Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Куриоз, две коли за малко да си даваме ток 1 на друга

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Куриоз, две коли за малко да си даваме ток 1 на друга

    Качвам се снощи в колата, 2 часа след като паркирах, давам контакт, старт.... и всичко изгасна, табло, светлинки, километража на 0, радиото на 0, таблото - дискотека. А малко преди това си качих всички инструменти дома. Нямам ключе 10-ка, нямам нищо. звъна на 1 приятел който запали 10 секунди преди мен на същото място, и му викам "идвай тука давай ток че някъде имам хлабава връзка, и не мога да завърта стартера" и тоя идва, ама после се сетих че за какво ми е ток, като нямам връзка с акумулатора. та идва този и застава в позиция за даване на ток, светва фарове на изгасен двг, и ми свети. аз свалих клемите от акумулатора, поизчистих ги колкото можах, толкова окис имаше че ми стана жал. а като сменях акумулатора, казах на онзи "я ми изчисти клемите, че ше бера ядове" - "ааа няма проблеми, няма да се притесняваш"... монтирах ги поизчистените клеми и запали като по учебник. Викам му на моя човек "айде да тръгваме, и се чакаме пред нас, както се бяхме разбрали" - "добре" и тръгва човека да върти и хоп! - няма никой! за 10 минути светене на къси, акумулатора му почти издъхна. Наложи се след като го извиках да ми дава ток, всъщност аз да му дам. утре ще си взима акумулатор човека, кво да се прави.утре като взема контактния спрей да пръскам връзките на фаровете, ще мина навсякъде докъдето стигна - клеми, меми, бушони, всичко! най-неприятно е да не можеш да отстраниш елементрарен проблем, защото нямаш инструменти, а не че не знаеш как.
Working...
X