Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимни гуми 165/70R 13

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зимни гуми 165/70R 13

    165/70R 13. Това магическо цифро-букво съчетание, отбелязващо размера на гумите на колата, се е запечатало в мозъка ми до болка.Клечах 10 минути в калта, за да го препиша на жълтото, лепящо се листче, и след това да го наизустя. Ако си мислите, че смяната на гумите е лесно занимание за жена, която не прави разлика между джанти и тасове, значи дълбоко се лъжете. Вече преминала през това изпитание, ще ви го опиша точка по точка, та да сте наясно, ако сте в подобно положение.Подготовка. Ако не знаеш - питай. Всеки колега от мъжки пол ще ти казва различни марки и модели, а ти ще хълцаш и преглъщаш като задавена камила и ще гледаш също толкова умно. Вземи си такива, пушка са! /Що са пушка, не става ясно/. Хаха, ти луда ли си, бе?? /Не, бе, пич, не съм луда, просто ми е по-лесно да си избера шарката на чорапогащника, отколкото на зимната гума, егати/. Ама две ли да взема или четири? /очарователната наивност на начинаещата/. Не, бе, вземи си три и кажи на момчетата, че ти трябват за самолет, хахаха хохохо хихихи... /подигравателното съчувствие на обръгналия/. Тръгвам. Не съм сама - с Нели съм, която освен че не е шофьор, е и кьорава. Обаче е умна. Търсим голям автоцентър на Околомръсното, но вместо на него, попадам на малко сервизче, пред което се мота брадясал мъж в гащеризон. Е, викам си, баба ти се у големи автоцентрове си е сменяла гумите. Спирам тържествено в чутовна локва с размерите на язовир Копринка и излизам. Брадатият спира работа и ме гледа. Добър вечер, викам, трябва да ми смените гумите /не търпя откази и възражения/. Еми, ше ги сменим, щом трябва, казва той и ме гледа хищно, все едно съм шише с току що наточен грес. Кви гуми имате, питам, а той ми го зачуква с контра въпроса - кви ти трябват. Ми, викам, не знам - хубави да са така... Красиви. Нема страшно, ще те оправя, казва, и награждава остроумието си с хриптящ кикот. След което си обърсва брадата в мазните лапи, лапите - в червения гащеризон, подсмръква три пъти и ми прошепва: Мога ти дам такива и такива, а най-добре си земи Фулда, 88 лева парчето. Плюс 10 кинта, за да ти ги сложа. И ме гледа дали ще ашладисам. Чакай, викам, трябва да звънна по телефона. Спешната справка с Иво ме дарява с ценни знания, като: чичковото червеногащеризонче те пържи яко, така че бегай другаде. Влизам в колата и газ да ме няма. Продължаваме да търсим Големия Автоцентър. Само на него му имам доверие. На Околомръсното е толкова тъмно, че си отбелязвам следващия път да се снабдя с газов фенер и компас. Най-накрая виждам сграда, която не може да е нищо друго, освен моето място, и се бухвам вътре. А там - купища момчета, които ме гледат кръвнишки. Оказва се, че съм стотният идиот, който нахлува през изхода, а не през входа. Спирам, излизам с апломб и им се усмихвам толкова широко, че жлъчката ми се сгъва от студения въздух. Здрасти, казвам весело, дали ще можете да ми смените гумите? Сега?Ще може, ама първо трябва да си ги купиш, казва единият от тях. /Добре, бе, наистина ли изглеждам толкова малоумна???/Влизам в магазина, където се захласвам. Не очаквах изобилието от каучук да ме заплени толкова много. Симпатична мацка ме пита за размера, а аз от ужас го забравям. Не мога да го произнеса, викам. Мога само да ви го напиша!Тя ме гледа втренчено и ми подава химикалка и листче, ама внимава да не се допира до мен. След това проверява наличните гуми и ми казва какви има, а аз веднага забождам пръстче в едни от тях. Ей тея хубави ли са, питам, а тя вика - ооо, много са красиви. Много! Имали зелена нишка. Давай насам, изфъфлям жадно. Четири. Пита ме за номера на колата. О, викам, това също е интересен въпрос, и вадя талона за справка. Девойката съвсем се залепя за стената и май спира да диша, щото знае ли се - може да е заразно. Чувствам се щастлива и облекчена. Отвън момчетата се забавляват с черен гумаджийски хумор, а ние с Нелката обикаляме като чапли. Джантите ще сменяш ли, пита ме тя, а интелектът й за пореден път ме изумява. Ми не знам, ококорвам се аз и потъвам в дълбок размисъл. Накрая на издържам и тихичко, да не ме чуят младежите, се приближавам до нея и я питам какво, по дяволите, е това??? Май и тя не е много сигурна, но накрая се обединяваме около елемент, който и на двете ни изглежда като джанта. След половин час имам нови гуми. Старите са опаковани в жълти чували и натоварени на задната седалка. Отдалече изглежда, че превозвам трупове за екарисажа. Боже, викам си, ако Хорейшио беше тука, щеше да се олигави от щастие. Изкарвам количката от железарията, на която е натоварена, прибирам Нели, и цялото кралско войнство се отнася по Околомръсното. Епопеята завърши. Засега. Тепърва ще купувам летни...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Нечовешки разказ!!!
    Lancia Dedra, 1.6 LS, 90 hp, 159B9000, GM MPi, '95
    Lancia Kappa, 2.0, 20V, 145 hp, 838A1000, Bosch Motronic 2.10.3, '95

