Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване България - Словакия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътуване България - Словакия

    Здравейте, колеги. В събота ми предстои пътуване до Словакия. Моля ако някой скоро е ходил в тази посока да сподели опит и съвети. Четох в "Автотуризъм" писанията на един колега от Клуб Пежо, но тъй като са от миналата година, може да има нова информация. Специално ме интересува дали има метанстанции навън по този маршрут, и дали в Словакия има винетка? Благодаря на всички, които се отзоват! Темата беше поместена в неподходящ раздел. МодерираноМодераторски екип fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
    www.fiat-bg.org/forum

    #2
    Re: Пътуване България - Словакия

    Blue написа:
    Здравейте, колеги. В събота ми предстои пътуване до Словакия. Моля ако някой скоро е ходил в тази посока да сподели опит и съвети. Четох в "Автотуризъм" писанията на един колега от Клуб Пежо, но тъй като са от миналата година, може да има нова информация. Специално ме интересува дали има метанстанции навън по този маршрут, и дали в Словакия има винетка? Благодаря на всички, които се отзоват! Темата беше поместена в неподходящ раздел. МодерираноМодераторски екип fiat-bg.org
    За Браво 1,9 ЖТД не Ви трябва метан.Особенно ако е синьо на цвят.............Нафтата в Словакия е с много добро качество.Винетките за Словакия се продават на входа на границата.Приятно патуване.

    Коментар


      #3
      В този раздел догодина по това време може и някой да напише нещо...
      Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
      www.fiat-bg.org/forum

      Коментар


        #4
        Наскоро (септемри) пътувах, но мога да дам информация само за част от пътя : България - Сърбия - Хърватска - Словения. С една дума - пътува се по магистрали през повечето време, проблеми няма. Отсечката Ниш - Белград е платена, както и тази от Белград до границата с Хърватска (и на двете места платих по 20 евро). В Хърватска се плаща по по-малко, но по-често, в Словения таксата е символична.Мисля, че не видях метан-станции, но и не съм гледал за това. за информация :http://www.viamichelin.com/viamichel...35&image2.y=10
        Тойота Приус

        Коментар


          #5
          Re: Пътуване България - Словакия

          Stefan Hadjov написа:
          За Браво 1,9 ЖТД не Ви трябва метан.Особенно ако е синьо на цвят.............Нафтата в Словакия е с много добро качество.Винетките за Словакия се продават на входа на границата.Приятно патуване.
          Аз питам за метан, защото най-вероятно ще пътувам с Киа Магентис, а не с Браво. :D
          Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
          www.fiat-bg.org/forum

          Коментар


            #6
            Колеги, аз отдавна се върнах, но сега се сещам да напиша малко впечатления. Тръгнахме в 4 ч. сутринта от София, с пълен резервоар. Преди унгарската граница има една бензиностанция - "МОЛ". Там допълних резервоара с Евро Дизел по няма и 1 евро, 600 км ---> 30 л. Което при скорост 100-130 км/ч. много ме зарадва. Общо таксите от Ниш до границата са 22 евро. На унгарската граница беше кофти - унгарците тарашеха колите и се оказа, че може да се влиза САМО с по 2 КУТИИ цигари. Изхвърлихме по 8 кутии в боклука, теглихме им по една и продължихме. Унгарските магистрали са супер - караш спокойно със 140-150, има през 15-20 км обслужващи машини, настилката е супер и е чисто! Винетката по спомени струва 5 евро за 4 дена. Набихме се в Будапеща, и добре че имахме GPS, иначе нямаше да излезем оттам скоро. Там се дава мигач и веднага се престрояват, без да гледат! Имаше катастрофи през 200 м. И дупки имаше... Оттам малко по М5 и после по някакъв второстепенен път - тесен , няма къде да изпревариш, освен 2-3 отсечки, които са с по 2 платна в посока. Иначе пътя беше добър. Унгарско-словашката граница - никакъв проблем, бегъл поглед в паспортите и продължихме. Пътя пак не беше особено широк, ама поне рядко имаше дупка. Нашата дестинация беше град Лученец, на 30 км от границата. Пристигнахме към 16.30. Там се кара културно, прави се път на пешеходците и на няколко места имаше кукли на полицаи, та няколко пъти си изкарвах акъла! Отидохме да напазаруваме в голям супермаркет, тип Била. Нямаше много избор, а цените са с 20 до 100% по-високи от България. Уж са в еврозоната, еврото им е официална валута ( освен кроните), ама нито една цена не беше в евро, касиерката на касата за плащане в евро не говореше английски и на всичкото отгоре, ако искаш да си напазаруваш е евро, цените стават двойни! Добре, че бяхме с двама местни, иначе... платихме с карта и всичко беше ОК. Отседнахме в хотел тип соц, иначе реновиран и чист, 2-на стая беше 45 евро.На връщане заредихме пак на "МОЛ", дизелът им е страхотен! Колата ми все едно беше друга, а пък беше по-евтин! Пристигаме вечерта към 17.30 на сръбска граница и УЖАС- огромна опашка от тирове! Бавно, славно, между тях, с изчакване на насрещното движение - стигнахме на БГ земя. От нашата страна нямаше такова задръстване, защо ли?
            Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
            www.fiat-bg.org/forum

            Коментар

            Working...
            X