Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с брава 1,6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с брава 1,6 16v

    Колеги имам фиат брава с газова уредба слагана в италия.От извесно време имам следния проблем,колата трудно пали и не върви на бензин неможе даже да се форсира за да превключи на газ, иначе на газ нямам проблем.Моля за предложения относно дефекта.
    HONDA I-VTEC

    #2
    Re: проблем с брава 1,6 16v

    Todor_Gagovski написа:
    Колеги имам фиат брава с газова уредба слагана в италия.От извесно време имам следния проблем,колата трудно пали и не върви на бензин неможе даже да се форсира за да превключи на газ, иначе на газ нямам проблем.Моля за предложения относно дефекта.
    ами примерно дюзи или инжекцион помпа
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Stef е прав. Това са най-вероятните причини. Но според мен би било хубаво да провериш и бензиновата помпа. Все още е доста топло и бензина се изпарява сравнително лесно. Това води до някаква смес и ти успяваш да запалиш или да поддържаш двигатела в някакви измислени обороти. Има и друг вариант: При мене се буше счупил бензинопровода веднага след бензиновият филтър. Интересното е че доста време се държеше точно така, докато един ден започна да шурти бензин. Обяснявам си го с факта, че само се е зачупила пластмасата и в системата е постъпвало някакво количество възух. Провери помпата. Това ще е най-евтиният вариант. Пробвай и с различни добавки. Може пък и да отпушат инжекторите, ако проблемът е в тях. Успех.
      PUNTO Selecta

      Коментар


        #4
        Oпитай да откачиш акумулатора за 10-15 мин. и да видиш дали ще се оправят нещата.
        BRAVA 1,4 12V
        Nissan Navara

        Коментар


          #5
          Mitko написа:
          За мен проблема е горивната помпа. Провери я
          или горивния филтър

          Коментар


            #6
            Имам Брава 1.4 12V със същата диагноза. В сервиза ми казаха, че вероятно причината е в бензиновата помпа. Не било скъпо - само някакви си 200 лв.
            Peugeot 301
            Punto 1.9 JTD - на жената

            Коментар


              #7
              аз ходих на 4-5 сервиза навсякаде казваха разли4ни диагнози писна ми от маистори в динекспрес казаха даи 100лв да ти продухаме дузите ако не е от тях 6те сменим и ланда сондата за 170лв и после продьлжаваме нататьк.ина4е помпата е замериха казаха 4е е в ред имало налягане :P но об6тото впе4атление ми е 4е пове4ето сервизи в Пловдив не са пипали такава кола и казват стандартните не6та.наи вероятно според мен са дузите.
              HONDA I-VTEC

              Коментар


                #8
                искам да попитам имали бравата дебитомер и възможно ли е да е от него.
                HONDA I-VTEC

                Коментар


                  #9
                  иска6 да каже6 да си я правя сам,оба4е нямам нито инструменти нито желание.по принцип съм завършил електроника и не6тата там ми са ясни но не ми се е налагало да се занимавам с автомобилна електроника.Винаги съм си мислел 4е поне в спец.сервизите трябва да ги разбират тия коли но явно и там нищо не знаят Продължавам да о4аквам предложения относно възможния дефект, досега 2 сервиза казват дузи
                  HONDA I-VTEC

                  Коментар


                    #10
                    има 3,5 атмосфери налягане
                    HONDA I-VTEC

                    Коментар


                      #11
                      искрата я гледаха в динекспрес и е ок икам да кажа че преди този проблем газовата ми гръмна 2 пъти ,смених кабели и свещи и нещата на газ се оправиха няма повече детонации.някои казват 4е е заминал дебитомера а тои къде е
                      HONDA I-VTEC

                      Коментар


                        #12
                        ще се ноди по маистори пак май в единия сервиз казаха че няма дебитомер
                        HONDA I-VTEC

                        Коментар

                        Working...
                        X