Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов комплект "носач-шарнир" или ремонт на старите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов комплект "носач-шарнир" или ремонт на старите?

    Какво ще ми препоръчате - да си подменя с нови шарнирите с носачите (комплект) или да занеса старите да им сложат втулки и пак с тях? Един колега с Типо казва, че от две години кара с правени и няма проблеми. Аз нещо съм песимист и предпочитам да си сложа нови, но пък там цената е в пъти по-висока, а и ако попадна на менте...Споделете вашия опит, моля.

    #2
    Ако те интересува моето мнение - сменяй с нови.Аз пробвах - пълних шарнири - 2к километра изкараха само, тампоните си ми тропаха и ме дразнеха и след като един ден ритна предно ляво колело и той се заклати като стара баба ( даваше откат 2-3мм напред назад) прежалих 150лв със стенда и сега съм вече втора година спокоен - колата утихна и стана по-стабилна.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Яворе, естествено че ме интересува твоето мнение, нали затова съм пунал темата.Благодаря за съветите, и аз така мислех да направя, но си виках все пак да питам...Тук в Сливен ги правят по за 15 лв, а в Ямбол ми казаха за някакъв майстор, дето взимал по 8 на шарнир, но все пак ще взема нови. Жена ми малко се опъва (щото е много стисната -и затова съм я взел ), но като й казах че става въпрос за нейната безопасност се съгласи да отделим от семейния бюджет малко повече пари.

      Коментар


        #4
        Ехх Жени!

        Жените са много странно нещо , но без тях неможе все пак!И аз така мойта си я стумулирам!Казвам и че това е за наше добро и по-добре да я вземем отколкото да се убием някъде или пък да спрем по средата на нищото и тя се съгласява Ама по-добре така отколкото скандали и там всички знаете какво следва Аз лично съм винаги за новите части защото колкото и да са по скъпи вижте времето за което ще ви служат и го разделете на дните и ще видите че относително излизат по-евтини след това?Едно е да дадеш 20 лв за 2 хил. км. и друго е да дадеш 60лв за 60 хил нали?Успех с подмяната на носачите!
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Виж сега - най важното от всичко е че си напипал на жената цаката - тя и моята за колата не ми дава да похарча и лев и все ме пита - без това може ли да върви, без онова опасно ли е - обяснявал съм даже устройството на колата за ме разбере колко е важно да похача 30лв за термостат и как ще ми спадне разхода на гориво и от там ще се икономисат пари и т.н.Само не прекалявайте с твърденията за опасност че спират да вярват :P Съжалявам за отклонението от темата ама беше неизбежно.А по въпроса - ако сложиш нови и колата ти е със добри амортисъори и щанги просто ти обещавам че ще се накефиш как твърдо влиза в дупките. Сменяй целия комплект - носач със шарнир(те задължително са заедно) и тампони на носачите - основно от тях идва най големите проблеми - те се скапват най-бързо (по 60лв на носач комплект, 30 лв труд, 15лв стенд и си О.К. - на мен даже направо на стенда ми ги смениха)Знам че сега по празиците паричките не стигат ама няма начин!
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Яворе, естествено че ме интересува твоето мнение, нали затова съм пунал темата.Благодаря за съветите, и аз така мислех да направя, но си виках все пак да питам...Тук в Сливен ги правят по за 15 лв, а в Ямбол ми казаха за някакъв майстор, дето взимал по 8 на шарнир, но все пак ще взема нови. Жена ми малко се опъва (щото е много стисната -и затова съм я взел ), но като й казах че става въпрос за нейната безопасност се съгласи да отделим от семейния бюджет малко повече пари.
            Я ми го кажи тоя майстор в Ямбол, щото аз по принцип съм оттам, а имам опит с един двама....."майстори".....
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #7
              леле малееее

              приятели искате ли носачи по 50лв на италиянската фирма FIORELLA ?
              -------------------------------
              0898506763

              Коментар


                #8
                питанка

                Авери според вас възможно ли е да се взема цял носач за моята колица на който да си има печатите на фиат/ланча като на оригиналния и колко ли ще ми струва а?
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Re: питанка

                  ...

                  Коментар


                    #10
                    Re: питанка

                    BO написа:
                    Авери според вас възможно ли е да се взема цял носач за моята колица на който да си има печатите на фиат/ланча като на оригиналния и колко ли ще ми струва а?
                    Казаха ми че се продавали до скоро ...на много сносни цени от около 85 лв за 1 бр. Но от около година не се намирали въобще.
                    Tipo DGT, 1.6 DOHC

                    Коментар


                      #11
                      FERARIST, този майстор (не го знам колко е майстор) се намира по следния начин:Тръгваш покрай СПТУ по строителство и архитектура, в кв.В.Левски (бившата "седма петилетка"), по посока Родопа, веднага след сградото има едни блокчета, в третото блокче гледано откъм улицата, в един гараж. По-точно незнам как да ти го обясня. Веднъж ме водиха там, но беше затворено, и аз след това се отказах да ги правя, реших да взимам нови. (благодарение и на форума тук де).

                      Коментар

                      Working...
                      X