Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно аларма и ел.стъкла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно аларма и ел.стъкла

    Знам, че има възможност да се нагласи алармата, така че като я пуснеш и ако стъклата са ти отворени автоматично да се затворят. Определена аларма ли трябва или може по някакъв начин да стане и с обикновена?

    #2
    Re: Въпрос относно аларма и ел.стъкла

    Mindzu написа:
    Знам, че има възможност да се нагласи алармата, така че като я пуснеш и ако стъклата са ти отворени автоматично да се затворят. Определена аларма ли трябва или може по някакъв начин да стане и с обикновена?
    Почти на всяка аларма може. Купува се една специална платка - около 50-60 лв е. Във всеки сервиз за аларми ги продават и монтират
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    Коментар


      #3
      Мерси!

      Коментар


        #4
        Попринцип не всяка аларма има функцията "комфорт" затова се поинтересувай. Иначе както колегата ти каза взима се допълнително модул за "комфорт" и се монтира.В Ravena струва 25евро. А се взима допълнително тъй като фиат го нямат вграден в системата си.вградени ги имат предимно японските коли и тогава алармата сама командва стъклата.успех колега.
        Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
        Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
        VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
        VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

        Коментар


          #5
          отиваш и си купуваш едно "реле за време" 2-3 релета и си го правиш сам - не повече от 10лвпочти всеки голф3 има тази функция,като може дори през ключалката да вдигаш и сваляш стъклата

          Коментар


            #6
            Има модификация на Фиат със същата функция, май HLX или нещо подобно беше.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              pugsy написа:
              отиваш и си купуваш едно "реле за време" 2-3 релета и си го правиш сам - не повече от 10лвпочти всеки голф3 има тази функция,като може дори през ключалката да вдигаш и сваляш стъклата
              ето че нещо мово май ще науча.как става номера.пък и защо реле за време.
              Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
              Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
              VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
              VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

              Коментар


                #8
                настройваш си релето за време на 10 сек примерно,връзваш го към алармата или по точно към изхода за заключване на вратите ,а той не е повече от 2сек,та за това е нужно релето за време

                Коментар


                  #9
                  Аз съм момиче бе хора, мислите ли, че разбирам от релета и мога да си ги наглася Поне разбрах, че все пак има начин. Ще поразпитам и ще видим какво ще излизне. Мерси все пак за инфото!

                  Коментар


                    #10
                    Mindzu написа:
                    Аз съм момиче бе хора, мислите ли, че разбирам от релета и мога да си ги наглася
                    хахахах не се осетих, сори за София мога да ти препоръчам място, но за Велико Търново незнам.Успех
                    Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
                    Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
                    VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
                    VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

                    Коментар


                      #11
                      Mindzu написа:
                      Аз съм момиче бе хора, мислите ли, че разбирам от релета и мога да си ги наглася Поне разбрах, че все пак има начин. Ще поразпитам и ще видим какво ще излизне. Мерси все пак за инфото!
                      ухх

                      Коментар


                        #12
                        pugsy написа:
                        отиваш и си купуваш едно "реле за време" 2-3 релета и си го правиш сам - не повече от 10лвпочти всеки голф3 има тази функция,като може дори през ключалката да вдигаш и сваляш стъклата
                        Абе колега,стига с тия релета за време.Фиата не е голф.Къде си виждал Фиат с комфорт функция през ключалката???За Фиатите най-подходящото вдигане на стъкла с алармата е след като се монтира модул за вдигане на ел. стъкла.И темата е доста коментирана.
                        Fiat Bravo 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          gmg_service написа:
                          pugsy написа:
                          отиваш и си купуваш едно "реле за време" 2-3 релета и си го правиш сам - не повече от 10лвпочти всеки голф3 има тази функция,като може дори през ключалката да вдигаш и сваляш стъклата
                          Абе колега,стига с тия релета за време.Фиата не е голф.Къде си виждал Фиат с комфорт функция през ключалката???За Фиатите най-подходящото вдигане на стъкла с алармата е след като се монтира модул за вдигане на ел. стъкла.И темата е доста коментирана.
                          Всичко е възможно стига да знаеш какво искаш и да знаеш как да го направиш, ако не знаеш ще питаш или ще си платиш и си готова.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #14
                            gmg_service написа:
                            pugsy написа:
                            отиваш и си купуваш едно "реле за време" 2-3 релета и си го правиш сам - не повече от 10лвпочти всеки голф3 има тази функция,като може дори през ключалката да вдигаш и сваляш стъклата
                            Абе колега,стига с тия релета за време.Фията не е голф.Къде си виждал Фият с комфорт функция през ключалката???За Фиятите най-подходящото вдигане на стъкла с алармата е след като се монтира модул за вдигане на ел. стъкла.И темата е доста коментирана.
                            аиде точно на мен не ми обяснявай.май не дочиташ, дал съм пример просто с голф, де виде, че съм написал фиат ..ала бала ???айде сподели като толко знаеш какво има в модула

                            Коментар


                              #15
                              pugsy написа:
                              gmg_service написа:
                              pugsy написа:
                              отиваш и си купуваш едно "реле за време" 2-3 релета и си го правиш сам - не повече от 10лвпочти всеки голф3 има тази функция,като може дори през ключалката да вдигаш и сваляш стъклата
                              Абе колега,стига с тия релета за време.Фията не е голф.Къде си виждал Фият с комфорт функция през ключалката???За Фиятите най-подходящото вдигане на стъкла с алармата е след като се монтира модул за вдигане на ел. стъкла.И темата е доста коментирана.
                              аиде точно на мен не ми обясняваймай не дочиташ,дал съм пример просто с голф,де виде,че съм нашисал фиат ..ала бала ???айде сподели като толко знаеш какво има в модула
                              Ти наистина ли си мислиш ,че в модула за ел. стъкла има само реле за време?? Да те светна ако не знаеш!! Модулът следи тока който минава през мотора.Има две мощни съпротивления(10 W 0.1 OM),които са последователно на мотора.Когато започне да се вдига стъклото тока през тока е например 2-3 А.След като се затвори токът за секунда става значително по голям.Има елементарна електроника която следи този ток и съответно изключва реленцето .Ето ти и схемичка,която работи доста добре,и е много далече от реле за време.Ако и сега не си ме разбрал ....жалко.А някой коли си го имат този модул.Е тогава твоето реле за време може и да свърши работа.
                              Прикачени файлове
                              Fiat Bravo 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X