Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Контузих си малкото пръстче с волана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Контузих си малкото пръстче с волана

    Снощи като беше мокър асфалта - в едно малко завойче (където почти никога няма коли) с около 20 км/ч дръпнах ръчната и много готино завъртях колата, но докато контрирах с волана малкото ми пръстче на лявата ръка попадна където не трябва и много хубаво го извих ... нищо му няма - до 2-3 дни ще се оправи, не ме боли, но като го притисна се усеща, че е имало нещо много смешно ми става като се замислих по какъв начин съм го контузил (може би да го нарека навехнал) - доста ме заболя в началото, но след 2-3 минути вече не се усещаше болка ...на някой случвало ли му се е нещо подобно ? :D

    #2
    И аз обичам да дърпам ръчната като е безопасно, но досега не ми се е случвало! :D
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      В моя град точно един завой взимам с ръчна ( когато няма коли де ... ).Обратен завой,много тарикатско става, обаче не съм се контузвал още :D ( А пък и дано, ако се контузя, да е само малкото пръстче)

      Коментар


        #4
        Ами за тъпите контузии...На Бравата ми имаше супер готини спирачки. Много меки. Решавам да видя дали наистина са толкова меки, като се наведа и леко със пръст да натисна педала на спирачките и да видя колко усилие е необходимо за да спре колата.Ами навеждам се търся с ръка педала на спирачката и го намирам. Натиснах го и колата както си караше с около 10-15 км/ч закова на място и аз захапах волана. Да ама между зъбите ми и волана се озова и джуката, така, че картината с тъпата контузия да стане максимално красива Хахаха за сега водя по тъпа контузия
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Nino написа:
          Идиотите никога не свършват...за съжаление!
          Цитат от друга тема! Нищо лично, просто факт!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Снощи на дъжда разбрах, че пунтото спира добре и на дъжд ... един приятел от задната седалка замалко да дойде при мен стана жълто като наближавах светофара и аз реших, че от скромните 60 км/ч ще мога да спра за 20-тина метра ... е спрях

            Коментар


              #7
              Возим се ние в на един приятел бавареца - 525 TDS ABS, предни задни дискове .. абе спира за норматив . Педала на спирачките е супер чувствителен - не дава да го докоснеш ... нямаше какво да правим и ни доскуча, овързахме се всички с коланите, само той - "героя" седи без колан и му викам: айде на бас, че не можеш да натиснеш спирачките с левия крак и да спре плавно :P .... тъпака се върза и натисна педала с левия крак ....разби си носа във волана :D голям смях беше
              Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
              части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
              части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
              тел. 0883437022

              Коментар


                #8
                Rezko написа:
                Возим се ние в на един приятел бавареца - 525 TDS ABS, предни задни дискове .. абе спира за норматив . Педала на спирачките е супер чувствителен - не дава да го докоснеш ... нямаше какво да правим и ни доскуча, овързахме се всички с коланите, само той - "героя" седи без колан и му викам: айде на бас, че не можеш да натиснеш спирачките с левия крак и да спре плавно :P .... тъпака се върза и натисна педала с левия крак ....разби си носа във волана :D голям смях беше
                ха ха ха ха ... когато се учех да спирам с левия крак първите пъти и аз бях така, но с колан Изключвам от скорост и спирам нацяло Учех се на чинкуечентото и с пунтото не го мога, но и без това няма смисъл Тук дори heel-n-toe не мога да направя - няма място и педалите са на различни нива :D

                Коментар


                  #9
                  Преди 2-3 години,снежна декемврийска вечер около 23ч.Карам служебен Голф с разпадащо се окачване,цигарите си ги държа по навик зад волана,между уредите и волана.Нямам точен спомен къде беше,но пътя правеше плавен и продължителен ляв завой,та на пика на завоя решавам,че ми се пуши и бъркам през волана за цигари и запалка В същото време предна лява попада в някаква яма,котарката подскача и при падането ми изтръгва волана от ръката и всячески се опитва да изправи предните колела.Тъпата ми реакция-със сила изтръгвам ръката си и скачам с двата крака на спирачките!Резултатът-Голф-пумпал,Голф-мантинелоубиец,посаден на леви врати Голф в крайпътна канавка,раздробена китка и очукан и полуудушен шофер от калпави колани!Та от тогава все там си държа цигарите а волана на Пунтото е малъъъъъък!
                  Fiat Punto 1.1 6Speed

                  Коментар


                    #10
                    Това с контузията на пръстчето и аз го направих днес, само че беше с един Симбол. Управлението на радиото е сложено зад волана отдясно, където са чистачките, оставено е много малко разстояние м/у него и самия волан и при десен завой, ако си си сложил небрежно ръчицата върху средната част, там където е лепната емблемата, определено оставаш без пръстче, защипано някъде там :D
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
                    Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
                    Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

                    Коментар


                      #11
                      kiler_4o написа:
                      педалите са на различни нива :D
                      По принцип всички педали трябва да са на едно ниво!Ейй вчера как завъртях пак! Леко мокро и на новоасвалтираната улица... кеффф!! :Д
                      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                      Коментар


                        #12
                        Rezko написа:
                        Возим се ние в на един приятел бавареца - 525 TDS ABS, предни задни дискове .. абе спира за норматив . Педала на спирачките е супер чувствителен - не дава да го докоснеш ... нямаше какво да правим и ни доскуча, овързахме се всички с коланите, само той - "героя" седи без колан и му викам: айде на бас, че не можеш да натиснеш спирачките с левия крак и да спре плавно :P .... тъпака се върза и натисна педала с левия крак ....разби си носа във волана :D голям смях беше
                        От твоя приятел не става състезател за F1. :D :D :D
                        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                        Коментар


                          #13
                          Executer написа:
                          kiler_4o написа:
                          педалите са на различни нива :D
                          По принцип всички педали трябва да са на едно ниво!Ейй вчера как завъртях пак! Леко мокро и на новоасвалтираната улица... кеффф!! :Д
                          днес на мокрите павета направо си запалих гумите на първа ... колата стои, обаче на 5000 оборота в минута при пуснат съединител и доста шум от гумите :D После на един завой леко ръчна .... но това бяха единствените работи, които съм правил със зимните гуми, че тях много си ги пазя ...

                          Коментар

                          Working...
                          X