Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги, странен проблем... помогнете!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги, странен проблем... помогнете!!

    Здравейте колеги, колата е Фиат браво 1.6 16в... значи, проблемът е следния... когато си дам ляв мигач, всичко е наред, натисна ли спирачката-започва да мига бързо.... все едно е изгоряла някоя крушка... но нищо не е изгоряло, и 3те крушки мигат бързо... когато пусна спирачката, всичко си е ОК! с деяния мигач, няма такъв проблем ) странно... когато дам авариини, не мигат в синхрон мигачите.... Някой има ли идея на какво може да се дължи това... ??? И още един проблем... карам си и изведнъж задна дясна гума, започва да свири... накладките свирят... започва да ми спира тази гума карам карам и се оправя след 20-30 мин... ама свири много и мирише на някаква гадост не разбирам какво е това .. когато тръгвам, всичко си е наред с накладките, когато покарам каточели става... Кажете моля Ви, какво мислите и за 2та проблема... Благодаря Ви много предварително!!

    #2

    Коментар


      #3
      Първото - дискотека в стопа - лоши контакти, недобра маса, последователна връзка заради липсата и. Почисти куплунга и ще се оправи.Второто - задържане на спирачка - частично запушен спирачен маркуч на съответното колело.Това са най-честите причини за проблемите, описани от теб. Ако няма резултат, тогава ще се задълбочим по-сериозно.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        добре, благодаря Ви много за съветите, ще опитам и ще Ви кажа какво става... дано всичко се оправи ) а за заглавието... сигурно е така, но нямам идея как би било добре да се кръсти по друг начин ... ако дадеш предложение ще го сменя ....

        Коментар


          #5
          И при мен така мига бързо като натисна спирачката, но това става само при включени фарове. Иначе абсолютно всички крушки светят нормално.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            spark написа:
            И при мен така мига бързо като натисна спирачката, но това става само при включени фарове. Иначе абсолютно всички крушки светят нормално.
            Получава се някакво затваряне на веригата от където не и е мястото. Ако си с фарове с лупи, гаранция, че е от габарита
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              При Браво и Брава се получава от контактите на петата врата с купето.Прегледайте тях и ако трябва ги почистете.Другото възможно място са си стоп светлините отзад.Изхода е сваляне почистване и използване на WD-40
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Аз нямам габарити, някой ги е откачил и вмрсто тях е слагал някакви диоди да светят... те така и не светят... а фаровете са ми Ксенон... общо взето маи всичко е объркано при мене мен не ми пречи така за сега, може ли да стане по-лошо???

                Коментар


                  #9
                  Това, че си с Ксенон, хич не е лошо, даже напротив. Какви са дия диоди в габаритите? За предните ли става дума? Прилича ми на голфаджийско изпълнение. Разкарай ги и си възстанови оригиналната система.Може да стане по-лошо, особено, ако някой не разбере, че натискаш спирачка...
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    ОК, ще видя какво мога да направя по въпроса... имаш ли представа колко пари биха ми взели някаде ако отида да ми оправат тия дреболиики по кабелите, защото аз не съм много в час... но ако се наложи и аз ще се уча

                    Коментар


                      #11
                      И аз го имах този проблем, но колегите от форума ми помогнаха в отстраняването му. Явно при доста бравота се случва, защото съм виждал още поне 1-2 включително и мойто да го прави тоз номер. Всичко идва от масата на стопа. Ако не успееш сам да се справиш, попитай мен или някой друг от форума. Вярвам, че с радост ще ти се помогне.

                      Коментар


                        #12
                        Здравейте отново от мен, много Ви благодаря на всичките, отстраних и двата проблема, почистих куплунга и се оправиха стоповете и мигачите, смених маркучето и се оправи и спирачката на задната гума )

                        Коментар


                          #13
                          стопове

                          скоро сменях крушки и като отворих гледамедна жица не там кадето и е място нали на пунтото е с едни шинички а тя жицата вързана за маса за габаритите направено иначе добре въстанових си го както си трябва още от вън така си е била и там ги побългаряват а вчера един с ПУНТО точно на 5 те Кьошета му се скъсал преден десен маркуч и останал без спирачки вика чак колесар да то кара до сервиз сигурно му евзел 30 лв а маркуча е около 10лв и за смяна още 15 лв можеше да закара колата до Пирогов там има сервиз и да си реши проблема по лесно
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар

                          Working...
                          X