    Коментар


      #3
      Браво!Наистина е нечовешки, много ведър! :D
      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

      Коментар


        #4
        хахахаха.... С нетърпение чакам, някоя колежка да се изкаже по темата... Очаквам коментар от рода на: "Е и кое точно му е смешното?!" Но т’ва е положението - за някои индивиди е доста по-лесно да избират шарката на чорапогащника...
        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
        --- в сърцето завинаги... ---
        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

        Коментар


          #5
          като уцелиш някоя дупка направиш балон скъсаш я, и пак отидеш там ще минеш през одисеята да си намериш гума 2ра употреба за да не сменяш само една,или дилемата как да ги разместиш ,че дотпред да са ти по хубавите и да си по спокойна..и вече за летните тая мацка на гишето пак ще я изненадаш ама от знания
          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

          Коментар


            #6
            Източник: Dnes.bg
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Агхахахахахахахахаахахахахахххххх , "доннна" - плагиат! Иначе материала си го бива.А жена ми каза , че сякаш са описали нея!
              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

              Коментар


                #8
                Агхахахахахахахахаахахахахахххххх , "доннна" - плагиат!
                никъде не претендирам че аз съм го писал... даже като видиш 3-те хилещи се зелени човечета на края на разказа - може да се сетиш, ако си достатъчно умен!просто е сложено, за да се повеселим заедно...п.п. не е от Днес беге, ами от блога на неква кифла....
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  Абсолютно нечовешки...Жена ми отговаря 101% на описанието, само дето си има мене да се занимавам.Оня ден след 6=7 месеца активно шофиране сама, 100 инструкции и показни и обяснения и т.н. устанивих, че не знае кое е стрелката за температурата и изобщо дали има такава и за какво служи, да не говорим какви показания трябва да има.Бог да го пази Пунтото!Аз затова не и давам да кара Бравата!
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Yavor написа:
                    Абсолютно нечовешки...Жена ми отговаря 101% на описанието, само дето си има мене да се занимавам.Оня ден след 6=7 месеца активно шофиране сама, 100 инструкции и показни и обяснения и т.н. устанивих, че не знае кое е стрелката за температурата и изобщо дали има такава и за какво служи, да не говорим какви показания трябва да има.Бог да го пази Пунтото!Аз затова не и давам да кара Бравата!
                    Явка то затова на някои няма стрелки - и тъй тъй не се гледат за какво да се слагат - само разходи излишни.
                    Punto SX 1.1 55

                    Коментар


                      #11
                      блогът предполагам е http://krasitta.blog.bg/ , което си е пак днес бг понеже тя пише за тях. Иначе разказа е много добър, а после някой жени се засягат като им се обяснява бавно и внимателно.
                      Fiat punto 1,1
                      Fiat bravo 1,6 16v
                      Fiat bravo 2,0 20v
                      Honda civic 1,5
                      BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                      Коментар


                        #12
                        Хахаха, колеги, моята жена така съм я обучил, че вече и основен ремонт ще направи сигурно.Това й харесвам, че винаги пита и е много любопитна и докато не научи точно за какво става на въпрос, сърцето и ще се пръсне - женска работа, знаете.АМА... Най-интересния случай...истински, директно от жената...Един неин колега има проблем с колата. Не му загрявала. Тя естествено след тези парапети и симптоми знае какво е вече то термостат. И го съветва - купи си термостат. Той естествено не го взима много на сериозно, не е все пак човек, който много да разбира от коли и та за това. След 1 месец колегата и сменил термостата и и вика - А бе, ама ти си много умна. АМА в последствие както се вози на същата му кола се изказва - А БЕ ЗАЩО НЕ СИ СМЕНИШ КАРЕТО КЪДЕТО ТИ ТРОПА!!! Онзи, майстора, на който си носил колата му е казал, че има за смяна каре!!! Смятайте за какъв шок става на въпрос !!!Е няма как, обучил съм си жената след две сменени карета на нейната кола, като третото е вече на път, знае на 100% симптомите за счупено каре.Та от тогава вече, във фирмата й я гледат вече с друго око Това си е съвсем истинско, моята половинка Толкова е любопитна, че постоянно се надпреварват с котката, която й е конкуренция.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Супер готин разказ, много дар слово. Тая жена няма ли си мъж, или приятел, който да хване за ...ръката и да го заведе да и смени гумите?
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Re: Зимни гуми 165/70R 13

                            donnna написа:
                            .................
                            честн, ама много честно евала правя на тая мацка дето го е преживяла .... бих изкал да се запозная с нея....ще се побъркам от глупостите и но да не ми е в къщата щото това не се търпи постоянно
                            coupe 1,8 16V

                            Коментар


                              #15
                              такова нешто не бех слушал скоро време
                              Drive or Die!

                              Коментар

                              Working...
                              X