Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за прохода "Хаинбоаз"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за прохода "Хаинбоаз"

    Въпроса ми е дали ще бъде отворен както чувам на 1 ноември!?Надявам се на колегите от ВТ и тези които често пътуват, ако имат инфо да споделят!
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    #2
    Ще споделя ама къде началото на декември като се прибера жив и здрав.Ако го направят по същия начин както южната страна евала.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Аз чух, че на 15-ти щели да го отварят, сега били пускали само коли без тирове.. Това го чух от несигурен източник Гледай сутрин "Тази сутрин" по бТВ и майор Костов трябва да каже за Хаинбоаз...

      Коментар


        #4
        Е това е идеално, и аз съм с лека кола.Проблема е такъв, че ще пътувам до Ямбол в Петък рано сутрин и ми се искаше да знам дали мога да мина през Хаинбоаз!Ако не, остава пътя през Котел който е добър или през Елена!За през Елена нямам представа как е пътя но е по - кратък маршрута, за през Котел е добре ма км повечко!Сутрин няма как да гледам БТВ но ще опитам да се информирам, coolboby ако по някакъв начин разбереш дали може да се мине през прохода ще почерпя все пак сме от един край и може да се видим
        now. BMW E39 523i '98 170hp
        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

        Коментар


          #5
          http://www.uab.org/roads/index.html това не ти ли върши работа
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Върши и то доста добра работа......и кво стана през Котел май ше бегамБлагодаря колеги за отзивчивостта!
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #7
              Най-добре е през Елена - Стара река - Сливен - Ямбол, аз редовно минавам оттам, защото жена ми е от южна България. Пътят е живописен, има само един участък от 11 километра, който е по-тесен, но точно затова засега не се осмеляват много ТИР-ове и изобщо камиони да минават оттам.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Най-накрая колега който е пътувал по търсения от мен маршрутп.с.Жив и здрав sugarboy
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #9
                  Личи си къде могат да ти помогнат колегите.В нашия форум май е по добре отколкото в другия тук имаш 7 отговора а там 0.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Да добавя само малко подробности. Велико Търново - Елена нямаш никакъв проблем. От разклона за Златарица до Елена само внимаваш, защото пътят е малко тесен и попаднеш ли зад камион или автобус, трудно ще изпревариш, особено както е в твоя случай да не познаваш пътя. В Елена минаваш ЖП линията, по която отдавна не минава влак, следва малко права отсечка и от лявата страна на пътя - бензиностанция. След нея наляво е разклонът за Сливен. Хващаш го и почва планинският участък. Първо е село Марян - няма проблеми. Следват селата Константин и Майско, които са преобладаващо цигански и с лош асфалт. Карай внимателно, защото особено в Майско гледат на автомобилите като на луноходи и цигани и кучета са насядали насред пътя в някои случаи, без да очакват, че превозно средство ще ги изненада. След Майско започва сливенският участък, който е и с по-хубав асфалт. Стигаш до Стара река. Оттам започва споменатият 11-километров тесен участък , който минава през сечища, има завойчета и е само изкачване. На един от тези завои има и по-голяма дупка, която е добре да избегнеш. Стигнеш ли превала, спускането е с по-широк път и няма проблеми. До Сливен минаваш през Качулка и Бяла. Там, още в началото, трябва да внимаваш, защото пътят ти продължава с остър завой наляво. Има табели, но самият аз винаги в последния момент успявам да го уцеля, въпреки че познавам пътя и съм подготвен за завоя. Оттам има едно изкачване с остър, почти 360 градуса завой и следва продължително спускане към Сливен, на което едно време Ричард Груев казваше "серпентините на сливенския Балкан". На входа на Сливен има бензиностанция "Лукойл", която е на едно кръстовище. Спираш на кръстовището и пътят за теб е точно насреща една тясна уличка. Влизаш оттам и скоро стигаш на едно широко кръстовище, през което цепиш направо, за да влезеш в еднопосочен път. Изобщо цялото ти минаване през Сливен е само направо - едно кръстовище и два светофара, ако работят, но повтарям - от влизането до излизането от Сливен - само направо. И вече оттам до Ямбол пътят е песен. Успех! То и лек пътепис се получи, но се надявам и на други хора да съм бил полезен.
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      Личи си къде могат да ти помогнат колегите.В нашия форум май е по добре отколкото в другия тук имаш 7 отговора а там 0.
                      Без да засягам някой, какво значение има къде съм писал!?Имаше такава тема пусната скоро колега Tornado!Всеки има право да пише където си иска...нали така, или не ви харесва ,че има потребители като мен да пишат и в двата форума!?Айде стига с тва натякване кой къде пише......вземете пораснете бе колеги..стига с тая омраза вече!Кво да взема да спра да пиша ли ...ми тва е най-малкия проблем.....там поне никои не ме е подбутвал ЩО пиша и в другия форум...нямам думи!Sugarboy благодаря ти отново, вече карта не ми трябва
                      now. BMW E39 523i '98 170hp
                      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                      Коментар


