Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обичате ли да мръзнете и да стържете замръзнали стъкла?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обичате ли да мръзнете и да стържете замръзнали стъкла?

    Поради големия интерес, който предизвиква моята нафтова отоплителна печка във форумите на Алфа и Ланча, ще споделя и с вас. Начи, моята Алфа е от Австрия и имаше монтирана нафтова отоплителна печка Webasto с часовник. Обаче - не беше пускана поне 1 година и беше клеясала, освен това имаше някаква повреда в електронния блок - някой се беше упражнявал с поялника върху него ( за съжаление се сменя цялата електроника - 1000 и кусур лева). Все пак е на почти 8 години. Освен това аз не съм чиновник с работно време от 9 до 17 часа и часовника не ме устройваше. Исках дистанционно. И то новия модел Telestart Т100 НТМ (Heating Time Management) - то има обратна връзка с автомобила, казва ти колко градуса е в момента в купето, през лятото може да си пускаш вентилатора на макс, за да "изгони" горещия въздух от купето. Вие и казвате в колко часа ви трябва колата, а тя, в зависимост от околната температура, температурата в купето и т.н. пали печката 10 минути, 40 минути или 1 час по-рано.За щастие Webasto има представителство и сервиз в България. Свързах се с тях, обадиха ми цените (доста се стреснах, близо 2000 лева, ама...кеф цена няма) и оставих колата при тях. Вечерта си я взех, всичко беше точно, изключително грамотен монтаж и добро отношение.Печката представлява отделно нафтово котле с циркулационна помпа, която върти антифриза при неработещ двигател. Електрониката управлява и вентилатора на отоплението на климатика/климатроника.Ми тва е, още няма сериозни студове, но аз съм карал кола с такава печка в Германия и е неописуем кеф. Докато сутринта при -5 гр. всички на паркинга псуват, мръзнат и чегъртат замръзналите си стъкла, а двигателите работят на празян ход и не могат да се стоплят, аз се меткам в моята - вътре е 23 градуса, антифриза е на ~80 градуса, а маслото - на около 35-40 градуса. Врътвам ключа, паля топлия двигател и заминавам. Не мръзна първите десетина минути, стъклата са чисти и сухи.Няма студен старт, а два студени старта на ден се равняват на 20 000 км пробег на година.То затова двигателита на такситата изкарват по 1 милион километра - щото никога не изстиват И защото всички ще питате колко струва тоя кеф - печката е 2200 лева с ДДТ, дистанционното е 890 лева с ДДТ. Ама си струва де. Цените са с монтаж и 2 години гаранция. Цените и на дизеловата, и на бензиновата версия са еднакви. В базовата комплектация е включен и часовник, с който да задавате час на тръгване. Ама аз не съм чиновник и никога не излизам от къщи в точен час.П.П. И още нещо се сетих - като ми монтираха разните джаджи, попитах колко пари ще ми излезе да я демонтират и да я монтират на следващата ми кола, щото няма цял живот да я карам тая 166. А едва ли като я продавам на старо, некой ще иска да си плати горница от 3000 лева - колкото всъщност струва цялата инсталация. Според сложността цената на демонтаж и последващ нов монтаж в друг автомобил е 200-240 лева.Ето ви и малко снимкиТака изглежда часовничетоТова е дистанционното - в момента ми показва колко градуса е температурата в купето.Така изглежда самата печкаЕдна анимацийка на принципа на работаТова е сайта на фирматаhttp://rheamp.com/index.htmlА това е един общообразувателен пидиеф по тематаhttp://rheamp.com/el/webasto/Webasto_prospect.pdfЕто малко инфо и на английскиhttp://www.standheizung.de/en-int/pr...rmo-top-e.html
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    #2
    И к’во ся, да чакам още 3 години и да мръзна докато Сузукито излезе от гаранция?!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Nino написа:
      И к’во ся, да чакам още 3 години и да мръзна докато Сузукито излезе от гаранция?!
      Нямаш проблеми с гаранцията, при тях основно монтират печки на чистак нови коли - 1 Туарег и 2 Митсубиши Аутлендър правеха покрай моята.Имат оторизация от производителите и фирмените сервизи или както му се казва там.
      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

      Коментар


        #4
        Силно съм заинтригуван, въпреки, че загрява сравнително бързо при сегашните температури, писнало ми е да стържа скреж, лед и замръзнал сняг!
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Мен ме интересува един въпрос.Наистина, който ще си я сложи печката няма да му дреме колко харчи, ама аз да попитам, от любопитната страна на нещата.И предполагам, че си дърпа от нафтата на колата, за да ти топли охлаждащата система и съответно да ти топли колата като цяло.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            BO написа:
            Мен ме интересува един въпрос.Наистина, който ще си я сложи печката няма да му дреме колко харчи, ама аз да попитам, от любопитната страна на нещата.И предполагам, че си дърпа от нафтата на колата, за да ти топли охлаждащата система и съответно да ти топли колата като цяло.
            Максималният разход на нафта е 0,5 литра на час. Обаче тъй като рядко се налага да работи повече от 30-40 минути на ден, това са ти 200-300 милилитра нафта на ден. Виж последната страница на пидиефа.Реално обаче разхода на гориво не се увеличава, а даже понякога намалява, защото палиш двигателя на 75-80 градуса и не се налага обогатяване на сместа, докато вдигне температура.
            Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

            Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

            ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

            Коментар


              #7
              Ех, когато си купя и аз кола, която да си струва, и аз бих сложил.Иначе на времето съм виждал Волво с фабрично монтирана подобна печка, като се предлага във версии на нафта, на бензин или на ток, като последната версия е с кабел - подходящо е ако ползваш гараж - включва се в контакт някъде в гаража...

