Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прибиране след работа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прибиране след работа

    Да ви се оплача... Много се изнервих преди малко. Петък вечер е, а ми се наложи да поостана на работа да изчакам една машина да си свърши работота(35-40мин.) и да я изгася. Както и да е, реших да уплътня времето. Измих си колата с няколко кофи вода и гъба. Ей така на тъмно и студено(утре ще видя какъв е ефекта). Дойде време да изключа машината и доволен от полезната работа, която свърших потеглих къв вкъщи. Пътя ми минава покрай Пожарната и има легнали полицаи. Там потока от коли се затлачва и някой, ако реши да завива(ляво) в някоя от пресечките и не му ли се даде път има да чака... Аз реших да продължа с добрите дела и културно намалих и спрях за да пусна колегата срещу мен. Отзад някакъв простак взе да свири и да нервничи. Зе да се набира да ме изпреварва и ръкомаха. Аууу, ето тука ме пречупиха и забравих за добрините. Пуснах го да мине, но го напънах отзад... къси-дълги-клаксони..., до като бяхме в една посока. Почти ми размина до следващия светофар. Втора кола съм (има две ленти)и гледам, че тоя зад мен се изнесе отляво на първата кола. Тръгвам си най-спокойно и си оставам в дясната лента защото след 100 метра завивам надясно. Този пред мен мина в ляво и си караше най-нормално, а колегата който беше зад мен и се престрои още на светофара в ляво реши, че трябва да завива надясно и.... Ауууу, пак някакъв нервак се оказа. Тоя отпред му пречи да ме издуха и да ми мине пред мен(което е абсурдно при положение, че има макс. 50 метра до завоя) а аз се движа на едно с него. Взе да ръкомаха и да ме натиска странично и милиметри останаха да ме опре. Пак ми падна пердето и не се отместих. Направо откачих. Тоя обаче се притесни да кара така щото намали и мина зад мен. Това се развива в тези стотина метра от светофара до завоя надясно. Не, че постъпката ми е разумна, напротив, но не го пуснах. То нямаше и как. Трябваше да спра пред завоя и да го изчакам. След като мина зад мен пуснах аварийните бях бесен и.... Нещата се разминаха на косъм...
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    И аз понякога изпускам пара на такива келеши!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Много мразя такива каращи с презумпцията ’Аз ще те натисна ти ще ме пуснеш’. Забелязвам го и на междуградско, как може да има хора които изпреварват с надеждата че задминавания ще намали и този отсреща ше намали?! Как може да си поставяш живота в ръцете на другите по тоя начин?!

      Коментар


        #4
        Това са най великите шафьори: напъва се, дава максимума от себе си, съкращава живота на колата си с поне 5000 км, като я изсили на 7000 оборота, но най-важното нещо на света е да те изпревари, и след 15-20, най-много 30 метра - десен мигач и десен завой! или по-лошо - аварийни светлини и спира и почва да говори по телефона! Колегата такива направо слиза и ги вади от колата и ги бие! За последно го отнесе някакъв куриер с баничарка. изяде няколко шамара, лекция по добро шофиране, и любимото на колегата - вади му ключовете от волана и ги хвърля през насрещното. аз съответно се разбих от смях в колата.

        Коментар


          #5
          Доста е брутален тоя твоя колега.Надявам се че е едричък, щото ако попадне на мене с всичките ми 115 кила, ще си гони портфейла в насрещното... Ама пъро ще му се пооцапа якето на земята...Сякаш той е най безгрешния шофер на света
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            Еми аз съм слизъл 3 пъти да ги питам има ли някав проблем или просто искат да ги пребия? Не, че съм много як, ама съм едро момче и те като ме видят всички се сдухват и до сега не съм имал сблъсъци.
            >>> PUNTO POWER - HGT<<<

            Коментар


              #7
              Мен такива дето ме натискат са ми смешни - и къде стигат? точно никъде, на следващия светофар са пак зад мене - смяяхА отностно извънградско - най-обичам като наближиме някой път например отдясно приближаваме път без предимство и там обикновенно по средата правят една широка маркировка - зада могат насрещните които завиват наляво да се престроят посредата. Обикновенно на такива места има ограничение 60. Аз си намалявам на 70 например и точно там на широкото някой нервак поотзад решава да изпревари няколкото коли пред него включително и мене. Хубаво само че аз вече съм минал кръстовището и понапред тази маркировка посредата свършва и става само 1 непрекъсната линия. Те точно там аз си карам в лентата си, а този който изпреварва се надява да го пусна пред мене преди да е свършила широката маркировка по средата. Аз не го пускам, съответно онзи директно застава в насрещното, а ако в насрещното има кола или тир - става интересно Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
              Audi 1.8S златен талон

              Коментар

              Working...
              X