Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Още един проблем с фабрична аларма на Марея-РЕШЕН

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Още един проблем с фабрична аларма на Марея-РЕШЕН

    Здравейте,отдавна следя форума и смятам, че е много полезен.Имам въпрос, относно фабрична аларма за Марея 1.8 16 HLX 98. Изчетох всичко във форума,но не си реших проблема.А той е следния: При включване на аварийния ключ на алармата / до таблото с предпазителите /алармата се задейства- присветват мигачите, издава тих звук светодиода на централната конзола присветва бързо няколко пъти, след което започва да примигва като включена аларма. Ако опитам да отворя, която и да е отвратите, преден и заден капак сирената започва да пищи силно докато не я изключа от аварийния ключ. Централното не е включено. От ключа не реагира.Батериите са сменени. Не мога да го синхронизирам с приемника на алармата. / предполагам защото светодиода свети- в описанието за програмиране е описано, че се прави на изключена аларма / Ключа е синия с бутон и светодиод. Ако, някой е имал подобен проблем да помага. Предварително благодаря.
    МАРЕЯ 1.8 16V HLX 98
    БРАВА 1.8 16V ELX 96

    #2
    Централата на алармата ти не познава ключа. Самата памет обаче е "заключена" и не може да обучава нови ключове без парола... В общи линии - изключваш, караш на кадърни алармаджии да ти сложат някаква свястна аларма и да ползват обемните датчици на плафона.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Колега аз имам ключ който не задейства алармата, видях нещо, но още не съм го пробвал, а и не смея защото имам един ключ който поне работи с алармата. Да не се окаже после че вече нямам фабрична аларма, защото се е разпрограмирала. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=17830 Ако го пробваш пиши.
      Fiat Marea 1.8/16v '96 HLX
      Български газов инжекцион - Бардолини

      Коментар


        #4
        Опростеното програмиране съм го пробвал, но не се получава понеже, светодиода показващ дали е включена аларматамига след включване на аварийния ключ / до предпазителите/.Мисля да прекъсна кабела свързващ приемника с централата на алармата. / номер 2 на приемника и номер 2 на централата/ Дано тогава, ако стане да имам дистанционно централно без аларма.
        МАРЕЯ 1.8 16V HLX 98
        БРАВА 1.8 16V ELX 96

        Коментар


          #5
          Ако, някой се интересува от проблема фабрична аларма за Мареа продължавам.Вчера успях да сваля алармата / намира се между предния ляв подкалник и калника/.Отворих я и в нея освен платка и сирена открих комплект акумулаторни батерии.При измерване ми показаха общо 7.2 волта. Явно са били 12 волта.Ще търся нови подобни и пробите ще продължат до пълната победа над алармата.
          МАРЕЯ 1.8 16V HLX 98
          БРАВА 1.8 16V ELX 96

          Коментар


            #6
            Кажи какъв е резултата като смениш батериите, и колко струват , че и моите са за смяна.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              Да Ви кажа какво направих по повод прочутата аларма:Свалих я отново и реших да правя пробите с нея в къщи, а не в колата.За целта свалих и приемника в плафона / свалих целия плафон/ По схемата на алармата свързах всичко- захранвания / на алармата и приемника/, авариен ключ, сватодиод, серийна линия,крушка за мигачите и т.н. Захраних всичко с акумулатор. Вместо акумулаторната батерия на алармата захраних от големия акомулатор. Ефекта беше същия- алармата се активираше при включване от аварийния ключ и светодиода започваше да мига. Ако, оставя някой от вратите или капаците отворен / свързан или не към маса/ при включване сирената добавя един приглушен сигнал допълнително. / при всичко затворено издава само един приглушен звук и мигачите светват/ А за програмирането на ключа трябва алармата да не е активна. Не зная как, но може би има начин тя да се ресетва. В интернет не открих нищо за аларма TRW Sipea. Но продължавам неравната битка с алармата.
              МАРЕЯ 1.8 16V HLX 98
              БРАВА 1.8 16V ELX 96

