Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за работата на климатроника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за работата на климатроника

    Това ми е първата кола с климатроник и още не съм много наясно с някои неща. В режим на отопление например задавам градусите и степен на вентилатора Auto. Въпросите ми са:- Какво става като се достигнат градусите, спира ли да духа топло климатроника или минава в някакъв друг режим?- Ключът за вентилатора има степени 0, Auto, 1,2,3. На степен 0 какво става, какъв въздух влиза в купето ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    на 0 не пуска никакъв въздух вътре. т.е. на обикновенното парно нормално си влиза въздух, ако не затворих клапа, а тук не е така, тук ако не си пуснал вентилатор от самото движение на колата няма да влиза никакъв въздух. аутото е за да регулира степените на вентилатора и също мястото на обдухване докато постигне зададената на дисплея температура. а ако ръчно включиш 1 2 или 3 степен на вента и зададеш температура то си духа температурата на дисплея с постоянната степен на вентиалтора, която ти си избрал.забравих да кажа, че градусите се потдържат уж автоматично на ауто като си, т.е. това е функцията на климатроника- да потдържа температата която си задал на дисплея. то я достигне си сменя мястото на духа и сменя температурата на духане така че да се задържи тазе темп. която ти си избрал. обаче тази функция според мен не е особенно удобно и ще видиш, че и ти няма да я ползваш поне за отоплението
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Като се достигнат зададените градуси спира вентилатора само нищо друго.На степен 0 не върти вентилатора и ако е отоворена клапата за външен въздух има съвсем леко проникване на въздух със температурата която си задал.Управлението на температурите е само с клапи в самия възел и няма кранчета за охл.течност и други такива.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        вентилатора на АУТО винаги е в движение, стига температурата на антифриза да е по-висока от зададената, даже почти съм сигурен че и по-ниска да е пак върти ама едвам едвам. това се забелязва сутрин - като паля, първо не върти, и след около минута засилва на макс. при достигане на зададените градуси, намалява скоростта, но не спира. ако е отворена клапата за външен въздух, дори вентилатора да е на нула, физически няма какво да попречи на въздуха да влиза в купето при движение, освен филтъра. следователно при по-висока скорост ви се струва че парното работи, а всъщност въздуха просто си влиза и обдухва радиаторчето, което си е жежко. за това изключването на перката принципно не гарантира спирането на навлизане на топъл въздух в купето.

        Коментар


          #5
          Ето какво констатирах аз. Нагласих климатроника на 25 градуса и на положение Auto. Изминах около 30-ина километра, през които се усещаше приток на доста топъл въздух. В купето стана много топло, нямам термометър вътре да разбера колко градуса е, но беше наистина топло. Градусите на двигателя си бяха нормални (вчера смених термостат), но в един момент започна да духа едно такова никакво, може би "хладко" и съвсем слабичко духаше, почти незабележимо. Като преместих от положение Auto на 2 или 3 като че ли започна да вкарва малко по-топъл въздух, но не съм сигурен. Увеличих градусите на 30 - веднага започна да вкарва горещ въздух.Въпросът ми беше свързан точно с този момент, в който започна да духа "хладко". Така ли става, когато се достигнат желаните градуси или при мен има някакъв проблем ?И още нещо: казвате, че на Auto като се достигнат градусите просто спира вентилатора. Ако обаче не е на положение Auto, а на 1,2 или 3 - явно вентилатора ще продължи да работи, какъв въздух тогава ще вкарва в купето при положение, че градусите са достигнати ?
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Колега истината е , че колата с климатроник никога не може да затопли така , както например якото парно на една лада

            Коментар


              #7
              $L@V4O_PZ написа:
              Колега истината е , че колата с климатроник никога не може да затопли така , както например якото парно на една лада
              Не може ама може.Има си позиция HI на която може удар да получиш от топлина.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Колега, климатроника ти си работи нормално според описането което даваш. А това че на 0 не върти вентилатора не е вярно. Когато включиш бутон * вентилатора се включва на минимални обороти за да може да обдухва термодатчика монтиран в тръбата която вкарва затопления през зимата или охладения през лятото въздух в купето. Представи си какво ще стане ако лятото трябва да охлажда апък ти си пропуснал да врътнеш копчето на вентилатора.Ще ти замръзне топлообменника.Апък той се ползва и през зимата все пак и за отпление. Има една позиция "MAX DEF" която ще рече максимално размразяване, тогава се включва компресора на климатроника, което ще рече че освен да охлажда може и да топли.Ауто режим се използва когато нямяш нужда да ти се обдухва примерно предното стъкло за да не се изпотява, а просто искаш да ти потдъжа някаква температура в кпето и е най икономичен режим, ако обаче навън е студено и бързо ти се изпотява стъклото ,може да определиш колко силно да духа вентилатора , тогава компресора се побърква да включва и изключва за да държи зададената температура.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Дидо, грешиш много яко - климатроника на положение 0 и включен копресор не духа нищо, ама наистина нищо. На AUTO - регулира (колкот може, щото си е автоматичен климатик, а не климатроник) вътрешната температура - примерно - зададени 22 - първоначлано обдухва бързо, а после намалява до едни поддържащи градусите обороти. Няма значение на студено или топло е - приниципа е един. Температурния датчик вътре в купето се намира между двата бутона - рециркулация вътрешен въздух и включен климатик.Степени 1-2-3 са ръчни и там поддържа зададените градуси, като ако си нацъкал Х степен - върти докато стигне температурата и после почва да поддържа (как, предполагам с междинни положения на клапите топъл-студен въздух)...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    jenshen73 , остави климатика включен, вентилатора на 0 и подай котакт без да палиш двигателя, при мен се чува как започвада върти. Това го забелязах един ден като чаках да си мине тестовете на ABS, еърбека и т.н.т. .А в каталога за автомобила пише че датчика е в тръбата която вкарва въздух на двете духалки в средата на таблото над тези бутони за климатика. Незнам ти за какъв точно модел говориш, но при мен си е така със сигурност.
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      Ми кво има да знаеш модела - погледни подписа ми. Значи - без да ПАЛИШ двигателя КЛИМАТИКА не работи - няма какво да му върти компресора. При мен на степен 0 вентилатори не се въртят. Ако не ми виждаш подписа, колата е Марея Уикенд 1.9JTD
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        Е то е ясно че компресора не работи без двигатела, но вентилатора при мен завърта на минимални обороти, и явно има някаква разлика в климатиците ни, защото моята е TD100 , 11.97-ма година. Едва ли няма други разлики освен двигатела.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #13
                          Ми... освен да дойда до Русе и да сравняваме. Таман ще си видя братовчедите
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #15
                              Настройването на температурата става чрез електрическа клапа, която смесва топъл и студен въздух, а потенциометър засича точното и положение, за да върне сигнал към ЕКУто

                              Коментар

                              Working...
                              X