Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дрифтове....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дрифтове....

    Нямаше как просто да не го направя вчера. Един хубав сняг се е посипал, а имам един паркинг в квартала, който не се използва, просто там няма блок, и е вечно празен. Врътнах няколко кръгчета праз деня -това предното предаване си казва думата - мамата си джаса! За първа зима карам кола с предно, да чукна на дърво, направо съм очарован. Копае си, като къртица, със задно ще се лашкам насам натам само. Добре че един приятел ме светна как можеш да се въртиш и с предно (с ръчна ), та го пробвах на снега - супер кеф е! Само че на газ не ще много-много, 180 градуса успях само на бензин, явно иска повече мощност. А снежеца - един такъв непипнат, само мен ме чакаше. Чакам с нетърпение да се прибера днес за да пробвам пак.

    #2
    Колеги,опишете ми как точно се правят дрифтове с предно предаване.Аз доста импровизирах, и с ръчна и без ръчна, с рязко въртене на волана, после по посока на дрифта, с много газ, с малко газ.Обаче като че ли не мога да уцеля точната комбинация от движения за да вкарам колата в хубав, контролиран дрифт.Мисълта ми е, понееж гледам как рали пилотите вкарват колата в завоя с вратите напред.Това може ли да се направи на кола, която е с предно предавне?Аз използвам големите паркинги на БАН. Вечер е пусто а снега наистина само това чака.
    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

    Коментар


      #3
      Кейн написа:
      Колеги,опишете ми как точно се правят дрифтове с предно предаване.Аз доста импровизирах, и с ръчна и без ръчна, с рязко въртене на волана, после по посока на дрифта, с много газ, с малко газ.Обаче като че ли не мога да уцеля точната комбинация от движения за да вкарам колата в хубав, контролиран дрифт.Мисълта ми е, понееж гледам как рали пилотите вкарват колата в завоя с вратите напред.Това може ли да се направи на кола, която е с предно предавне?Аз използвам големите паркинги на БАН. Вечер е пусто а снега наистина само това чака.
      Добра идея даваш... Мисля довечера след срещата да се упътим към БАН, а момчета? Иначе как става и аз точно не знам, вчера за пръв път си позволих такова нещо. Аз го правих бавно, тръгвам на първа, втора, като стигна мястото, което съм си избрал - завивам с волана, дърпам ръчната - леко, като деновременно подавам и газ, колата почва да се върти, и с гъзта и с ръчната леко я насочвам къдет оискам.. Не че става точно така както желая, не бих казал че е контролирано, но като за първи път щом успях да я завъртя на 180 градуса съм доволен. :D а иначе те рали-колите не са ли с предно, или са всичките 4х4?визирам пежо 206, понеже знам че иначе е с предно?

      Коментар


        #4
        Късно е за БАН.Вече поразчистиха, а и през деня там минават коли и нещата се разкашкват.Там става само ако е валял сняг цял ден и късно вечер когато народа се е изнесал.Значи най-успешното което аз успявам е да набера малко скорост, въртя волана, примерно наляво, вдигам ръчната, и с газ навивам леко волана в дясно, като така типото почти веднага излиза от дрифта, ако не сваля ръчната влиза в обратния. Според мене дрифта не е самото въртене на колата, ами е пързалянето на колата в завоя.Ама знам ли, ако някой знае да обясни. Сега разбрах напълно защо трябват мнооооого тренировки
        Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

        Коментар


          #5
          Колите от WRC всичките са 4x4, а тези от Super 1600 - JWRC, където се състезава и FIAT Punto, са с предно... Иначе дрифт и аз не съм много на ясно как се прави
          #FiatBg

          Коментар


            #6
            за дрифт колеги трябва колата да е само със задно иначе не става колко съм пробвал със фиата, но не става само със задно предаване то и затова задното е по-хубаво, а и когато е със задно машината направо се изстрелва.

            Коментар


              #7
              За дрифтове Ладата.Вчера и се зави свят от въртене на едно площадче.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Мен последната ми мания е да се връткам с аудитоне е фиат-не ме бийте , но като отидеш на безлюден паркинг и включиш блокажите, започва да се върти като пумпал на едно место и чуството вътре е като в центрофуга
                cinq 16V, Delta 1 2.0

                Коментар


                  #9
                  И аз се опитвах да правя нещо като дрифт но това беше началото може би. :D Очаквам следващия сняг за да стане по ефектно. Имах и по добри опити но то пък взе че падна батерията на фотото Ето http://www.zazz.bg/play:0e89f311
                  Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                  Porsche 944 S2
                  http://www.valmcrae.snimka.bg/
                  http://vbox7.com/user:val_mcrae
                  http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                  Коментар


