Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавка за почистване на двигател За или Против?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добавка за почистване на двигател За или Против?

    Предстои ми смяна на масло, има една добавка на Лики Моли за почистване на нагари в двигателя, слага се около 300-400 км. преди смяната на маслото, някой пробвал ли е и има ли ефект?
    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

    #2
    Да, пробвал съм тази добавка, но дали свърши работа, не мога да кажа, поне не навреди
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      НЕ! я слагай, не слагай и никаква друга!!!ПП. На запад автомобилите са изчислени, ако се движат с нормални масла да не дават нагар от масл до 1 млн. км....Ако не си ги навъртял- какъв бастун ти е влязъл в задника даслагаш почистващи масла, които са главно за ТИР- ове- за пробег над 800 000 км, след което се отлагат някои смолисти съединения по цилиндъра, но някои фирми го използват за реклама за чистене от нагари преди смяна на маслото- това е заблуда.Точка.Няма двигател под 500 000 км., който да се нуждае от такова почистване.Който има пари излишни и иска да си постави мотора на излишни надноминални режими на триене, разбираж се си е негова работа. :D
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        Горе-долу съм съгласен с колегата Kimi_Raikonen. Аз ползвах въпросната добавка, просто защото я получих като бонус към покупка.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Rokambol написа:
          Горе-долу съм съгласен с колегата Kimi_Raikonen. Аз ползвах въпросната добавка, просто защото я получих като бонус към покупка.
          И получи са мо нервен шум 5 мин. тракане на мотора кат на сухо- да ти скъса сърцета направо!за тия 5 мин. с добавката е изминал още към 80 и 100 000 км с нормално масло, което не"яде" лагерите тъй кат тази добавка.Ама както и да е... - то и производителите на лагери хляб трябва да ядат- а затова лансират универсалния модцификатор. :D :D :D , ама както и да е- на кой ли му пука- щом сме вече в ЕС- ще пазаруваме- нЕма лабаво! :D
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            Благодаря и на двама ви, ще си сменя само маслото и масления филтър.
            Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

            Коментар


              #7
              Ако държиш да направиш малко повече от проста смяна, можеш да ползваш масло за промиване на двигателя.Само толкова. И то ако ти е първа смяна ( нов внос ) или минаваш от полусинтетика към синтетика...Няма смисъл да се прави при всяка смяна промивка.За тези добавки съм съгласен с колегите - бягай далеч от тях.Тъпото е че навсякъде само тях предлагат. Май е модерно.При последната смяна видях доста трудности докато намеря промивно масло...
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                А представяш ли се като промиеш двигателя и почне да гори масалце и пропушва повечко.Аз нещо такова знам(ама това само за стари автомобили)
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  #9
                  MartoModev написа:
                  А представяш ли се като промиеш двигателя и почне да гори масалце и пропушва повечко.Аз нещо такова знам(ама това само за стари автомобили)
                  Тцъ.В промивното масло няма такива активни разтварящи съставки както в онези флакончета.Просто рядко масло.Едно време ползвахме трансформаторно масло - такова имаше по заводите в изобилие.То нищо чудно и сега това вътре в тубата да е такова
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Esper написа:
                    MartoModev написа:
                    А представяш ли се като промиеш двигателя и почне да гори масалце и пропушва повечко.Аз нещо такова знам(ама това само за стари автомобили)
                    Тцъ.В промивното масло няма такива активни разтварящи съставки както в онези флакончета.Просто рядко масло.Едно време ползвахме трансформаторно масло - такова имаше по заводите в изобилие.То нищо чудно и сега това вътре в тубата да е такова
                    Може :D
                    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                    Коментар


                      #11
                      Също колега в често задавани въпроси има тема да разбереш как ти работи двигателя по свещите.Прегледай я . Ако нямаш оплаквания от работата на мотора не виждам защо се занимаваш с шашкании.

                      Коментар


                        #12
                        Утре ще си закупя маслото за което говори Esper и след около 400 км ще се случи промивка на двигателя, и наливане на ново масло. Ще налея турбодизел 10/40. Колата работи добре с него.

                        Коментар


                          #13
                          Бащата взе сузуки балено 1,6 и какво му щукнало и на него да сложи такава добавка. На тихи обороти не се чува но като се изреже се чува яко нещо гадно като звук но труден за определяне като характер. Може и лагери да са ама може и от добавката да е . Казват че покачвала налягането на маслото. Не знам дали е така, ама ако искаш да разбереш - пробвай. Лично аз съм за - прочистване с трансформаторно масло или някакво друго ако намериш.
                          Fiat Palio Weekend TD70
                          ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

                          Коментар


                            #14
                            Мисля, че се казваше "вретенно" масло и се ползва веднъж на 3-4 смени.
                            Fiat Marea 1.8i 16V
                            Fiat Tipo 1.4i 8V
                            Fiat Punto 1.6i 8V
                            www.italauto-bg.net/forum/

                            Коментар


                              #15
                              Лично аз не виждам какво има да му се промива на двигателя, най-много да се получи теч вследствие отмиването. Аз лично съм патил и не смятам да правя никога повече тази процедура. Никакво промиване, никакви добавки, никакви шитни. Масло, филтър, гориво. Това е IMHO.

                              Коментар

                              Working...
                              X