Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко км\час сте вдигали с Фиатките?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко км\час сте вдигали с Фиатките?

    Я да спретнем едно разискване по тая тема! Ясно е, че не караме Ламборджинита, и няма да покажем кой знае какви рекорди, ама ей така - за инфото, ще бъде интересно. Моят "рекорд" - 175-176, на магистралата от Чирпан посока Пловдив. Можеше и още, но ускоряваше бавно и не исках да рискувам с катаджии Беше на 5000-5200 оборота. Това на газ, на бензин не съм я пробвал. Все пак съм 1.4 карбуратор, смилете се над мен и не ми се подигравайте много Напролет ще постегна окачването, и ще я тествам на бензин. Междудругото, дигиталните табла имат ли отклонение в показанието на скоростомера?

    #2
    Малко ме е срам за годините ми, но ... Това е с Ланчата....

    Коментар


      #3
      Правил 160 км/ч на магистралата, но предпочитам да го давам по-кротко
      Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
      Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
      Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
      Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

      Търси се..

      Коментар


        #4
        Аз все още не мога да сепохваля с висока скорост. От скоро имам Темпрата (има няма месец и половина), а предницата й е разтракана и все още не съм я стегнал. Въпреки това на пътя Бургас-Сливен вдигнах 150 веднъж, след което жена ми се сърди цял ден. Много я е страх милата.За постигането на личен рекорд е много важно жена ми да не е в колата :D и да си оправя предницата. Това скоро ще стане и тогава ще пиша пак. Усещам че колата може много, но с тази предница не смея. А има доста неща за смяна - шарнири (с носачите), амортисьори... все пари.

        Коментар


          #5
          Големи

          ГОлеми бързаци има тука бре.... бах ма ма му много от високо сте ги ударилитези скорости аз май нема да се фаля 170 с празна кола пълен резервоар в отсечката след Кристал след перник, по нанадолното(въпроса е че никога преди и след това не съм карал с над 130(и то само по магистрала лятно време) просто си е мъка вътре се чува рев. увствам се все една след малко от кулата ще дадат разрешение за излитане и някакси въображението все ме тегли към трагичен край с малка статийка на последната страница на нощен труд

          Коментар


            #6
            Моето лично фиатче неще при никакви условия да вдига на 5-та повече от 170 - мисля че има някакво ограничение на максималните обороти на тоз мотор - вдига ги доста бързо и просто спира да ускорява - ако имате такива наблюдения пишете.Имах една Мазда 323 1,6и. ТУРБО (140к.с. сапунерка) - с нея 215 ама почти се отделих а с КРОМАТА на баща ми (2,0 и.е. 125кс докато още беше по-нова и само на бензин) - 210км/ч - и много добре се държеше - все пак голяма кола е - ама сега на 17г. е и с нея повече от 120 не вдигам щото няма един амортисьор като хората.Иначе личния ми рекорд със служебна кола е 225км/ч ама си е сташничко. За скорости над 180 трябва да си задължително със супер кола - някой голям Мецедес или БМВ - те са с пригодени за тези скорости шасита (но да не забравяме че това си е подпис за небето)
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              145 км.ч. уно 1.0 файер на бензин.
              Който нищо не го боли и няма никакви проблеми,значи не е ЖИВ!!!

              Коментар


                #8
                160км/ч като на 130 ми влезе в резонанс защото гумите ми са със шпилки но не си изнасям гумите повече от колкото са в момента. след 130 си се оправи ама понеже не съм свикнал и пътя ми се виждаше много тесен

                Коментар


                  #9
                  199 с двувалка 1.6. Двойка отпред не можах да покажа щото баира свърши.
                  Tipo DGT, 1.6 DOHC

                  Коментар


                    #10
                    160

                    160-реални и то на равно ей с тоя ретро фиат..:

                    Коментар


                      #11
                      и с този

                      И 155 с тази 45-ца

                      Коментар


                        #12
                        Здравейте на всички!Включих се в темата, защото съм в опозиция на това, че жените не си падат по високите скорости! Аз лично съм карала само веднъж с 145 на Варненската магистрала и колата си се държеше много прилично - просто мен ме достраша да вдигам повече. Но когато кара някой на когото имам доверие като шофьор (като например приятеля ми) високата скорост ми е голяма тръпка! Но ще оставя на него той сам да пише за личните си рекорди.
                        TEMPRA 1.6 i.e. S

                        Коментар


                          #13
                          В поткрепа на Z

                          Това лято на магистралата за Варна - 165 на равното и толкова - опря педала в тенекето ... а след това по наклона 195 ... и наклона свърши а и мен малко си ме достраша да си призная .... и наистина колицата си се държа много добре .....
                          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                          Коментар


                            #14
                            Ами отскоро покарвам на баща ми Croma 2.0/16v двувалка 137к.с и си пълни километража до 220 и продължава да ускорява още но не знам точно колко.Чувството е страхотно и чувстваш известна сигурност в колата особено нищо като не трака или хлопа.

                            Коментар


                              #15
                              Ето и моят отговор...поради само 17-те ми години няма да ви казвам колко е максималната вдигната от мен скорост! Само мога да загатна около 130км/ч!!! :D Въпреки това с бащата на път за Варна километражът беше ударил 170км/ч и бащата вика:"Гледай ми крака-все едно съм сложил тухла на газта!!!" Ако беше 1км/ч+ колата щеше да се разпадне,хаха! А самата кола - Ритмо 75 ’84 !!!

                              www.bmwpower-bg.net

                              Коментар

                              Working...
                              X