                    #10
                    аре скачайте, вънка е ебати якото
                    cinq 16V, Delta 1 2.0

                    Коментар


                      #11
                      луд написа:
                      аре скачайте, вънка е ебати якото
                      Там в София сте друга държава май! Тук в Карлово няма никакъв сняг!
                      Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                      Porsche 944 S2
                      http://www.valmcrae.snimka.bg/
                      http://vbox7.com/user:val_mcrae
                      http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                      Коментар


                        #12
                        Бая наваля, понеже живея пред парк и улицата не се вижда. До ръба на бордюра е наваляло!
                        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                        Коментар


                          #13
                          Току-що се връщам от точно това...Само един рязък завой и воана в обратната посока и си дрифтаджия.Само че да имаш поне предни зимни, че моите всесезонки закопават!
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Тук няма сняг, но аз не съм се спрял, даже и на сухо си дрифтирам... като видя някой завой с хубав асфалт - не мога да се сдържа ... ако има хора в колата - мноооооооого рядко правя такива работи и то при много ниски скорости...Иначе любимото ми време е тъкмо като е започнало да вали слабо и е спряло - като само е намокрило песъчливия асфалт ... така става хем много хлъзгаво, хем не е прекалено хлъзгаво... Имам няколко любими места, на които всеки път ръчната отива нагоре автоматично Просто не мога да се сдържа ... а за техниката - това вече трябва просто да практикувате и ще се научите ... аз в началото след всеки дрифт излизах супер рязко от него и много се лашваше на една страна колата... сега горе-долу успявам да го направя плавно и не се усеща ... наскоро на един 90 градусов завой я завъртях около 100-110 градуса и после я вкарах в пътя ... стана много красиво ...а за начинаещите дето искат съвети - техниката - аз използвам тази:Преди да кажа техниката си искам да предупредя тези, които не са се занимавали с това - НЕПРЕМЕННО ПРЕДИ ДА ДРИФТИРАТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА СТЕ ПРОВЕРИЛИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА СЛЕДНИТЕ УСЛОВИЯ:1во - Асвалта трябва да е възможно по-гладък ! Ако не е гладък то поне да е песъчлив и да има много малки камъчета, за да не зацепят колелата и да стане лошо ...2ро - Колата трябва да е възможно по-лека (най-вече отзад - отпред е много по-малко значението)3то - Ако имате изтървали амортисьори, особено отпред - забравете - не си струва риска ...Казвам ви тези неща, защото знам от опит, че ако не са спазени (особено трите заедно) става лошо ... Може да не съм ви батко, ама послушайте батко си - опита ще си каже думата :DПреди завоя намалям умерено (защото все пак не съм самоубиец, а и не искам да си строша някъде колата) - най-добре се получава, когато намаля много рязко и то в последния момент ... вече в зависимост от големината на завоя/ъгъла/ширината на пътя - се определя как точно ще се процедира ...Общо взето вие сами си решавате как да процедирате, но за кола с предно ето какво ползвам аз:първи вариант - след като рязко съм намалил пускам спирачката и завивам рязко, веднага СЛЕД това дърпам ръчната и в момента, в който колата започне да се завърта аз започвам да контрирам с волана, когато колата се насочи на където искам пускам ръчната, давам много газ и пускам съединителя (защото колата ми все пак е със слабо двигателче и и трябва малко допълнителен бууст от съединителя :D Пък и като направя така все едно просто съм тръгнал малко по-рязко ) Вторият начин, по който съм излизал от бензиностанция ЕКО например е този - Завивам рязко на противоположната страна (не на тази, на която ще завивам, а на другата) и после завивам рязко в желаната посока, като в момента в който подмина изправеното положение на волана натискам спирачка (вече от това какъв е завоя зависи колко рязко и колко силно) ... За начало толкова Ви стига - сега остава само да практикувате на БЕЗОПАСНО МЯСТО ...едит: И който ми каже, че дрифт с предно не става - да дойде да се запознаем Или пък с Abarth да се запознае - като си спомня гифчето с дрифта в онази бензиностанция (което даже съм си го сейфал в компа :D ) - представям си какво прави аа и пропуснах да кажа - вижте си предварително и налягането в гумите да не е много ниско, че много неустойчива става колата ... ако е много високо - просто ще се пързаля повече edit: За да не развалям цифрата - това ми е 1111 пост

                            Коментар


                              #15
                              Много добре си се дрифти с предно, просо трябва и човека да може! А сега има такъв сняг в София, че не можеш да излезнеш на улицата то дрифта си е ясен.
                              >>> PUNTO POWER - HGT<<<

                              Коментар

                              Working...
                              X