Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимално място и размер на газовата бутилка за Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Оптимално място и размер на газовата бутилка за Типо

    Привет на всички клубари! От доста време чета материалите на форума, но едва сега се реших да направя първото си включване... Както и да е. Много ме интересува мнението на собствениците на ФИАТ относно това къде да се разположи точно газовата бутилка и каква да е формата и размерът и. Аз самият имам Типо, 1,4 моноинжекцион, 1995 г. и вече сериозно се замислих за слагане на газова уредба. При това впечатленията ми за моя автомобил са отлични относно купето му - то е с великолепна функционалност и е просто универсално. В този ред на мисли ми е ясно, че разполагането на една газова бутилка малко или много ще повлияе на всичко това. Въпросът е в минимална степен да се повлияе на функционалността. В тази връзка с нетърпение чакам мненията на всички, минали по този път. А тези, които ползват бутилка тип "резервно гума", моля да споделят къде са намерили място за нея... Защото според мен тя съвсем не е безполезна.
    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

    #2
    На две места, където попитах за монтаж на газова, хората ми препоръчаха 40 литрова бутилка, разположена надлъжно на оста на а-ла, зад малката облегалка.Предполагам и това е най доброто място, но всеки си знае.М/у другото никой не ми препоръча бутилка на местото на рез гумата, не знам защо
    Пауър из нотинг уитаут гума
    Cinq 16v , Delta 1 2.0

    Коментар


      #3
      bobi_m написа:
      На две места, където попитах за монтаж на газова, хората ми препоръчаха 40 литрова бутилка, разположена надлъжно на оста на а-ла, зад малката облегалка.Предполагам и това е най доброто място, но всеки си знае.М/у другото никой не ми препоръча бутилка на местото на рез гумата, не знам защо
      защото няма място за резервна а иначе 30-40 литра буренце или пура

      Коментар


        #4
        Аз съм с 30 литрова бутилка разположена отдясно в багажника, надлъжно, залепена за облегалката на седалката и десния подкалник с изведено външно зареждане на десния калник. Така прецених че най добре запазвам функционалноста на падащата задна седалка - мога да си качвам дълги неща без да ми пречи бутилката , а навътре я сложихме за да избегна рисковете от удар отзад.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Re: Оптимално място и размер на газовата бутилка за Типо

          stivst написа:
          къде да се разположи точно газовата бутилка и каква да е формата и размерът и
          АМи ... според мен няма смисъл от голяма бутилка - 30/35 л. мисля че ще ти е достатъчна ... а за мястото и размера - най удобно в сервиза където ще ти я слагат или в магазина където ще си я купуваш - просто примери различни модели и ги сложи на различни места .... но не препоръчвам да си дупчиш калника - по добре на бронята да ти е зареждачката ...
          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

          Коментар


            #6
            Yavor написа:
            Аз съм с 30 литрова бутилка разположена отдясно в багажника, надлъжно, залепена за облегалката на седалката и десния подкалник с изведено външно зареждане на десния калник. Така прецених че най добре запазвам функционалноста на падащата задна седалка - мога да си качвам дълги неща без да ми пречи бутилката , а навътре я сложихме за да избегна рисковете от удар отзад.
            И аз така - 30 литра буренце надлъжно от дясно зад малката облегалка. Обаче понеже калника бил двоен !!! не знам какво трябва да значи това, изведоха зареждането на бронята отдясно.Така поставената бутилка не мисля, че пречи толкова много.От долу на купето има свободни държачи за тръбичките на газта. Не знам защо са толкова много.Което ме навява на един офтопик въпрос - Защо бензинопроводите са три?
            Tipo 1.6 [149C2046]

            Коментар


              #7
              Много благодаря на всички, които ми отговарят!Наистина, убеждавам се, че мненията ви са абсолютно меродавни! Безсъмнено мястото зад малката седалка, надлъжно, като че ли е оптимално... Така голямата задна седалка ще може да се сваля с цел транспорт от време на време на по-обемисти предмети. Това за мен никак не е маловажно. Така например преди известно време без никакви проблеми си докарах от съседен град новата ни автоматична пералня. От магазина дори на шега предложиха да ми натоварят още една :D Имало още много място! Ама това си е живата истина. Например ако бях с някакъв "седан" нямаше да се оправя... Още веднъж благодарности, колеги по автомобил и форум! Ако някои имат по-различно мнение - пишете! Нали човек се учи, докато е жив?
              FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
              FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

              Коментар


                #8
                Аз съм Tempra SW, бутилката(40 л, събира 35 л газ) е на мястото на рез. гума. Определено ми се струва най-добрия вариант. Рез. гума съм я закрепил отстрани с едни ластици. Така имам и резервна гума и багажника ми е абсолютно празен. :D

