Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с аларма и блокировка (бенз. помпа)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с аларма и блокировка (бенз. помпа)

    Хора, голям проблем.имам Пунто ELX 97, с аларма на Джемини.Да обаче, алармата се прецака (ред причини), и сега като я включа, и после изключа, блокировката си остава включена.Открих че проблема се решава с едно бушонче, дето като го извадиш, алармата припуква нещо (явно и спирам захранването), и колата пали.До следващото и пускане Да обаче от вчера и тоя трик не сработва. Ясно е че ще се ходи до майстор, но сега колата не тръгва, та имам следното питане:може ли да ме ориентирате кои жици (и кое реле най вече) са за пускането на бензиновата помпа?Та да мога да намеря къде е вързана блокировката. Шото може и да не е от самата аларма, а от някое реле в колата.помагайте!

    #2
    Значи релето на помпата е в двигателният отсек под една черна капачка като кутия стои с два болта отгоре.Но трябва да проследиш кабелите които тръгват от релето къде са прекъснати .Обикновенно при италианските аларми на самия куплунг на алармата(която може и да и при двигателя може да е и в купето) двата зелени кабела са блокировката или сив и бял не ти гарантирам дали и при теб е така.Тъй че ровенето му е майката .Търси каде има срязан кабел мисля че на Пунто е дебел кафяв с черен в снопа който е отляво долу в краката ти .Другия вариант е да вдигнеш задната седалка и да видиш кам самата помпа какви са цветовете и после да се варнеш и да търсиш долу в ляво каде ще е прерязан кабела.Ако искаш ми званни да ти обясня по подробно-0898508332 Стефан

    Коментар

    Working...
    X