Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пресвятка ми лампата на инжекциона

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пресвятка ми лампата на инжекциона

    Здравейте!Сложих газова без емулатор на лмабда сондата(колата е Фиат Типо 1.6 мономотроник Бош 1993г.)-колата върви перфектно (за разхода още не мога да кажа),но при каране с повече газ-например по-рязко тръгване,по-бързо ускоряване,при което натискам педала на газта повече за по-дълго време ми светва лампата на инжекциона.При изключване от скорост моментално изгасва.Иначе ,ако не я "гоня" много колата,лампата не светва!Причина за това дали ще е липсата на емулатор или нещо друго?Казаха ми,че за моя мотор не е необходим емулатор,защото компа не трупал грешки!
    Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

    #2
    Re: Пресвятка ми лампата на инжекциона

    dr_wolfy написа:
    Казаха ми,че за моя мотор не е необходим емулатор,защото компа не трупал грешки!
    Точно обратното ........... а каква уредва и слесител ти сложиха смеситела с един или два щутцера е?
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Газовата е Ловато,за щуцерите незнам...май са два
      Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

      Коментар


        #4
        А къде ти я слагаха? Не ти ли казаха за симулатора? Има доста изписано по темата а и мога да ти дам телефони на двама човека ако искаш да ти обяснят с подробности защо е необходим ... ти единия го има в темата ...
        dr_wolfy написа:
        за щуцерите незнам...май са два
        - погледни колко мъркуча имаш след винат/клапана за регулировка на притока на газ /намира се на маркуча след регулатор/изпарителя/
        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

        Коментар


          #5
          Значи ,щуцерите са два.Днес ще слагам емулатор и мисля ,че проблемите ще се решат.Доста информация посъбрах,относно различните емулатори и компове на разл.коли.Явно при някои наистина нямат нужда от емулатор,но специално за моя мотор трябва да се сложи.Сега чакам да свърши бутилката и да видя точно разхода,но отива някъде към 10 смесено.Сигурно и аз ще завия с 1/4,та да видим дали ще се смъкне още разхода.
          Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

          Коментар


            #6
            Значи,сложих емулатора и колата заспа!Благодаря на Delta за емулатора и съветите!
            Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

            Коментар


              #7
              Аре да не отварям нова тема с присвяткването на инжекциона.Святка в две положения, напълно различни, предполагам че и причините са различни.Едното положение е когато чакам в задръстване на празен ход, светва бодро и като и подам газ, изгасва.При другия случай - като я набримча по магистралата светва, като я отпусна малко и загасва.Едното може да е от бедна смес на магистралата ...Другото в задръстване може да е от високата температура в двигателния отсек, все пак не смуче отпред а си дърпа от вътре.Който зне да ме светне, колата е Типо835С2.000 двувалката, 1.8 МРI
              Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

              Коментар

              Working...
              X