              Коментар


                #8
                Колеги, аз имам същият проблем с моята аларма - FIAT Marea 2.020V HLX Weekend. Моля ви нека някой да каже как да се оправя - имам двата сини и червеният ключ, а освен това и малките ключета за аварийното изключване.Писах и в друга тема на форума, но и там не получих отговор.Пробвах опростеното програмиране и при мене също не се получава.Нямам табелки с кодове. Ако някой, който се занимава с ключарство може да помогне - нека го направи. Предварително благодаря!!!
                Marea Weekend 2.020V

                Коментар


                  #9
                  Аз пък направих и сложното програмиране, въведох си кода, синхронизирам ключа и накрая трябва да има сигнализация за успех и неуспех на операцията. Е, познайте... свети за неуспех и все така нямам нито един ключ. Сякаш алармата не иска да запомни ключовете. Вариантите са 2:1. Нещо е сдало багажа в алармата и паметта не помни.2. Не може успешно да се запамети ключа ако алармата не е деактивирана с дистанционно/ключ. При мен алармата е активирана и нямам ключ, с който да я деактивирам. Единствения вариант е да я изключа от аварийния ключ, но тогава никакво програмиране не може да се направи. Дори паролата не приема.Утре съм в Динекспрес да видим дали имат стен за диагностика на заводски аларми. Уж трябва да имат... да видим.

                  Коментар


                    #10
                    Ами то си пише, че алармата трябва да е деактивирана за да позволи програмиране Щом е в режим на охрана, значи трябва да охранява. Да я програмираш докато варди е все едно да си влезеш у вас и после да си отключиш :D :D :D И сменете заглавието на темата , защото не е проблема в алармата, ами в това че не знаете как се програмира. Напишете ВЪПРОС вместо ПРОБЛЕМ, че като влезе някой в тоя форум да види какви са проблемите на ФИАТ-ите, ще каже "да ви е... боклуците"
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      Dido_Lyubenov написа:
                      Ами то си пише, че алармата трябва да е деактивирана за да позволи програмиране Щом е в режим на охрана, значи трябва да охранява. Да я програмираш докато варди е все едно да си влезеш у вас и после да си отключиш :D :D :D И сменете заглавието на темата , защото не е проблема в алармата, ами в това че не знаете как се програмира. Напишете ВЪПРОС вместо ПРОБЛЕМ, че като влезе някой в тоя форум да види какви са проблемите на ФИАТ-ите, ще каже "да ви е... боклуците"
                      Печен си. Само дето това го пише за опростеното програмиране и не е уточнено, че важи и за другото. Аз в момента нямам ключ, с който да си деактивирам алармата. Как предлагаш да стане това?В книгата пише за някакво универсално дистанционно, което има ли Фиат-дилърите, но те не са чували за такова чудо.

                      Коментар


                        #12
                        Airfan написа:
                        Печен си. Само дето това го пише за опростеното програмиране и не е уточнено, че важи и за другото. Аз в момента нямам ключ, с който да си деактивирам алармата. Как предлагаш да стане това?В книгата пише за някакво универсално дистанционно, което има ли Фиат-дилърите, но те не са чували за такова чудо.
                        Ами то е логично да се променя каквото и да е в настройките на алармата, когато не е в режим "охрана", без значение дали е опростено програмиране или не е. То затова е аларма. Без да я деактивираш няма да стане. Ако има на платката слот (обикновено за сериен порт) за програмиране с РС (компютър) , може да опиташ при някой специалист да ти я изключи, но според мен и за такъв тип програмиране ще му трябва код за достъп до паметта. По-добре си монтирай друга аларма, като използваш оригиналните датчици, и си постави с нея и шоков датчик, защото оригиналната няма. Другото кето мога да ти предложа, е да търсиш по автоморгите такава централа,която не е останала в режим "охрана" и да си я програмираш с твойте ключове. Успех !!!
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря Дидо,Довечера мисля да сваля модула в подкалника, за да проверя до колкото е възможно, дали няма изгорели елементи, протекли кондензатори и т.н. Също така смятам да сменя акумулаторната батерия с нова. Ако това не помогне, вече ще ида в Ауто Италия в София, защото те имат тестер за фабричните аларми.За сега се въздържам от поставянето на друга аларма. Скептик съм относно тях, а и не искам да имам излишни неща (дистанционни) с ключа на колата.

