Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с аларма: автом. закл. на вратите когат' си иска

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с аларма: автом. закл. на вратите когат' си иска

    колеги, да ви занимая малко с мойта аларма: качвам се давам контакт, паля, и изведнъж вратите хоп! - и се заключватдруг път не го правят. по някой път се заключват и след като съм гасил двг и после не съм вкл. алармата, на повторното палене не се заключват. понякога.в инструкциите на таа аларма пише че тази настройка може да се променя - позициите са AUTO, и BRAKE, когато е на АУТО се заключват винаги 10 секунди след контакт, а на другата позиция пише че трябва да се натисне 2 пъти педала на спирачките за да се заключат, като за целта имало датчик на педала, който не открих. ама не е точно така, щото аз давам контакт и без да пипам нищо чакам, и те изведнъж бам!! и се заключат. Искам изобщо тая функция да я разкарам да не работи при никакви условия, защото машинките ще заминат за нула време, а и не се знае кога ще ми направи номер и ще остана извън заключената работеща кола. Пак според инструкциите тая функция се подминава ако по време на контакт има отворена врата, което пак не е вярно, щото и при отворена ми се е случвало опит за заключване. Изобщо не мога да му хвана спатиите на тва нещо и направо се побърквам. Поне засега успях да го направя да не е винаги, а уж само при 2 пъти натискане на педала. ама не ме устройва. помагайте

    #2
    На двете предни врати машинките подават сигнал към централното когато отключваш или заключваш с ключа ( без ДУ ) , може някоя от тях да ти прави номера или кабелите и за управление. Не мисля че проблема е във въпросното програмиране за автоматично заключване.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      не е от това, нещо има по-специфично. установил съм че вратите се заключват 10 секунди след контакт, ако след като изключа алармата, се забавя малко с контакта. ето архивирани 2 снимки с инструкциите на тая аларма, че иначе са много огромни, а ако ги намала, се размазват твърде много
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Тази аларма кой тия монтира ? В сервиз, или ти сам си я монтира в колата ?Датчика на спирачния педал е един бутон който включва стоповете, и обикновено се намира над педала, близо до оста която го държи, за да не го риташ като натискаш педала. Но според мен алармата не получава инфо за отворени/заворени врати , и вероятно кабела към датчика на спирачката не е закачен. Опитай при включена аларма да отвориш врата , ама я отключи с ключа, или откачи на едната врата машинката на цнтралното и отвори внимателно да не те хване шоковия датчик. Трябва да се разпищи ако са закачени кабелите за отворени/заворени врати.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          С малко мъка, но все пак успях да разбера как се програмира това нещо: 1. Натискаш бутони 1 и 2 на дистанционното и задържаш докато изпищи сирената 2. натискаш бутон 1 един път и изчакваш светодиода да мигне. така избираш позиция 1 от таблицата 3. натискаш бутон 2 , ако писне веднъж вратите се заключват авт. слд 10 сек. , ако писне два пъти - се заключват чрез спирачкатат.е ако писне един път натисни пак бутон 2 за да писне два пъти.Фабрично е прогарамирана да заключва авт. след 10 сек. 4. за да излезеш от режим програмиране натискаш бутони 1 и 2 на дистанционното и задържаш докато изпищи сирената два пъти 5. За да не се заключва и от спирачките, намираш оранжевия кабел и го откачаш
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            колега благодаря че си отделил време, но още в 1-я пост съм написал че тва с програмирането съм го пробвал, и стана - от ВИНАГИ заключването сега е ПОНЯКОГА, а аз искам да стане НИКОГА. Алармата беше монтирана в колата когато я взех, монтирана е тук в БГ, но няколко неща са и спестени, като например имобилайзера. Все ми се струва че тоя кабел който е закачен за спирачките, всъчщност е закачен за машинката на съединителя, защото като натисна само него, пак се заключват. Възможно е и да не е от него, ами просто от самото забавяне. Както казах, ако се забавя с даването на контакт, пак се заключват, дори и да не съм натиснал нито един педал. Според инструкциите ще се заключат след като педала се натисне 2 пъти. а аз никога не натискам който и да е педал 2 пъти, само натискам съединител, спирачка, и въртя за запалване, и пак се заключват! Това с отварянето на вратата е пробвано, работи. Отварям вратата и почва да писка. Сигурен съм че това нещо веднъж ще ми направи номер и ще е в най-най-неподходящия момент

            Коментар


              #7
              Ами вземи че го замаси тоя оранжев кабел, че може да се шашка тригера на алармата от някакви електромагнитни смущеня от GSM или от нещо друго. Като е свободен става като антена. Ако и това не помогне, носи я при якой който е наясно с електрониката.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                Опитай да включиш "тригер на Шмидт" опцията и виж дали ще е пак така
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  все си мисля че съм прочел добре инструкциите, и не мога да разбера какво имаш предвид. Ще поясниш ли ? Не открих абсолютно никакъв кабел, който да е свързан към която и да е машинка на педалите. напоследък по-често започна да ми заключва, след като запаля. по-често започна да се случва и да заключи, въпреки че поне 2 врати са отворени. Какво да го правя.... не може да не може да се оправи, само трябва да го прочете точния човек и да ми каже за какво иде реч.

                  Коментар


                    #10
                    Иде реч, че ти се е ошашкала алармата и не е зле да идеш да я видят тези, които са я слагали.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      не е бе хора..... има някаква логика на това заключване но не мога да я схвана. нямам си грам идея кой я слагал, така я взех , с все алармата. тя е такава, че като отвориш врата , например, почваха да мигат аварийните. и със заключването е така - има настройки но нито една от тях не е постоянно изключено, ами са винаги включено, и условно включено. ето това условното включване ми разгонва фамилята, защото не знам кое къде и как е свързано, и не мога да му схвана логиката.

                      Коментар


                        #12
                        Нещо за мен да имате? Напоследък нещо по-редичко се случва, преди няколко вечери исках да го демонстрирам на един приятел-алармаджия, и не се случи нито веднъж. Разбира се като си тръгнах, веднага ме заключи! все едно се гаври с мен...

                        Коментар


                          #13
                          Защо не провериш този кабел, който съм маркирал с оранжева линия, дали го има на куплунга на алармата, с какъв цвят е и къде отива. Ако е свободен, може да ти прави тези проблеми. Пиши като го намериш.
                          Прикачени файлове
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #14
                            Колега, правих някакви опити да го намеря, но да ти кажа изобщо си нямам идея къде е централата на алармата, явно ще трябва да стане по-мащабно разглабяне на табло и кори. Търсих го по машинките на спирачките, на съединителя, но там си има само фабрични кабели. Иначе и аз съм се насочил главно към него, но големият въпрос е защо го прави без някаква определена логика? Или поне логиката е такава че вече 5 месеца не мога да я хвана.... Нещо подобно на това да търсиш повтаряща се група цифри в числото "Пи". И аз търся някаква логика на това заключване ама не откривам. Ще изчакам да се постопли и ще ровя пък да видим. Иначе знам къде е антената, ще тръгна по нея и дано да намеря централата.

                            Коментар


                              #15
                              re

                              Алармата е Eaglemaster.От 10-год. монтирам масово такива.Чудесни са за цената си.Отрежи зеленият и оранж. кабел (ако са свързани някъде),и ми званни .За минута по телефона си готов.Съмнява ме ,че не потвърждаваш новите настройки.0899 813497 Георги
                              Fiat Bravo 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X