Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ABS се пошегува.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ABS се пошегува.

    При извършване на прехода В.Търново-Шипка-Казанлък и обратно на слизане по прохода индикацията за проблем с ABS системата светва.След пристигане в Казанлък и изключване на двигателя мотора на модула продължава да работи.На връщане към В.Търново индикацията продължава да свети така до Дряново и изведнъж изгасва.Относно работата на системата не мога да дам инфо защото не съм управлявал аз.В момента индикацията не свети и мотора на модула не работи.Всичко го отдавам на това ,че се е натрупала киша по венеца които следи датчика и от там е започнало всичко.Първата ми мисъл беше натрупан лед и откъсване на кабел на датчик на някой от предните колела.Сега след всичко това съм в задънена улица дали е изгорял мотора на модула и индикацията е угаснала или след развиване на по голяма скорост и по топло време венеца се е почистил и проблема се е отстранил от само себе си.Знам ,че най сигурния метод е свързване на централата с комп и диагностика ,но това ще е след завръщането ми.Знам ,че метода на проба с рязко натискане на педала и усещане за ритане също е признак за изправна работа на системата ,но засега толкова.Очаквам вашите мнения относно това дали след толкова работа на мотора на системата същия е сдал богу дух.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Лампата трябва да изгасва и без да се движите- лед, кал- бла-бла- нещо друго трябва да се търси, като се почне от датчиците- до нивото на течността. Супротивлението на всеки датчик се проверява като се разкачи буксата без да се демонтира нищо.:D
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Аз преди време имах подобен проблем .На диагностика излезе датчик.От тогава ми свети лампата на ABS-а и така си карам.В Боша казаха че това не е проблем(да карам със светнала лампа)и ако много ме дразнела лампата ABS-а можели да го изключат от накакъв силов бушон.Ако нещо има прблем по веригата по принцип трябва бушона да изгори.

      Коментар


        #4
        Вие правите ли разлика в това само да ти светне индикацията и да ти светне индикацията и в същото време мотора на блока за АБС да работи постоянно.И в следващия момент всичко ок.За силовия предпазител знам и ако не беше се оправило всичко щеше да бъде изкормен до момента на диагностика защото иначе оставаш без акумулатор.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          ABS си работи нормално след проблемите при последния преход по мъчния проход Шипка.Всичко го отдавам засега на замърсен венец на външното каре от който датчика получава инфо дали въпросното колело се върти или е блокирало.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Tornado написа:
            ABS си работи нормално след проблемите при последния преход по мъчния проход Шипка.Всичко го отдавам засега на замърсен венец на външното каре от който датчика получава инфо дали въпросното колело се върти или е блокирало.
            Не мисля че замърсяване не венеца може да доведе до такава грешка.Независимо дали е било кал или лед.Датчика за да спре да отчита движение, венеца трябва да се наплеска с нещо, променящо магнитното магнитното поле.Водата и калта не го могат това По-скоро влошен контакт в някой куплунг но до тук спирам - нямам идея датчика през колко куплунга минава преди да влезе в електрониката.Или пък проблем със самия датчик който се е оправил след това.
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар

            Working...
            X