Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да светва някаква лампа ако имам ABS

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трябва ли да светва някаква лампа ако имам ABS

    Не знам дали колата ми има ABS и ако може да ми помогнете.Пробвал съм варианта със спирането рязко и колелата не блокират. Благодаря.
    Brava 100 16V '99

    #2
    Ако усещаш "ритане" в педала при спиране, значи имаш АБС.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      Re: трябва ли да светва някаква лампа ако имам ABS

      batinkata написа:
      незнам дали колата ми има ABS и ако може да ми помогнете.Пробвал съм вариянта със спирането рязко и колелата не блокират.Благодаря
      Разбира се ,че при подаване на контакт трябва да светва индикацията за АБС.След завършване на тестването същата изгасва.Друг е въпроса ,че автоджамбазите при проблем с АБС и светеща индикация постоянно отстраняват крушката за да не свалят от цената при продажба.Не мога да си спомня дали на АБС индикацията не беше със диод който се премахва по трудно ,но за тях няма невъзможни неща.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Re: трябва ли да светва някаква лампа ако имам ABS

        Tornado написа:
        Разбира се ,че при подаване на контакт трябва да светва индикацията за АБС.След завършване на тестването същата изгасва.Друг е въпроса ,че автоджамбазите при проблем с АБС и светеща индикация постоянно отстраняват крушката за да не свалят от цената при продажба.Не мога да си спомня дали на АБС индикацията не беше със диод който се премахва по трудно ,но за тях няма невъзможни неща.
        Да - няма.Черно тиксо на светодиода.Виждал съм и счупен с резачки светодиод.
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          Re: трябва ли да светва някаква лампа ако имам ABS

          Esper написа:
          Tornado написа:
          Разбира се ,че при подаване на контакт трябва да светва индикацията за АБС.След завършване на тестването същата изгасва.Друг е въпроса ,че автоджамбазите при проблем с АБС и светеща индикация постоянно отстраняват крушката за да не свалят от цената при продажба.Не мога да си спомня дали на АБС индикацията не беше със диод който се премахва по трудно ,но за тях няма невъзможни неща.
          Да - няма.Черно тиксо на светодиода.Виждал съм и счупен с резачки светодиод.
          ами на мене нищо не ми светва при контакт това значи че или са махнали диода или нямам ABS, макар че гумите се блокират.
          Brava 100 16V '99

          Коментар


            #6
            Задръж още малко, идват хлъзгавите месеци и лесно ще разбереш имаш или не ABS :D
            Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

            Коментар


              #7
              Re: трябва ли да светва някаква лампа ако имам ABS

              batinkata написа:
              Esper написа:
              Tornado написа:
              Разбира се ,че при подаване на контакт трябва да светва индикацията за АБС.След завършване на тестването същата изгасва.Друг е въпроса ,че автоджамбазите при проблем с АБС и светеща индикация постоянно отстраняват крушката за да не свалят от цената при продажба.Не мога да си спомня дали на АБС индикацията не беше със диод който се премахва по трудно ,но за тях няма невъзможни неща.
              Да - няма.Черно тиксо на светодиода.Виждал съм и счупен с резачки светодиод.
              ами на мене нищо не ми светва при контакт това значи че или са махнали диода или нямам ABS, макар че гумите се блокират.
              Не знам какво разбираш под "гумите се блокират" - то АБС е точно за да те предпази от блокиране на гумите Тук хората го бяха казали - ако усещаш че педала ти "рита" при рязко спиране - значи имаш.ЛамБата би трябвало да ти светне докато си на контакт и да угасне след няколко секунди - времето за самодиагностика.Ако при теб не свети - значи е много вероятно да са изчоплили индикатора.Най-вероятната причина за подобно нещо е че е светил поради някаква грешка.При продажба това не е добре да е така.Има и друга вероятнст - индикатора да не е светодиод а обикновена крушка, която да е изгоряла.Дали обаче е точно светоидиот или крушка не знам - ако някой знае със сигурност, нека потвърди П.С:Значи ето ТУК има сервизна документация за брави и бравовци. От страница 456 надолу се отнася за АБС.Ето какво намерих за теб вътре.Ако твоята кола има АБС, значи лампата свети по точно описания по-горе начин.Освен това според този документ, индикатора не е ламБа а светодиод - стр. 465.Демек варианта да е изгоряла отпада.За проверката дали имаш все пак АБС, виж чарка даден на другата картинка.Намира се в двигателния отсек, като застанеш пред него в дясно.Алуминиев блок с забучени в него тръбички.Успех!
              Прикачени файлове
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Re: трябва ли да светва някаква лампа ако имам ABS

                мерси колега за инфотосамо че мойто табло е от другите но ще се поровя още :D
                Brava 100 16V '99

                Коментар


                  #9
                  Имаш ли ABS какво стана?Разгледай тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=18147
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Имаш ли ABS какво стана?Разгледай тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=18147
                    разгледах но моя двигател е по различен от този като форма, разположение и т.н.Преди малко излизах и реших на мокрото да видя дали ще блокират гумите и уви блокираха Явно ще трябва да пусна снимка на двигателя за да ми кажете имам ли или нямам ABS, или не работи.
                    Brava 100 16V '99

                    Коментар


                      #11
                      Не можа ли да се ориентираш поне по снимката от другата тема дали имаш?
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Tornado написа:
                        Не можа ли да се ориентираш поне по снимката от другата тема дали имаш?
                        ето снимки да видиш за кво иде реч и да ми кажеш
                        Прикачени файлове
                        Brava 100 16V '99

                        Коментар


                          #13
                          Забрави за ABS колега ако при покупката са ти казали ,че има аз ти казвам ,че няма.Съжалявам много ама е така.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Като вдигнеш капака- няма ли я тая квадратна тулумба 10-10 см.- обича да е близо до спирачната помпа- с четири тръбички да влизат отгоре- значи нямаш ABS.
                            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                            Коментар


                              #15
                              Kimi_Raikonen написа:
                              Като вдигнеш капака- няма ли я тая квадратна тулумба 10-10 см.- обича да е близо до спирачната помпа- с четири тръбички да влизат отгоре- значи нямаш ABS.
                              Колега не виждаш ли снимките.При колегата няма АБС.Най-очевадния признак е казанчето за спирачната течност което е монтирано на помпата ,а не е изнесено високо горе и захванато за купето което се прави с цел казанчето да е по високо от модула за АБС.Защо обаче се прави да е по високо отговори ти.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X