Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Педала потъва при рязко натискане...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Педала потъва при рязко натискане...

    ...и колата не спира. Като отпусна и натисна отново спирачките коват на място. Не съм сменял нищо по спирачната система. Съмнявам се, че има въздух в системата... Също така когато го направи тоя номер се чува нещо като стържене, вибриране и тропане (не мога да го определя точно...става за секунди) при педала и някъде при предните колела.Прави го много рядко, но не знам кога може да се случи и... дали ще мога да реагирам и да напомпам педала или... ще вляза на някой в багажника... Съвети? Мнения? Препоръки?Благодаря.
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    При кой от двата форда го прави този номер?И имаш ли АБС?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Мондеото. Има АБС... Прави го рядко - на 2-3 дни веднъж и само при рязко натискане на педала...
      M-Benz E 250 TD 150hp
      M-Benz 200d 75 hp
      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

      Коментар


        #4
        Запознат си със симптомите на задействане на АБС и предполагам не става въпрос за вибрацията на педала от задействан АБС , а за нещо друго говориш, нали ?

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Запознат си със симптомите на задействане на АБС и предполагам не става въпрос за вибрацията на педала от задействан АБС , а за нещо друго говориш, нали ?
          Ами карал съм няколко коли с АБС - такова чудо не е било... Педала ми потъва "до ламарината" как се вика... Може и АБС-а да се включва, но някакси не ми се вижда нормално да потъва така педала. Плюс това при настъпване на събитието спирачния път ства в пъти по - дълъг...
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #6
            Педала потъва при неизправност в главния спирачен цилиндър и/или серво усилвателя. И то не винаги, обикновено когато най-много ти трябва. Взимай мерки. Това е опасна ситуация.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Прилича на изтървала спирачна помпа.
              BRAVA 1,4 12V
              Nissan Navara

              Коментар


                #8
                Присъединявам се - спирачна помпа.
                Fiat Ritmo 105TC
                1600cc 105к.с.

                Коментар


                  #9
                  И аз се присъединявам и съм за спирачна помпа.Ето сходна тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20793
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Мда, четох я. Опасявах се за помпа, но чета и за някакви гумички, уплътнения на помпата, някакви спирачни цилиндърчета. Нищо не ми говорят тези работи, но все се надявам да е от нещо такова, че помпата е над 200лв.
                    M-Benz E 250 TD 150hp
                    M-Benz 200d 75 hp
                    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                    Коментар


                      #11
                      Не те съветвам да сменяваш само гумичките. Обикновено вътрешноста на цилиндъра е загубила цилиндричната си форма и е добила елипсовидна. Гумичките ще са временно решение. Има ентусиасти, които престъргват цилиндъра и монтират буталца с по-голям диаметър и съответните гумички, но за мен това е най-голямата простотия, която може да се направи с елемент от спирачната система, при това най-важния. Ти си решаваш.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        msotiroff написа:
                        Мда, четох я. Опасявах се за помпа, но чета и за някакви гумички, уплътнения на помпата, някакви спирачни цилиндърчета. Нищо не ми говорят тези работи, но все се надявам да е от нещо такова, че помпата е над 200лв.
                        Как 200 лв. вижда ми се множко.Или тезата който кара Форд е Лорд си е вярна.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Колегата Rokambol е прав само с гумички и т.н. нищо не става оправяш нещата само временно затова ако проблема ти е в спирачната помпа си купи нова не прави компромис със спирачките.

                          Коментар


                            #14
                            помпа

                            и на мен ми беше така преди да остана съвсем без спирачки
                            karam fiat 1992 tempra karburator
                            0889340995

                            Коментар


                              #15
                              Другия уикенд влиза при майстора и ще пиша какъв е бил проблема. Каквото и да е - оправям го че със спирачките шега не бива...
                              M-Benz E 250 TD 150hp
                              M-Benz 200d 75 hp
                              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                              Коментар

                              Working...
                              X