Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скапания код

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скапания код

    тъпото ко**ле нещо се бъгнане иска да изгасне лампатасамо акумулатора е маханколата е дедра 1.9 тддаите някакви идеи да го махна тоя скапан гнусен код

    #2
    Трябва да смениш клапана за горивото в помпата, ако е Бош, май удоволствието е около 100-150 лв.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      тъпия клапан ли струва толко

      Коментар


        #4
        pugsy написа:
        тъпия клапан ли струва толко
        Да, каква е помпата при теб?
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          май бошне съм обръщал вниманиеа тоя код няма ли някакъв начин да се орпависамо 1 ключ имам

          Коментар


            #6
            Сега можеш ли да запалиш колата?
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              ако можех нямаше да съм тук сега т.е. нене изгасва кода и няма палене

              Коментар


                #8
                pugsy написа:
                ако можех нямаше да съм тук сега т.е. нене изгасва кода и няма палене
                Клапана е Pugsy,трябва да се смени.Приятел прави такова нещо и му взеха около 120 лв.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  pugsy написа:
                  май бошне съм обръщал вниманиеа тоя код няма ли някакъв начин да се орпависамо 1 ключ имам
                  То е ясно, че не ти приема кода, клапана няма да реши проблема! В София си имате спецове, обърни се към Ключаря или към Миро - 0888638574

                  Коментар


                    #10
                    пълна шитня е този "код"кода е елеминиран собственоръчноако на някой му се случи може да си го направи сам (без код,до колкото разбрах кода няма оправяне)клапана е обикновен!!!некви ламаринки около него скобички и болтове с кръгли глави,за да неможе да се отвияткато се махне тъпата платчица и се подаде + на клапана и колата си трака без ядта така,пари не се набиватедин ми пусна оферта за 230лв да ми я оправи,ама нъц

                    Коментар


                      #11
                      Не знам Христо защо реши, че не е от клапана, но едва ли има друга причина и там е ключа от бараката при FIAT CODE на дизелите.Писано е във форума.Някои предпочитат нов клапан без тази електроника около него.Радвам се, че си се оправил Павка!
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        клапана си е като другия 1:1 само има довена електорникаи аз се радвам,че по едно време ми идеше да взема големия чук и през помпата

                        Коментар


                          #13
                          код

                          сега един мисе обади за подобно нещо но на Ланчиа точно тези ламалини за да се извадят е работа около 1 ден всичко около помпата трябвада се извади после малко с флекса и става и после и ECU дасе пипне после един ден да върнеш всичко както си е било и още донастройки затова търсат нат 200 лв щото си е работа а и нали трябва да има гаранция че колата ще работи както трябва ако нещо се скапе и си оставаш колата там кадето си е /е сповече пари се оправя /колега от форума е кара колата за ремонт от Търново и Габрово та до София и то все на платформа
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            на бензиновите таа простотия какво спира искрата или бензина?
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              Re: код

                              kluchar написа:
                              сега един мисе обади за подобно нещо но на Ланчиа точно тези ламалини за да се извадят е работа около 1 ден всичко около помпата трябвада се извади после малко с флекса и става и после и ECU дасе пипне после един ден да върнеш всичко както си е било и още донастройки затова търсат нат 200 лв щото си е работа а и нали трябва да има гаранция че колата ще работи както трябва ако нещо се скапе и си оставаш колата там кадето си е /е сповече пари се оправя /колега от форума е кара колата за ремонт от Търново и Габрово та до София и то все на платформа
                              стига сте лъгали хоратакво има да се махне1 маркуч за нафтата,перката на радиатора и маркуча за подкартерните газовекъде видя компютър на 1.9 тд 90к.с.?помпата си е обикновенна,с обикновен клапан,само дето клапана се управлява от тъпата платка която си комуникира с простотията за ключа в една тема в ланча форума бат Еньо е постнал линкове с пдф-итам се вижда какво имаразглобих я за 15минза 20 мин изкормих платката и колата беше запалилаза още 20 я събрах цялата т.е. за няма и 1 час е цялата процедурая кажи каква настройка трябва,че нещо не ми се връзва

                              Коментар

                              Working...
                              X