                Коментар


                  #9
                  Uho написа:
                  Аз съм Tempra SW, бутилката(40 л, събира 35 л газ) е на мястото на рез. гума. Определено ми се струва най-добрия вариант. Рез. гума съм я закрепил отстрани с едни ластици. Така имам и резервна гума и багажника ми е абсолютно празен. :D
                  аз съм със същата кола и със същата бутилка разликата при мен е че си има отделно място/оригинално/за резервната гума /от малките/ която дори не се вижда което е супер и според мен тази бутилка е най добрия вариянт защото ако ти се наложи да качваш обемисти предмети бутилката няма да ти пречи а резервната гума може да си я сложиш където си искаш докато си свършиш работата лошото е че тази бутилка е по скъпа
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Според мен най-доброто място за бутилката е на мястото на резервната гума. Като сложиш едно "буренце" от най-малко 30литра и 1/3 от багажника ти "заминава", а той и без това не е голям. Аз също мисля от три месеца за газова. То не, че не мисля, ами не мога да събера пари. Обикновено газаджийте предлагат обикновените бутилки. Тези тип резервна гуми им идват скъпи. Лично аз като ходих да питам за моето Типо ми казаха цена от 80 лв. за бутилка тип резервна гума. Внасяли ги от Турция и затова били толкова скъпи. Аз обаче съм се ориентирал към фирма "Олимпик" - Велико Търново. Там произвеждат и предлагат голяма гама от размери бутилки тип резервна гума. Има 13 и 14 цола. Дори са показани в страницата им в Интернет http://olimpic.hit.bg/bg/indexbg.htm Е вярно е че ще трябва да си носиш гумата отделно (при мене е с по-малък размер), но всичко си има цена.
                    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте,Когато си слагах газовата система, сложих бутилката надлъжно от дясно - 30 литра. Не, че не пречи, но се ядва. След време стана един инцидент - удариха ме отзад с около 50 - 60 км/час - просто онзи тиквеник блеше докато кара. След като я закарах на тенекиджията, човека беше много учуден, как при такъв удар заницата е с малко поражения - спукана броня, подкалник, ауспуха беше изкривен и стопа беше счупен. Оказа се, че резервната гума беше обрала по-голямата част от удара - тенекията се беше нагънала покрай гумата и толкова! А представяте ли си ако там имаше газова бутилка какво можеше да стане?За това трябва да се избягват газовите бутилки тип "резервана гума". За сметка на големия багажник не трябва да има компромис със сигурността! Поне според мен!Поздрави!
                      Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                      Коментар


                        #12
                        Forsaken написа:
                        Здравейте,Когато си слагах газовата система, сложих бутилката надлъжно от дясно - 30 литра. Не, че не пречи, но се ядва. След време стана един инцидент - удариха ме отзад с около 50 - 60 км/час - просто онзи тиквеник блеше докато кара. След като я закарах на тенекиджията, човека беше много учуден, как при такъв удар заницата е с малко поражения - спукана броня, подкалник, ауспуха беше изкривен и стопа беше счупен. Оказа се, че резервната гума беше обрала по-голямата част от удара - тенекията се беше нагънала покрай гумата и толкова! А представяте ли си ако там имаше газова бутилка какво можеше да стане?За това трябва да се избягват газовите бутилки тип "резервана гума". За сметка на големия багажник не трябва да има компромис със сигурността! Поне според мен!Поздрави!
                        Колега Forsaken, ако от удар по колата ти се пръсне и/или гръмне бутилката, независимо къде се намира, то той би трябвало да е толкова силен, че и на теб и на тези в другата кола вече ще ви е все едно(говоря за изправна бутилка).

                        Коментар


                          #13
                          Uho написа:
                          Forsaken написа:
                          Здравейте,Когато си слагах газовата система, сложих бутилката надлъжно от дясно - 30 литра. Не, че не пречи, но се ядва. След време стана един инцидент - удариха ме отзад с около 50 - 60 км/час - просто онзи тиквеник блеше докато кара. След като я закарах на тенекиджията, човека беше много учуден, как при такъв удар заницата е с малко поражения - спукана броня, подкалник, ауспуха беше изкривен и стопа беше счупен. Оказа се, че резервната гума беше обрала по-голямата част от удара - тенекията се беше нагънала покрай гумата и толкова! А представяте ли си ако там имаше газова бутилка какво можеше да стане?За това трябва да се избягват газовите бутилки тип "резервана гума". За сметка на големия багажник не трябва да има компромис със сигурността! Поне според мен!Поздрави!
                          Колега Forsaken, ако от удар по колата ти се пръсне и/или гръмне бутилката, независимо къде се намира, то той би трябвало да е толкова силен, че и на теб и на тези в другата кола вече ще ви е все едно(говоря за изправна бутилка).
                          Колегата много правилно казва - ако от удар с 50-60 км/час резервната гума е издържала, само си помислете колко повече би трябвало да издържи стоманената бутилка за газта с тороидна форма, която е мнооооооооого ама мноооооого по-здрава. На всичкото отгоре трябва да се вземат под внимание и 10-те атмосфери налягане в бутилката, които действат отвътре навън, т.е. се опитват да издуят бутилката, а при удара силата действа отвън навътре т.е. се опитва да свие бутилката. Какво се получава на практика - не само че при удар тоя зад теб се блъска в нещо много по-здраво от резервната гума, ами на всичкото отгоре и едни 10 атмосфери налягане го посрещат дружно в комбинацията.
                          минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
                          Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

                          Коментар


                            #14
                            stef написа:
                            Uho написа:
                            Аз съм Tempra SW, бутилката(40 л, събира 35 л газ) е на мястото на рез. гума. Определено ми се струва най-добрия вариант. Рез. гума съм я закрепил отстрани с едни ластици. Така имам и резервна гума и багажника ми е абсолютно празен. :D
                            аз съм със същата кола и със същата бутилка разликата при мен е че си има отделно място/оригинално/за резервната гума /от малките/ която дори не се вижда което е супер и според мен тази бутилка е най добрия вариянт защото ако ти се наложи да качваш обемисти предмети бутилката няма да ти пречи а резервната гума може да си я сложиш където си искаш докато си свършиш работата лошото е че тази бутилка е по скъпа
                            Колко е по-скъпа тая бутилка? Виждам че има смисъл от нея. Ако е 20 лв разлика примерно си заслужава според мен.
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              Разликата е 40-60 лв. в зависимост от диаметъра на бутилката.
                              Alles in Ordnung

                              Коментар

                              Working...
                              X