                        #12
                        sugarboy написа:
                        Да добавя само малко подробности. Велико Търново - Елена нямаш никакъв проблем. От разклона за Златарица до Елена само внимаваш, защото пътят е малко тесен и попаднеш ли зад камион или автобус, трудно ще изпревариш, особено както е в твоя случай да не познаваш пътя. В Елена минаваш ЖП линията, по която отдавна не минава влак, следва малко права отсечка и от лявата страна на пътя - бензиностанция. След нея наляво е разклонът за Сливен. Хващаш го и почва планинският участък. Първо е село Марян - няма проблеми. Следват селата Константин и Майско, които са преобладаващо цигански и с лош асфалт. Карай внимателно, защото особено в Майско гледат на автомобилите като на луноходи и цигани и кучета са насядали насред пътя в някои случаи, без да очакват, че превозно средство ще ги изненада. След Майско започва сливенският участък, който е и с по-хубав асфалт. Стигаш до Стара река. Оттам започва споменатият 11-километров тесен участък , който минава през сечища, има завойчета и е само изкачване. На един от тези завои има и по-голяма дупка, която е добре да избегнеш. Стигнеш ли превала, спускането е с по-широк път и няма проблеми. До Сливен минаваш през Качулка и Бяла. Там, още в началото, трябва да внимаваш, защото пътят ти продължава с остър завой наляво. Има табели, но самият аз винаги в последния момент успявам да го уцеля, въпреки че познавам пътя и съм подготвен за завоя. Оттам има едно изкачване с остър, почти 360 градуса завой и следва продължително спускане към Сливен, на което едно време Ричард Груев казваше "серпентините на сливенския Балкан". На входа на Сливен има бензиностанция "Лукойл", която е на едно кръстовище. Спираш на кръстовището и пътят за теб е точно насреща една тясна уличка. Влизаш оттам и скоро стигаш на едно широко кръстовище, през което цепиш направо, за да влезеш в еднопосочен път. Изобщо цялото ти минаване през Сливен е само направо - едно кръстовище и два светофара, ако работят, но повтарям - от влизането до излизането от Сливен - само направо. И вече оттам до Ямбол пътят е песен. Успех! То и лек пътепис се получи, но се надявам и на други хора да съм бил полезен.
                        А като км колко е разстоянието от ВТ до Ямбол,през описания маршрут да си направя сметка кога да тръгна да стигна в уречения час
                        now. BMW E39 523i '98 170hp
                        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                        Коментар


                          #13
                          Разстоянието е 124 км. и се предполага ако нямаш проблеми да изминеш за 2 часа и 48 минути ако спазваш правилника разбира се.Справка файла по долу.
                          Прикачени файлове
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Tornado написа:
                            Разстоянието е 124 км. и се предполага ако нямаш проблеми да изминеш за 2 часа и 48 минути ако спазваш правилника разбира се.Справка файла по долу.
                            Благодаря и вече 100% тръгвам без карта
                            now. BMW E39 523i '98 170hp
                            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                            Коментар


                              #15
                              dimmX написа:
                              Tornado написа:
                              Разстоянието е 124 км. и се предполага ако нямаш проблеми да изминеш за 2 часа и 48 минути ако спазваш правилника разбира се.Справка файла по долу.
                              Благодаря и вече 100% тръгвам без карта
                              Е тя картата си е аксесоар към автомобила няма нищо лошо да има една в автомобила.Пожелавам ти лек път и имай в предвид ,че вече е зимен период има листа по настилката малко по внимателно шофирай.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X