Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с палене и аларма на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с палене и аларма на Мареа

    Ами аз пък имам друг въпрос свързан с оригинална аларма на Мареа : Като купих колата при изключване на алармата , червения светодиод угасваше или мигаше определен брой пъти ако е била задействана. Сега свети постоянно докато не дам на контакт и не мига ако някой я е задействал за да ме уведоми. Доколкото разбрах от инструкциите за алармата, това означава че са слаби батериите на дистанционното, но ги смених с нови и няма ефект. Замерих им напрежението при натиснат бутон, напрежението пада с 0,4-0,5 волта, което е нормално според мен ( от 6,4 на 5,9 волта ). Някой има ли идея на какво може да се дължи това ? Другото което искам да попитам е дали може да има връзка това с ъс следния проблем, който се появи скоро: сядам в колата ,давам на котакт ,всички тесове минават , лампата код угасва... т.е. изглежда си както трябва индикацията на таблото , но не пали колкото и да въртя. Откачам акумулатора за 5-6 сек. и след това няма грижи до след няколко дена. Днес ми направи впечатление (при споменатия проблем) че след преминаване на същата процедура, пак не запали , и аз включих и изключих алармата и чак тогава запали ???
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    #2
    Я пак? Защото аз съм с оригиналната аларма и ако някой ми я задейства - означава, че или ми е счупил стъкло и е влязъл вътре или е отворил някоя врата. Т.е. не е като другите аларми да мига диода според това дали е имало събитие или не. Според мен щом включваш-изключваш алармата и чак тогава палиш това не е оригинална аларма и който я е слагал е прекъснал по някакъв начин паленето. За ТД100 - предполагам подаването на ток към горивната помпа... Отиди в специализиран сервиз за автоаларми да ти я оправят. И още нещо - за да не спорим за оригинална или менте - фабричната аларма на FIAT Marea се управлява от единствен бутон на ключа. Хм, като те гледам си с HLX обзавеждане, значи ако ти е фабричната - няма такива симптопматики каквито ти описваш.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Ами оригиналната си е, но аз си добавих и шоков датчик . Преди предупреждаваше с мигане на светодиода ако е била задействана, но от известно време светодиода свети за изтощени батерии дори когато съм ги сменил , и не сигнализира с мигане за събитие, нарочно съм я задействал за да проверя. Приблизително по същото време се появи симптома със запалването, затова питам възможно ли е двата проблема да имат връзка ? Шоковия датчик е през реле с нормално затворени контакти, последователно на бутона за предния капак т.е сигнализира по един и съши начин за шоковия датчик и за отворен преден капак.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        Все пак поне за индикациятя на алармата някой може ли да ме насочи къде да търся проблема
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Колега според мен проблема е с батериите в самата аларма(автономното захранване 12V).Отвори я внимателно и виж дали са протекли.Вариантите са два: 1.Махаш батериите и оставаш без автономно захранване на алармата 2.Подменяш ги с нови . Ако може да качиш снимки на алармата и дистанционното ще е по-добре.Поздрави и дано да съм бил полезен
          www.webasto.snimka.bg www.duratorq.snimka.bg

          Коментар


            #6
            И аз се замислих за това тия дни, но нека малко да се пооправи времето и ще го напрвя. Веднъж вече я вадих да търся входа за допълнителни датчици, но не се сетих да разгледам батерията, въпреки че знам че е скапана. Надявам се да е от тия капсуловани акумулатори дето не текат.Ще напрвя и снмки.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              Проблема с паленето се оказа от въздух в горивната система. Между горивния филтър и нагнетателната помпа е останал въздух като са сменяли филтъра в сервиза. Обезвъздших и сега няма проблеми с паленето.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                коли

                азонзи ден останах безбевзин и газ и като сипах бензин също не тръгна веднатга обезвъздуших като с един маркуч слож(их на изхада на пампата и смукнах само на помпата и колата зепали веднага
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Не я оставяй без бензин, че ще окотиш помпата, е няма да си първия ама ...
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте, аз съм с Марея с оригинална аларма.Чета по форумите за тези батерии в алармата и ме интересува къде се на мира алармата за да мога да си ги проверя някой ден. Благодаря.
                    Fiat Marea 1.8/16v '96 HLX
                    Български газов инжекцион - Бардолини

                    Коментар


                      #11
                      Под предния ляв калник. Свалят се гумата и корите под калника за да се стигне до нея.http://www.fiat-bg.org/Downloads/Boo...o_Brava_Marea/
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар

                      Working...
                      X