                          Коментар


                            #14
                            Kолега Airfan радвам се, че желаеш като мен да си запазиш оригиналната аларма. Предполагам, че си чел това което съм направил до момента по алармата. Ако сваляш твоята като сваляш левия подкалник внимавай със свалянето му защото освен винтчетата отпред има и винтчета отдолу към прага. Мисля че бяха две. Подкалника излиза трудничко поне при мен. Като видиш блока на алармата е хубаво да развиеш двете гайки и като повдигнеш блока той излиза от канала на планката която го държи. Казвам ти това защото е хубаво блока да е свален от стойката за да свалиш куплунзите - 2 са. Много трудно ги свалих. Иначе като отворих блока вътре е като нов. Уплътнението е било добро явно. Платката има две жакчета за сирената и за акумулаторите. Както съм писал направих връзки с проводници съгласно схемата на алармата като съм сложил ключ за аварийно изключване, светодиод за включена аларма, захраних и куплунга за автономното захранване, а бе всичко като на схемата дори и крушка за мигачите. Захраних всичко това с акумулатор 12 в. Всичко е както беше на колата- при включване на аварийния ключ алармата се активира и светодиода мига. Пробвал съм да прекъсна серийната линия м/у приемник и аларма. Ефект няма. Ходих при едни алармаджии в Плевен които единствено ми провериха синия ключ и ми казаха, че излъчва. Не мога да намеря Fiat/Lancia тестер с които да се диагностира алармата. Където сум ходил ми казват, че могат диагностират двигателя само. Вчера пътуваш до Троян и между Троян и Ловеч видях една морга. Там имаше две Браво за части. Огледах плафоните за бутон и светодиод. Понеже на служебната Брава на плафона няма бутон и светодиод / а тя си няма аларма/ аз това гледах. Едното Браво нямаше а на другото се виждаха отворчета. Веднага попитах за цена на плафона и с/у 10 лева си го свалих. Но ядец. Приемник нямаше. Просто не имало - като огледах тия отворчета се оказа че са съвсем плитки и недопробити. Но пък сега имам плафон в колата / не висят кабелите/.Тъй, че ако търсиш друг приемник внимавай да не си купиш втори плафон като мен. Ако имаш развитие пиши. А пък по въпроса за бирата, ако ги пуснем тия прочути аларми трябва да черпим целия форум. Румен.
                            МАРЕЯ 1.8 16V HLX 98
                            БРАВА 1.8 16V ELX 96

                            Коментар


                              #15
                              Румене, благодаря за съветите. Ценни са. Това, което си направил го прочетох преди ден два и днес мислих да те търся тук да разпитам. Моята идея за сега е да сваля само кутията на алармата, без приемника и т.н. За сега не мисля да я пробвам в извадено положение, защото трябва да свалям пиремника и т.н. оборудване. Аз съм уверен в моя случай, че ключовете излъчват, а приемника приема, защото след като отключа паметта на алармата, натисна и задържа бутончето на плафона, както е по инструкции, като натисна бутона на ключа, мигането спира и зеленото диодче светва постоянно. Това автоматично ми показва, че приемника и предавателя са изправни.Изводите и вариантите до които съм стигнал до момента са:1. Не се записва нов ключ в паметта, защото алармата е активирана.или2. Има проблем в самата аларма.Един колега с Браво е имал сходни на моите проблеми. Той ги е решил след като е сменил батерията на самата аларма (не на ключа) и 1-2 протекли елемента по платката. Моите намерения са същите.Ако след тази процедура не се оправи, ще мина на вариант да тествам с тестер алармата. Между другото аз тестер имам - Виза + кабели, обаче незнам дали това чудо може да тества алармите. Някакви идеи по въпроса?Иначе тестер за аларми съм открил за сега само в София - Ауто Италия. Това е последният ми вариант - ако не се справя сам тук в Пловдив ще запиша час и ще ида да ми я видят и оправят, евентуално.Между другото ако имаш ICQ или Skype, може да споделиш на лично съобщение или тук, за да улесним комуникацията.Поздрави,Airfan

                              Коментар

                              Working...
                              X