Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се сменя носач?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се сменя носач?

    Здравейте на всички, въпроса ми е някой може ли да ми каже има ли някаква последователност при смяната на преден носач на фиат мареа 1.6, 103 к.с и ако може да опише как става смяната, че мисля да си го сменям сам, но ще е добре да съм подготвен предварително за трудностите и колко време отнема тази процедура долу-горе.
    FIAT MAREA 1,6 16V

    #2
    Ми сам ще ти е малко трудно, а и ако мислиш да го направиш пред вас на крика ще е адски трудно.Иначе последователноста е следната , отакчаш биелетката, после шарнира и двата тампона на носача. Кофтито е, че като слагаш новия носач трябва да нацелиш отворите на тампоните на носача там е кофтито. Трябва да се натисне носача отдолу за да се изравнят резбите, иначе ще захване на криво болта и ще размаже резбата...
    Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
    IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
    1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
    2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

    Коментар


      #3
      Елементарно правил съм го и на тротоара преда входа. Това с нацелването на резбите е въпрос на усет.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Благодаря за бързия отговор, ами ще видя какво ще направя, дано да стане най-много да разваля тези резби, а в случай, че стане така нов носач ли ще трябва или само тампони нови?
        FIAT MAREA 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Смяната на носача е между 10 и 20лева най-много.Сам прецени дали си струва разправията.

          Коментар


            #6
            Моя въпрос не е точно по темата, но все пак ще попитам тук за да не пускам нова тема.След смяна на носач трябва ли да се ходи на реглаж на предницата?
            Fiat Marea 1.8/16v '96 HLX
            Български газов инжекцион - Бардолини

            Коментар


              #7
              Носача си е със същите размери като предишният,така че няма как да промени нещо по предницата,тя ще си е същата както преди смяната му,само няма да хлопа от носача.п.п. Само дето не си споменал каква е колата де.

              Коментар


                #8
                Ние 2 часа долу пред гаража не можем да сменим тампоните на биалетката, така че по-добре на сервиз. Като се закучи работата и не ще и не ще. С хиляда зора откачихме носача от страната със шарнира, беше ръждясал болта и няма избиване, WD-40 му пръскахме и не ще.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  spark написа:
                  Ние 2 часа долу пред гаража не можем да сменим тампоните на биалетката, така че по-добре на сервиз. Като се закучи работата и не ще и не ще. С хиляда зора откачихме носача от страната със шарнира, беше ръждясал болта и няма избиване, WD-40 му пръскахме и не ще.
                  Понякога и така става като се закучи отиват някоко часа и много е важно да измислиш най правилния начин за извършване на операцията.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    spark написа:
                    Ние 2 часа долу пред гаража не можем да сменим тампоните на биалетката, така че по-добре на сервиз. Като се закучи работата и не ще и не ще. С хиляда зора откачихме носача от страната със шарнира, беше ръждясал болта и няма избиване, WD-40 му пръскахме и не ще.
                    и аз първия път като сменях биалетка се гърчих 2 часа, ама докато и хванеш цаката както с всяко нещо. вече за 30 мин сменям и 2-те биалети. прави се в крикове и няма нужда да махаш шарнира
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Вервай ми биалетката на 1.4 без да падне носача откъм шарнира не излиза по никакъв начин И ние бяхме с 3 крика, ама по закона на Мърфи...
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        spark написа:
                        Вервай ми биалетката на 1.4 без да падне носача откъм шарнира не излиза по никакъв начин И ние бяхме с 3 крика, ама по закона на Мърфи...
                        Ако е това изпълнение от снимката на стаблизиращата щанга с биалетките ако повдигнеш цялата предница от змеята и развиеш и от двете страни биалетките стабилизиращата щанга ще се върти около оста си нагоре надолу както си искаш.Тогава не виждам какъв е проблема.Но ако се мъчиш да преодолееш нейното усукване като е захваната от едната страна не виждам как ще стане.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          На едно Пунто (около 96-та година) колко време му изкарват носачите след смяна? Колко често се сменят носачи на Фиат и има ли много случаи да се счупят на път? Може ли това да се предотврати, ако се сменят например на определен брой километри, например както се сменя ангренажен ремък и масло?

                          Коментар


                            #14
                            колега ти ко мислиш, че фиат е една кола дето се разпада и ние със сетни усилия едва успяваме да я задържим цяла и не я мием, че като падне калта ще паднат и калниците ли? всичко си "изплаква" преди да се счупи, добре е да можеш да чуваш
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              @Tornado: Е, да аз сменях тампоните на биалетката само отляво
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X