              Коментар


                #8
                Кръстника ми има мерцедес правен за швеция и в радиатора му е монтиран нагревател на 220 в., както и отопления на седалките естествено не на 220 в.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  Няма студен старт, а два студени старта на ден се равняват на 20 000 км пробег на година.
                  Начи на седмица навъртам по сто хиляди километра, а на месец - полвин милион. Къде Коледа май ше я фърлям тая кола...
                  Brava 1.6 16V, Бензин

                  Коментар


                    #10
                    Еми аз не стържа леда по принцип, като се кача в колата пускам парното да духа на 4 на стъклото и включвам нагревателя на задното стъкло. След около минута пускам чистачките и леда от стъклото пада. Като стане по-студено може и да трябва да се чака повече, също така да се наложи и да се стърже, но тогава ми идва друго на ум. Не е ли по-добре да се вземе аларма от тези, с които може да се пали автомобила. Колата ми седи пред блока и какво пречи 5-10 мин преди да тръгна да я запаля от дистанционното. Предишния ден, преди да заключа колата може да пусна парното на 4 и нагревателя отзад и като я запаля от дистанционното веднага ще почне да духа и да разтопява. Мисля че по този начин ще излезе доста по-евтино, защото една такава аларма с функция за палене на двигателя е около 200-300 лева.

                    Коментар


                      #11
                      Хммм ... значи толкоз хубаво било да имаш печка.... А ние се смяхме на сестрата на един приятел ,когато си купи Пежо 306 с такава печица ( и то само за 3500 лв )

                      Коментар


                        #12
                        mvmrik написа:
                        Еми аз не стържа леда по принцип, като се кача в колата пускам парното да духа на 4 на стъклото и включвам нагревателя на задното стъкло. След около минута пускам чистачките и леда от стъклото пада. Като стане по-студено може и да трябва да се чака повече, също така да се наложи и да се стърже, но тогава ми идва друго на ум. Не е ли по-добре да се вземе аларма от тези, с които може да се пали автомобила. Колата ми седи пред блока и какво пречи 5-10 мин преди да тръгна да я запаля от дистанционното. Предишния ден, преди да заключа колата може да пусна парното на 4 и нагревателя отзад и като я запаля от дистанционното веднага ще почне да духа и да разтопява. Мисля че по този начин ще излезе доста по-евтино, защото една такава аларма с функция за палене на двигателя е около 200-300 лева.
                        В тоя ред на мисли, колата трябва да е свободна от скорост, защото като я запалиш ще хукне. За да стои на едно място трябва да е дръпната ръчната. И... После суркаме яко гуми, защото жилото е замръзнало :P Другия вариант е да си носиш тупче/камък/тухла
                        Alfa 159 SW 2.4 Ti
                        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                        Коментар


                          #13
                          gamma написа:
                          mvmrik написа:
                          Еми аз не стържа леда по принцип, като се кача в колата пускам парното да духа на 4 на стъклото и включвам нагревателя на задното стъкло. След около минута пускам чистачките и леда от стъклото пада. Като стане по-студено може и да трябва да се чака повече, също така да се наложи и да се стърже, но тогава ми идва друго на ум. Не е ли по-добре да се вземе аларма от тези, с които може да се пали автомобила. Колата ми седи пред блока и какво пречи 5-10 мин преди да тръгна да я запаля от дистанционното. Предишния ден, преди да заключа колата може да пусна парното на 4 и нагревателя отзад и като я запаля от дистанционното веднага ще почне да духа и да разтопява. Мисля че по този начин ще излезе доста по-евтино, защото една такава аларма с функция за палене на двигателя е около 200-300 лева.
                          В тоя ред на мисли, колата трябва да е свободна от скорост, защото като я запалиш ще хукне. За да стои на едно място трябва да е дръпната ръчната. И... После суркаме яко гуми, защото жилото е замръзнало :P Другия вариант е да си носиш тупче/камък/тухла
                          цялата зима колата ми съм я оставял на ръчна и не съм имал проблеми с това

                          Коментар


                            #14
                            Печката наистина е страхотна както и предназначението и.Поздравления колега и дай боже сурова зима тази година.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              между другото, във фото-форума темата се е развила далеч по-интересномхехе
                              Brava 1.6 16V, Бензин

                              Коментар

                              Working...
                              X