Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запушен спирачен маркуч???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запушен спирачен маркуч???

    Ситуацията е следната,помагайте: Няколко пъти ми затяга предна дясна спирачка, и се оправа след като спра и са минали поне 10-15 минити. Първо помислих че е от спирачното цилиндърче. Но като почнах да заглабям реших да източа първо спирачната течност, но се изненадах като отвъртях пробката на предната гума, че не потече нищо. Започнах да помпя педала но пак нищо не потича ,само 1-2 капки. След това свалихме маркучето и при помпането на педала и изтече нормално колкото имаше да си изтича, а преди да сваля маркуча с натискане на педала през пробката -нищо, това на не запален двигател съм го правил, незнам колко е правилно?Дали е възможно да е запушен маркуча??? за един колега четох с подобен случай/Четох из форума за почистване на цилиндърчето, но как се вади ? Пробвах го на ръка с голям зор го извадих половин сантиметър само и после пак с натискане, обаче по лесно с ръка го прибрах. Това нормално ли е или трябва по свободно да се движи? как да го извадя за да го почистя евентуално?Мисля утре да купя един маркуч и да го сложа да вида какво ще е положението, че колата ми трябва за работа и ми е много кофти сега без кола Колеги, помагайте !
    Brava 1.6 16V 96

    #2
    Като сте свалили маркучето, трябва веднага да стане ясно дали е запушено. Както си го описал, точно в него трябва да е проблема.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      И аз съм почти убеден че е в него , днес купих ново и ще сменям довечера да видя какво ще стане. Но исках също да разбера дали и цилиндърчето е добре за да не налага и него да сменям евентуално, а като ще сменям поне да е на един път.
      Brava 1.6 16V 96

      Коментар


        #4
        Проблема решен - още на другия ден смених маркуча и обезвъздуших и всичко е 6
        Brava 1.6 16V 96

        Коментар

        Working...
        X