Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Говорители за фиат типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Говорители за фиат типо

    Взех си едно касетофонче с мощност 4х50 вата и искам да сложа нови колони, затото старите не струват. Работата е там че предните се намират отстрани на таблото и са малки. Дали ще намеря толкова малки по 50 вата. Задните ще ги слагам по-натам, засега искам само предните.

    #2
    Ако искаш да се изкефиш от новата музика само с предни колони няма да стане ще имаш някакво подобие на звук и забрави за бас. Аз съм го правил този експеримент,с най мощните колони на Паинер от този размер не се получава,деиствително на първо време става но истината е,сам ще се увериш че ти трябват и едни трилентови колони отзад.Успех!!!

    Коментар


      #3
      По принцип задната колона ти прави музиката а предната е само за обем. Предна става добре само ако е във вратите ама на типото не е така че слагай засега някви горе долу хубави отпред а като събереш средства едни яки отзад ама си направи нопва кора от МДФ защото оригиналанта ще ти се счупи от тежестта - парче МДФ - режеш по формата, дупчиш за колоните, тапицираш и монтираш и си готов. Аз съм го правил и стана супер, само дето сега ми поизбеля тапицерията та ще я претапицирам сега.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        Re: Говорители за фиат типо

        mvmrik написа:
        Взех си едно касетофонче с мощност 4х50 вата и искам да сложа нови колони, затото старите не струват. Работата е там че предните се намират отстрани на таблото и са малки. Дали ще намеря толкова малки по 50 вата. Задните ще ги слагам по-натам, засега искам само предните.
        Хм, не искам да погасявам ентусиазма ти, но вероятно реалната мощност на това устройство е 4х16 или х18 вата. В най-добрият случай - по-новите CD player-и ги правят с 4х22 вата... За музики можем да говорим много, но всичко зависи от парите, които си готов да похарчиш за това удоволствие.Успех!
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          Както ти каза Явор, на типото предните колонки са само за обем, от тях бас няма да извадиш. Не си струва да купуваш за отпред някви скъпи и мощни говорители. Ако оригиналните свирят добре на високите честоти си ги остави. За да не ги издъниш обаче ги свържи през кондензатори - по 2 броя електролитни 47 мкф или 100 мкф на възможно по-високо работно напрежение (примерно 63V) свързани насрещно. Така и 15W да са ще издържат на 50. Купи си за отзад хубави колонки - оттам ще ти дойде баса.
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            Става въпрос за това - http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=00000059 - пише че са 4х50 вата, незнам колко е вярно. Колкото до задните колони се притеснявам, че ако сложа в кората ще се виждат и може някой да ги открадне, защото колата ми седи пред блока, а не е на паркинг. Има ли някакъв начин да сложа отзад по-големи колони и да не се виждат?

            Коментар


              #7
              mvmrik написа:
              Става въпрос за това - http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=00000059 - пише че са 4х50 вата, незнам колко е вярно. Колкото до задните колони се притеснявам, че ако сложа в кората ще се виждат и може някой да ги открадне, защото колата ми седи пред блока, а не е на паркинг. Има ли някакъв начин да сложа отзад по-големи колони и да не се виждат?
              Сложи си колони отзад и ги покрии с нещо когато оставяш колата пред блока друг начин няма и се моли някои бандит да не те набележи.

              Коментар


                #8
                Това което си го дал е 4х22 вата.. .можеш да сложиш големи задни колони отзад но трябва така да ги монтираш че да са потънали в кората , а не изпъкнали и след това има специална материя която е черна и непрозрачна но не и шумоизолираща и с нея тапицираш всичко,,, Виждал съм какстава нищо не се вижда само че си си претапицирал кората

                Коментар


                  #9
                  Смисъл от големи колони /независимо дали са отпред или отзад/ има само ако имаш и усилвател - иначе можеш да си позволиш и да не са толкова големи - разлика няма да има.
                  Alles in Ordnung

                  Коментар


                    #10
                    Да де, аз не искам да са някакви много големи, искам да са такива че да свирят добре. И след като пише че е 4Х50 вата, защо мислиш че са по 22, откъде го разбра това. И още нещо: някой знае ли как се казва тази материя, с която се тапицира отгоре и откъде може да се купи?

                    Коментар


                      #11
                      потърси из форума...в една по-стара тема се обсъждаше за някакъв "музикален плат", предполагам че за него става дума.имаше и адрес къде точно се продава.
                      ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                      Коментар


                        #12
                        prog написа:
                        потърси из форума...в една по-стара тема се обсъждаше за някакъв "музикален плат", предполагам че за него става дума.имаше и адрес къде точно се продава.
                        Мерси, намерих темата. А за колоните какво - 22 ватови ли трябва да купя. Да не стане така че после да пращят като се усили повече, защото в момента предните са ми точно така, нямат никакъв бас и са слаби.

                        Коментар


                          #13
                          по принцип автокасетофон 4x50 w,трундо би могло да се намери,да не кажа почти невъзможно.А за говорителите,трябва да бъдат поне с 10 w над изходната мощност на автокасетофона/CD отзад взимаш два елипса и си готов,но за отпред не е лошо да са по-хубави говорителчетата,че бързо издават фира не е задължително и те да са толкова мощни колкото задните,просто си нагласяш баланса и ок.А и гледай внимателно защото е толкова пипкава работа отпред по таблото.. аз така като ми се наложи да сменям,понеже не ми се даваха 70 лв само за предни Sony-та спецялно за фиат(пунто),та докато намеря подходящи да паснат големи ядове брах!Но все пак се намират,гледай по размер да са като оригиналните(ако имаш такива).Успех
                          Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
                          ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

                          Коментар


                            #14
                            Мерси, ще видя какво ще намеря.

                            Коментар


                              #15
                              Мисля че най-добре ще е отпред да са пищялки по 10W RMS ( на тях ще пише 100 примерно ) + български или каквито намериш басове за вратите ( вземи си и вата за вратите да не ти дрънчат), заедно с филтър за ниски и високи. Басовете по твой вкус, но да си пише RMS 60W или повече. За отзад - комбинирани най-добре, каквито искаш. Но си спази поне 80W RMS. Поне аз така бих направил.По принцип Zaphod е прав зависи и от парите. По-скъпото е всеки говорител отделно с фиртър и бас с усилвател. 3 изхода на канал, 12 говорителя, 4 тройни филтъра.
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X