врата и свих пред него. Поне се притисни малко от цялата ситуация защото почти спря. А малко по-нагоре катастрофата с Хамъра лимузина. И един спрял по средата на цариградско и триъгълника на задната му броня! Абе мани мани....
                ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                Коментар

                Working...
                X