Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

София- Дряново

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    София- Дряново

    Така... Интересува ме възможно най-краткият път от София за Дряново. Там ще бъда на 8.12 и мисля да ходя с кола. Ако може да ми кажете и пътят дали е в добро състояние няма да имате равни!
    Един за всички, всички за мен

    #2
    София - Севлиево - Дряново - най - кратък. Но отсечката от Севлиево до Дряново около 30 км е второкласен път и не се знае в какво състояние. Иначе другия вариант София - ВТ - Дряново с около 40 км по-дълъг но караш по хубав път през цялото време. ВТ - Дряново /25 км/изключително натоварен и отбиване в обратна посока/Дряново - ВТ/ , преди Дебелец заради ремонт.
    Punto SX 1.1 55

    Коментар


      #3
      Бих ти предложиш по царския път...ВТ - Дряново....

      Коментар


        #4
        Да каже колегата Kosta, нали работи в Дряново. Пък може и едно гости да му направите Ние също обмисляме варианти за 08.12, засега надделява варианта за Бачково, но нищо чудно да се видим в Дряново

        Коментар


          #5
          Категорично София - В.Търново - Дряново......този маршрут го минавам може би по пет пъти в месеца.....и нещо друго - в Дряново има училище за слепи, което се намира точно над главният път в самият град, поради което в града максималната скорост е 40 км/ч и органното присъствие е да не кажа 24 часа....в началото и съответно края на града. Освен това спират със или без нарушение, така че на влизане в града, внимавай...

          Коментар


            #6
            Аз също ходя мин. по 2 пъти на месец в Дряново.Освен Севлиево-Търново-Дряново, по-бърз е пътя Севлиево-Габрово-Дряново. Но най-бързо си е директния път Севлиево-Дряново - това са 30 км, които за около 30 мин. ги взимаш - на места караш с 60, на правите с 90-100. Като гледах преди време кои са първокласни, второкласни и т.н. пътища, този път мисля че го водеха третокласен или четвъртокласен, а пътя Севлиево-Габрово - второкласен, но това не е важно. Пътя си е в добро състояние. Скоро му слагаха пак маркировка. Дупки има тук-таме, то къде ли няма. Грижат се доста за този път като цяло. Снега го чистят, опесъчават си - вечерно време като минавам (предимно по тъмно пътувам за натам) например последния път на опасните места където може да има заледявания имаше пясък - доста пясък, въпреки че нямаше сняг. Ако решиш да минаваш по този път, кажи да те упътиме от къде през Севлиево да минеш - не че е сложно А за ченгетата в Дряново - чат-пат ме спират за проверки на документи, стикери, но никога не са се заяждали с мене, просто като няма за какво и няма проблеми. Също в самия град избягвай да спираш след знак забранено спирането (колкото и смешно да ти звучи като гледаш как е в София). Обикновенно правят забележки и те карат да мръднеш колата, но се е случвало да пишат и фишове и актове дори на местните затова че спират след такъв знак.
            Audi 1.8S златен талон

            Коментар


              #7
              Току що се прибирам от Габрово и искам да предупредя колегите, преминаващи по тази дестинация да внимават адски много. Пътят между Габрово и Дряново е предимно сенчест с доста опасни усойни завои....аз изпаднах в истинско приключение, така че умната...особенно преди тунела - в самият тунел има завой и беше чист лед-стъкло...ако влезете в голяма скорост в тунела, смятайте, че сте го гътнали...Това важи за целият зимен сезон...просто минавайки от там, внимавайте много....

              Коментар


                #8
                няколко завоя преди тунела има ограничение 60 (от Габрово към Дряново), то дори когато е сухо и караш например с 80 тези завои се взимат по-кофти.Точно събота (8.12) Габрово-Търново го минавах 2 пъти маршрута, като първия път беше по обяд - есктра си беше, но по-рано сутринта нищо чудно да е имало заледявания.Но си прав че има завои които са сенчести както казваш и които се заледяват и съм виждал няколко обърнати коли - но всичко е заради скоростта, ако се кара внимателно особено по непознат път - няма проблеми. Като цяло можеше да наслагат на още куп места повече знаци, но както обикновенно чакат да се случи нещо и тогават слагат знаци
                Audi 1.8S златен талон

                Коментар


                  #9
                  Абе то на българина, колкото и знаци да му сложиш, е безсмислено - тука няма никаква култура на движение и всеки си кара, както си поиска, така че предупреждението на колегата Авео е по-скоро за тези, които възприемат. Тези, които си имат собствена концепция, не приемат и не предават в повечето случаи. Но наистина, този тунел там е много опасен, особено като преминаваш от светло на тъмно, понеже няма никакво осветление и овалът на тунела се взема по-скоро по интуиция, защото нищо не се вижда - ориентир са фаровете на насрещно движещите се.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар

                  Working...
                  X