Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернаторът не зарежда!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алтернаторът не зарежда!

    Алтернаторът не зарежда, смених четките с релето, но продължава да няма зарядно напрежение на клемите на акумулатора. Алтернаторът е Magneti Marelli. Какъв може да е проблема?

    #2
    Здравей Светльо, ако си сменил четките и диодната плочка, и пак не зарежда, може да е от ротора и статора, което не е приятно понеже си е цифра. Тези неща сам ли си ги сменя или беше в сервиз??

    Коментар


      #3
      Ако искаш да си сигурен че алтернатора работи го пробвай "на сухо" - т.е. свален от колата (или на място): откачаш всички клеми от него, подаваш му маса на копуса и +12волта на подмагнитващата клема и като го завъртиш на ръка от + трябва да излиза ток - можеш да го установиш с мултимер. Ако работи виж кабелите и релето - друго няма.Ако не, а си сменил плочката - сори майна - най вероятно прекъснат статор или нещо плчката не е сложена добре.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        Алтернаторът ....

        Четките с плочката сам си ги сменях, снощи в "час-пик" в центъра в най-големия снеговалеж... Ама какво да се прави колата беше останала без грам ток. Но в крайна сметка я дръпнахме до вкъщи. Червеният (+) проводник го мерих - не е прекъснат от алтернатора до акумулатора. По-страшното е сега че стана и нещо на таблото (то е цифрово). Със зареден акумулатор, лявата част на таблото (скоростомерът, оборотомер,ниво на гориво,...) изобщо ги няма....Иначе колата си пали, обороти в норма, но таблото го няма....

        Коментар


          #5
          Митко, благодаря- сигурен бях че въпроса за таблото ще ти е в компетенцията. Предпазител няма изгорял. Ама виж за куплунга може да си прав. Може нещо да съм го пооткачил или намокрил (капака на колата беше отворен доста време, а валеше обилен сняг! Къде е този куплунг?

          Коментар


            #6
            А има ли някакъв куплунг откъм двигателя- да не съм нещо откачил, докато се борех в тъмното с алтернатора. Някаква връзка преди да влезе в таблото?

            Коментар


              #7
              И аз имах проблем с алтернатора, даже беше една от първите теми в новия форум. След като и аз сам си смених плочката, сега положението е следното: В повечето случаи си работи нормално, но примерно веднъж на 5 паленета не зарежда въобще. Освен, че меря напрежението, незареждането личи по лампата на ABSa и по шума в радиото. Открих, че се оправя след еднократно изфорсиране до около 4000 об мин. Не знам преди смяната на плочката дали е било същото.

              Коментар


                #8
                Yavor написа:
                Ако искаш да си сигурен че алтернатора работи го пробвай "на сухо" - т.е. свален от колата (или на място): откачаш всички клеми от него, подаваш му маса на копуса и +12волта на подмагнитващата клема и като го завъртиш на ръка от + трябва да излиза ток - можеш да го установиш с мултимер. Ако работи виж кабелите и релето - друго няма.Ако не, а си сменил плочката - сори майна - най вероятно прекъснат статор или нещо плчката не е сложена добре.
                Благодаря за помощта! Точно това беше проблема-липсата на това напрежение+12V на подмагнитващата клема (прекъснат проводник)! Задължен съм ти !!!

                Коментар

                Working...
                X