Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостат - диагностика, проблеми, решения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Термостат - диагностика, проблеми, решения

    Как ви се държат термостатите? Моя е сменян миналата година и сега пак не работи. В задръстванията имам нормална температура, но вдигна ли повече от 60 - температурата пада до средата... Симптомите са ясни - термостат. Проблема е че миналата година на 07.11.2006 сменях термостата, а сега отново не бачка...В събота смених кормилни накрайници че се бяха поразбили, но майсторът ми каза че и амортисьорите са за смяна. Амортисьорите са сменени миналата година юли, но сега десният хлопа силно и е омазнен, а левия - със скъсан маншон... Такива части се продават тук или кво? При вас как са нещата - термостатите по една година ли ви бачкат?----------ДИАГНОСТИКА НА ТЕРМОСТАТ
    Fiat Brava 1.6
    Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
    Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

    #2
    Моята теория по въпроса е, че нещата се правят да изкарат колкото е гаранцията им. След това - за нови. Нали все пак индустрията трябва да се развива???Все пак това си е моя теория.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Е да, ама гледам сега цените около 70-80лв ?!?? Пред блока видях един съсед с Audi 80, неговия бил 12 лв?? Толкова ли са ни златни чарковете? Да не ги правят ръчно тибетски монаси?
      Fiat Brava 1.6
      Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
      Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

      Коментар


        #4
        Re: Всяка година - термостат и амортисьори?

        mita написа:
        В задръстванията имам нормална температура, но вдигна ли повече от 60 - температурата пада до средата...
        Че каква ти е "нормалната" температура тогава
        Bravo 1.6 16v

        Коментар


          #5
          mita написа:
          Е да, ама гледам сега цените около 70-80лв ?!?? Пред блока видях един съсед с Audi 80, неговия бил 12 лв?? Толкова ли са ни златни чарковете? Да не ги правят ръчно тибетски монаси?
          Колко км.изминаваш годишно?
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            mita написа:
            Е да, ама гледам сега цените около 70-80лв ?!?? Пред блока видях един съсед с Audi 80, неговия бил 12 лв?? Толкова ли са ни златни чарковете? Да не ги правят ръчно тибетски монаси?
            Толкоз щото на комшията ти Ауди-то вече е на възраст да ходи в казарма. А като искаш термостат за 12лв - купи си един за рено 5 мисля беше - слага се в дебелата тръба към радиатора - върши чудна работа.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              jenshen73 написа:
              mita написа:
              Е да, ама гледам сега цените около 70-80лв ?!?? Пред блока видях един съсед с Audi 80, неговия бил 12 лв?? Толкова ли са ни златни чарковете? Да не ги правят ръчно тибетски монаси?
              Толкоз щото на комшията ти Ауди-то вече е на възраст да ходи в казарма. А като искаш термостат за 12лв - купи си един за рено 5 мисля беше - слага се в дебелата тръба към радиатора - върши чудна работа.
              Да така е! Това е униклната алтернатива, която мислих да ви я сподела тези дни
              BMW E90 320D
              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

              Коментар


                #8
                jenshen73 написа:
                mita написа:
                Е да, ама гледам сега цените около 70-80лв ?!?? Пред блока видях един съсед с Audi 80, неговия бил 12 лв?? Толкова ли са ни златни чарковете? Да не ги правят ръчно тибетски монаси?
                Толкоз щото на комшията ти Ауди-то вече е на възраст да ходи в казарма. А като искаш термостат за 12лв - купи си един за рено 5 мисля беше - слага се в дебелата тръба към радиатора - върши чудна работа.
                просто този чарк при модела е скъп. не е от годината на производство
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  На Темпрата също го сменям всяка година, а тази година - 2 пъти!!!Само че моят е 15 лв. hit-ko все ми слага едни френски, дето изкарват по няколко месеца. Следващия път ще искам нещо по-качествено.Предния работеше, но от време на време засядаше в едното положение, и то винаги в неподходящото - при градско каране засядаше на малкия кръг и все на 100 градуса стоеше, а извън-градско - все на големия и не можеше да вдигне 80 градуса...Сега с новия е добре, но той ако изкара зимата - ще е добре...Иначе с амортисьорите не съм имал проблеми. Задните не съм ги сменял, откак съм взел колата, а предните веднага след като я купих ги смених с COFAP, които вече трета година търкалям и нищо им няма.

                  Коментар


                    #10
                    И при мен май термостата се бъзика!Пипам маркучите както си му е реда всичко е добре след 85 градуса затопля маркуча от термостата а долния е студен, и постепенно се затопля и той!Когато си карам бавно в градски условия стрелката стои в средата или малко над нея, обаче реша ли да я издуя за няколко секунди стрелката от 90-95 градуса (стрелката е между двете деления) пада на делението на 85 градуса или малко под нея!Това спадане в температурата за секунда две не ми се вижда нормално!Извънградско държи малко под 90 градуса !Какво мислите колеги да ли съм за смяна на термостат!
                    now. BMW E39 523i '98 170hp
                    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                    Коментар


                      #11
                      При мен си пада до 45 градуса направо... И това е за една отсечка има-няма километър с 80км/ч
                      Fiat Brava 1.6
                      Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                      Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                      Коментар


                        #12
                        blagun написа:
                        jenshen73 написа:
                        mita написа:
                        Е да, ама гледам сега цените около 70-80лв ?!?? Пред блока видях един съсед с Audi 80, неговия бил 12 лв?? Толкова ли са ни златни чарковете? Да не ги правят ръчно тибетски монаси?
                        Толкоз щото на комшията ти Ауди-то вече е на възраст да ходи в казарма. А като искаш термостат за 12лв - купи си един за рено 5 мисля беше - слага се в дебелата тръба към радиатора - върши чудна работа.
                        Да така е! Това е униклната алтернатива, която мислих да ви я сподела тези дни
                        Може ли малко повече подробности за тази "съвместимост"?

                        Коментар


                          #13
                          А възможно ли е и при мене термостата да е за смяна ... Значи колата ми не загрява изобщо откак се захлади.Не карам много , но за 30-40 километра едва стига до първата чертичка.

                          Коментар


                            #14
                            Моят е на 1 година и за сега не прави някакви знаци че да го забележа.От hit-ko го купувах.Не помня цената но определено беше много по-различна от 15лв Изобщо цената на термостатите при талянките е уникална, наистина.Айде 70лв (май нещо такова беше) еднократно се преглъща, ама ако трябва да го сменям всяка година, директно приключвам колата Засега обаче съм доволен от него - поддържа си стабилно 80 градуса и държи печено.
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #15
                              хъм.. моят от хит-ко струваше 28лв. с доставката (вернет). засега се държи добре (8 месеца е в колата).
                              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                              Коментар

                              Working...
                              X